Aleksandra Marinina książki, ebooki i audiobooki | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Autor

Aleksandra Marinina - biografia

Aleksandra Marinina jest znaną i cenioną, rosyjską autorką powieści kryminalnych. Pisarka ma niemal dwudziestoletnie doświadczenie w pracy milicjantki, w ramach której zajmowała się wykonywaniem badań w dziedzinie kryminologii. Dzięki temu zbrodnie, o których możemy przeczytać w jej książkach są niezwykle autentyczne. Od swojego debiutu autorka wydała niemal 50 książek. Aleksandra Marinina i jej twórczość będzie świetnym wyborem dla każdego fana kryminału z dreszczykiem.

Aleksandra Marinina – milicjantka  


Aleksandra Marinina, a właściwie Maria Antoljewna Aleksiejewa urodziła się 16 lipca 1957 roku. Pochodzi z lwowskiej rodziny prawników. Kultywując rodzinną tradycję przyszła autorka kryminalnych bestsellerów ukończyła studia na Uniwersytecie Moskiewskim w dziedzinie prawa. Po studiach przez kilka lat pracowała w milicji, gdzie prowadziła badania kryminalistyczne. Aleksandra Marinina pracowała również w jednostce, odpowiedzialnej za edukację przy Ministerstwie Spraw Wewnętrznych. Dzięki dogłębnej analizie charakteru i zmian, zachodzących w psychice sprawców brutalnych przestępstw w 1986 roku uzyskała tytuł doktora prawa. Od milicji odeszła w stopniu podpułkownika w 1998, chcąc w pełni realizować się jako pisarka.

Aleksandra Marinina – początki kariery


Odejście od milicji nie było jednak momentem, w którym autorka pierwszy raz postanowiła popisać się swoim talentem literackim. Aleksandra Marinina zaczęła pisać już wcześniej. W 1991 roku, wspólnie z Aleksandrem Gorkinem stworzyła świetne opowiadanie kryminalne, które później ukazało się w rosyjskim magazynie Milicja. W tym samym czasopiśmie ukazała się rok później pierwsza pełnowymiarowa powieść pisarki o tytule Zbieg okoliczności. Główną bohaterką powieści była major Anastazja Kamieńska, z którą Aleksandra Marinina postanowiła zaprzyