SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Superniania kontra trzyletni Antoś. Jak telewizja uczy wychowywać dzieci

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Krytyki Politycznej
Data wydania 2022
Oprawa miękka
Liczba stron 312

Opis produktu:

Choć Konwencja o prawach dziecka obowiązuje w Polsce od ponad trzydziestu lat, społeczna pozycja dzieci wciąż znajduje wyraz w powiedzeniu `dzieci i ryby głosu nie mają`, a przekonanie, że `jeden klaps jeszcze nikomu nie zaszkodził`, jest nadal bardzo często spotykane. Dyskryminacja ze względu na młody wiek jest uważana za stan tak oczywisty, ponadczasowy i naturalny, jak kiedyś seksizm.Badając popularne programy rozrywkowe poświęcone wychowywaniu dzieci i rozmawiając z ich uczestnikami, Anna Golus pokazuje, w jaki sposób telewizja odzwierciedla i reprodukuje kulturę, która lekceważy i uprzedmiotawia osoby niepełnoletnie oraz wspiera oparte na przemocy wzorce relacji. Przyjmując perspektywę dzieci, autorka pokazuje, jak udział w tych programach i propagowane w nich metody wychowawcze szkodzą młodym ludziom i utrwalają ich niski status w rodzinie i społeczeństwie. Czas pozbyć się karnego jeżyka i zacząć traktować dzieci podmiotowo.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: literatura faktu, publicystyka
Wydawnictwo: Krytyki Politycznej
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2022
Wymiary: 132x205
Liczba stron: 312
ISBN: 9788367075312
Wprowadzono: 08.06.2022

RECENZJE - książki - Superniania kontra trzyletni Antoś. Jak telewizja uczy wychowywać dzieci - Anna Golus

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

5/5 ( 2 oceny )
  • 5
    2
  • 4
    0
  • 3
    0
  • 2
    0
  • 1
    0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Alicja Kopczyńska.

ilość recenzji:350

9-09-2022 16:43

Anna Golus przedstawia świat z perspektywy dziecka. Analizując program z Dorota Zawadzką jako tytułową supernianią skupia się na emocjoch dzieci.
Sama byłam jeszcze dzieckiem kiedy srał bym emitowany. Nie oglądałam, ale z powodzeniem można znaleźć powtórki w internecie i z czystej ciekawości włączyłam jeden z analizowanych odcinków. Tego nie da się oglądać, nie bez szkody dla własnej psyche. Nie mówiąc już o dzieciach, ich poczuciu godności i wartości. Po obejrzeniu doszłam do pewnych wniosków. W zasadzie nie ważne o czym będzie program, ważne żeby się klikało. Jest oglądalność, będzie kasa. Nikt tam nie patrzył na to, co czują dzieci, nikt ich nie dopuszczał do głosu w myśl zasady ,,dzieci i ryby głosu nie mają". Autorka uświadamia czytelnika ile w tym wszystkim było prawdy, a ile reżyserki. Rzeczywistość filmowa znacznie odbiegała od codziennej a pewne zachowania były prowokowane. W pewnych sytuacjach i dorosłego by szlak trafił. Dużo działo się pod publikę. Brak reakcji na potrzeby dzieci chyba był najbardziej dotkliwy i widać to na każdym kroku. A to co razi niesamowicie to emocje rodziców... im pozwolono się wypowiedzieć. Oni to przeżyli, ale jakoś nie mówią o własnych dzieciach. O tym, że im było ciężko, kiedy jak ślepe barany słuchali nawiedzonej kobiety, samozwańczej pani psycholog.
Dość trudna lektura, ale polecam jeśli lubicie realityshow to uświadomi wam kilka rzeczy.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?