Sprawiedliwy oprawca / Aleksandra Marinina | Książka w Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie
 • image

Sprawiedliwy oprawca (miękka)

książka

 • Wydawnictwo Czwarta Strona
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 544
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Sprawiedliwy oprawca - opis produktu:

Bestsellerowa powieść z cyklu o major Kamieńskiej
Caryca rosyjskiego kryminału powraca w nowej odsłonie

Po odsiedzeniu wyroku kolonię karną opuszcza Paweł Saulak, mężczyzna, którego wiele wpływowych osób zamierza wykorzystać jako kartę przetargową w wyścigu o fotel prezydenta.

Anastazja Kamieńska ma zapewnić niedawnemu więźniowi ochronę w drodze do Moskwy. Niedługo potem kobieta rozpoczyna śledztwo w sprawie serii zagadkowych zabójstw. Wkrótce okazuje się, że kolejne ofiary są sprawcami wielu okrutnych mordów popełnionych na samotnych starszych ludziach, a także młodych dziewczętach i dzieciach.

Kim jest tajemniczy kat, który karze przestępców?
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -40%
Zapach śmierci Cykl: Dr David Hunter. Tom VI

Simon Beckett

miękka
23,99 zł 39.99
 • -46%
 • -41%
Behawiorysta / Iluzjonista

Remigiusz Mróz

pakiet
35,26 zł 59.76
 • -46%
Chciwość

Marc Elsberg

miękka
27,00 zł 49.99
 • -46%
Kimkolwiek jesteś Ukryta sieć. Tom 2

Jakub Szamałek

miękka
21,60 zł 39.99
 • -41%
Miłość leczy rany

Katarzyna Bonda

miękka
29,44 zł 49.90

Aleksandra Marinina - przeczytaj też

Jasne oblicze śmierci

Aleksandra Marinina

miękka
39,88 zł
 • -23%
Motywy osobiste

Aleksandra Marinina

30,65 zł 39.81
 • -23%
Niebezpieczna sekwencja

Aleksandra Marinina

miękka
30,65 zł 39.81
 • -23%
Sztuka śmierci

Aleksandra Marinina

miękka
30,65 zł 39.81
 • -25%
Śmierć nadeszła wczoraj

Aleksandra Marinina

miękka
33,59 zł 44.78
 • -24%
Wieczny odpoczynek

Aleksandra Marinina

miękka
30,25 zł 39.81
 • -24%
Życie po życiu

Aleksandra Marinina

miękka
30,25 zł 39.81

Zobacz również

 • -41%
Sitwa Karuzela, tom 2

Paulina Świst

miękka
23,54 zł 39.90
 • -31%
Czarne słońce

Jakub Żulczyk

miękka
29,60 zł 42.90
 • -43%
Iluzjonista

Remigiusz Mróz

miękka
22,74 zł 39.90
 • -41%
Rytuały wody

Urturi Eva Garcia Saenz De

miękka
29,43 zł 49.89
 • -31%
Kształt nocy

Tess Gerritsen

miękka
25,46 zł 36.90
 • -41%
Poszukiwanie

Charlotte Link

miękka
25,25 zł 42.80
 • RRecenzje
 • Książka
 • Sprawiedliwy oprawca
0/5 ( brak ocen )
  5
  4
  3
  2
  1
imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

brak oceny

czytanie.na.platanie

 • 8-05-2019
 • 13:37

Adin, dwa, tri... Pamiętacie to odliczanie? Czy hipnoza to blaga, czy niebezpieczna umiejętność?

Paweł Saulak wychodzi z kolonii karnej, jednak bez ochrony długo nie pożyje. Wiadomości, które posiada mogą być niebezpieczne dla kilku kandydatów startujących na najwyższe w kraju stanowisko. Opiekę zapewnia mu Anastazja Kamieńska, która biorąc to zlecenie nawet nie podejrzewa w co się pakuje.

Co wie Paweł Saulak? Kto chce z tej wiedzy skorzystać, a komu zależy na jego śmierci? Czy Nastii uda się go ochronić i dowieźć bezpiecznie do Moskwy?

Niedługo potem Nastia próbuje rozwikłać sprawę tajemniczych zabójstw. Ofiarami są sprawcy brutalnych morderstw popełnionych na bezbronnych kobietach i dzieciach. Czy ktoś na własną rękę wymierza sprawiedliwość? Skąd ma wiedzę, którą nie dysponuje nawet policja?

Nastia ze swą nieustępliwością, skrupulatnością, nieposkromioną wyobraźnią i zmysłem analitycznym nie odpuści dopóki nie znajdzie odpowiedzi na dręczące ją pytania. Nawet jeżeli będą trudne i wykraczające poza wszelkie przyjęte ramy.

To moje drugie spotkanie z Anastazją Kamieńską i uważam je za jeszcze bardziej udane niż poprzednie. Nastia nie jest nudną i poważną panią major, a barwną, nieszablonową postacią podchodzącą do życia z ciekawością i humorem. Niech Was nie odstraszą gabaryty książki, bo to jedna z tych, które warto przeczytać.

A co ma do tego hipnoza, o której wspomniałam na początku? Przekonajcie się sami.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Qultura słowa

 • 30-04-2019
 • 13:35

Karząca ręka sprawiedliwości
Była wina, musi być zatem kara, choć niestety życie mocno weryfikuje prawdziwość tej zasady. Nie każdy zły człowiek bowiem ponosi odpowiedzialność za swoje czyny, są tacy, którzy bezkarnie wyrządzają innym krzywdę, którzy bez skrupułów kradną, gwałcą, zabijają lub po prostu ranią słowem, nie odczuwając żadnych konsekwencji. Co jednak sądzić o tym, który podejmuje się wymierzenia sprawiedliwości? Czy osadzać go czy też gloryfikować? A może kat ? nawet działający rzekomo w dobrej wierze ? wciąż pozostaje katem?
To zaledwie część dylematów, z którymi będziemy zmagać się w trakcie lektury powieści Aleksandry Marininy, pt. ?Sprawiedliwy oprawca?. Opublikowana nakładem Wydawnictwa Czwarta Strona obszerna, bo licząca sobie niemal pięćset pięćdziesiąt stron książka, to spektakularny kryminał, a przy tym kolejna już część cyklu o major Kamieńskiej. Rozgrywająca się za wschodnią granicą akcja niezwykle wciąga, mimo ilości wątków, które niekiedy zaciemniają sytuację i sprawiają, że gubimy się w tej ilości postaci oraz powiązań pomiędzy nimi. Nie zmienia to faktu, iż przyjemność w lekturze odnajdą nie tylko fani Kamieńskiej, ale i wszystkie osoby lubiące rosyjskie klimaty oraz dobre kryminały z politycznymi konotacjami.
Major milicji, Nastia Kamieńska, znów musi zmierzyć się z zadaniem, którego prawdopodobnie tylko ona może się podjąć. Otóż z więzienia wychodzi Paweł Dmitrijewicz Saulak, skazany na dwa lata pozbawienia wolności dawny agent specjalny, bliski współpracownik zmarłego generała Władimira Wasilewicza Bułatnikowa. Generał znany był w różnych kręgach, jako osoba, która dużo wie, dlatego nikogo chyba nie zdziwiła jego tajemnicza śmierć. Prawdy o tym morderstwie usiłuje dociec wychowanek generała, którego ostatecznie przed śmiercią Bułatnikow uczynił swoim zastępcą ? Anton Andriejewicz Minajew, który nie spocznie, dopóki nie odnajdzie mordercy / morderców. A wiedzę o nich może posiadać właśnie Saulak, choć tak naprawdę dysponuje on potężnym zbiorem informacji, który może i pomóc i zaszkodzić wielu osobom, a już z pewnością wpłynąć na wyniki nadchodzących wyborów. Nic zatem dziwnego, że na jego wyjście, czeka wiele osób?
Najbardziej absurdalny jest fakt, iż morderstwo Saulaka nie przeraża władz tak, jak jego porwanie i wyciągniecie od niego informacji. Dlatego też postanawiają za wszelką cenę chronić agenta, transportując go do Moskwy. I to właśnie zadanie przypada major Kamieńskiej, która z właściwym sobie wdziękiem i prostotą układa plan mający na celu bezpieczne dostarczenie ?przesyłki? do stolicy.
To jednak nie jedyne wyzwanie, z którym przyjdzie się zmierzyć pani major. W Rosji bowiem zaczynają się tajemnicze zgony przedstawicieli tzw. wierchuszki, czyli ludzi z politycznego świecznika ? popełniają oni samobójstwo bądź też są ofiarami zagadkowych zabójstw i wypadków. I choć wydawać by się mogło, że w pojedynczych zgonach nie ma nic niepokojącego, to jednak układają się w pewną całość, budząc niepokój Nastii. Co więcej, na tych trupach się nie kończy, bowiem ofiarami morderstw zaczynają padać osoby, które mają sporo grzechów na sumieniu, a przede wszystkim sporo istnień ludzkich. Czy zatem w Rosji pojawił się kat, który wymierza sprawiedliwość?
Na to pytanie będziemy wraz z Nastią poszukiwać odpowiedzi, dając się wciągnąć w skomplikowaną grę, analizując, łącząc informację, nieustannie porzucając podjęte tropy. Czy poznamy prawdę? Przekonamy się podczas lektury niezwykle wciągającej, brawurowo napisanej powieści ?Sprawiedliwy oprawca?, dzięki której nie tylko bawimy się w śledczych, ale mamy możliwość zanurzyć się w klimacie kraju sąsiadów i poznać zawiłe układy polityczne, a także doświadczyć brutalnej rzeczywistości kraju, w której na przykład zostają zawieszone pensje osób zatrudnionych w sferze budżetowej?

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

@gusiolec

 • 24-04-2019
 • 12:56

Caryca kryminału, powraca do nas z kolejną świetną powieścią kryminalną. ?Sprawiedliwy oprawca? to dwunasty tom bestsellerowej powieści z cyklu o Major Anastazji Kamińskiej. Często czytelnicy zastanawiają się, czy daną serię trzeba zacząć czytać od pierwszego tomu, wiec od razu mówię, że w tym przypadku kolejność może być naprawdę dowolna. Jest to moje drugie spotkanie z tą autorką i jestem z niego bardzo zadowolona. Powieść Aleksandy Marininy, mimo że jest ?grubaskiem?, a ja za takimi nie przepadam, czyta się super, nie jest ciężka i trzymanie jej w dłoniach przez dłuższy czas, nie stanowi żadnego problemu. To że książka jest obszerna nie znaczy, że ciągnie się w nieskończoność, jest nudna i ma masę opisów. Nie, książka jest mega ciekawa, wciąga już od samego początku, a major Kamińska ma pełne ręce roboty. Kamińska Nie dość, że ma pod ochroną byłego więźnia Pawła Saulaka, którego musi bezpiecznie odstawić do Moskwy. To jeszcze musi rozwikłać trudną zagadkę, podejrzanej serii zabójstw. Morderstwa nie są przypadkowe, ginie każdy, kto na sumieniu ma życie innego człowieka. Autorce nie bez powodu, nadano miano carycy kryminału, wiec jeśli masz ochotę przekonać się, kim jest tajemniczy kat, który karze przestępców na własną rękę, to zapraszam do lektury. Ja przekonałam się do ?grubasków? mam nadzieję, że i Ty to zrobisz, oczywiście jeśli jest tak potrzeba.
Premiera 24.04.2019 r.
Książkę oceniam 5-/5
(544 str.)

Czy recenzja była pomocna?
image

Rekomendowane

 • -35%
Instytut

K.C. Archer

miękka
26,00 zł 39.99
Zapowiedź - 3.2.2020
 • -30%
Świt legend

Mariusz Walczak

miękka
17,50 zł 25.00
 • -35%
Łowca

Marek Zatwardnicki

miękka
17,48 zł 26.90
Zapowiedź - 23.12.2019
 • -35%
Nieugięty. Przestrzeń zewnętrzna Zaginiona flota, Tom 4

Jack Campbell

miękka
29,13 zł 44.80
Zapowiedź - 31.1.2020
 • -35%
Przyjaciel człowieka

Andrzej Pilipiuk

miękka
29,18 zł 44.90
Zapowiedź - 20.1.2020
 • -32%
Ucieczka w dzicz Wojownicy

Erin Hunter

twarda
33,23 zł 48.88
 • -35%
 • -37%
Kolory Ognia

PRACA ZBIOROWA

miękka
28,90 zł 45.87

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • 34.82 zł
  29.95 zł

  Jak żałosny byłby Bóg, który pozwoliłby bezkarnie rzucić sobie wyzwanie? Durkiss jest zabójcą. Fanatycznie oddanym, świetnie wyszkolonym, bezwzględnym. Doskonałym narzędziem w rękach swojego Boga, prawdziwym Oprawcą Bożym. Kolejne zadanie wydaje się proste: znaleźć i ukarać człowieka, który...

 • Kto krąży nocami po mieście niczym duch, na własną rękę wymierza sprawiedliwość i całkiem nieźle przy tym rapuje? Wiadomo - Batman! Oto fantastyczna książka oparta na najnowszym filmowym hicie - The LEGO Batman Movie! Dowiedz się, czy Batman zdoła po raz kolejny ocalić Gotham City przed...

 • 25.77 zł
  20.61 zł

  Jak żałosny byłby Bóg, który pozwoliłby bezkranie rzucić sobie wyzwanie? Durkiss jest zabójcą. Fanatycznie oddanym, świetnie wyszkolonym, bezwzględnym. Doskonałym narzędziem w rękach swojego Boga, prawdziwym oprawcą bożym. Kolejne zadanie, którym obciążył go N`gadufal nie wydaje się...

 • Bestsellerowa powieść z cyklu o major Kamieńskiej Caryca rosyjskiego kryminału powraca w nowej odsłonie Po odsiedzeniu wyroku kolonię karną opuszcza Paweł Saulak, mężczyzna, którego wiele wpływowych osób zamierza wykorzystać jako kartę przetargową w wyścigu o fotel prezydenta....

 • Sprawiedliwy handel zaczyna zajmować w świadomości społecznej podobne miejsce do tego, jakie zajmuje ekologia. Staje się dogmatem, z którym nie wypada się nie zgadzać i polemizować, tylko należy bezwzględnie przestrzegać i wspierać, najlepiej zakupując towary opatrzone etykietą FT. Współczesna...

 • Piotruś to gra karciana dla dzieci. W grze Czarny Piotruś/Memo Liga Sprawiedliwych bierze udział od 2 do 4 osób.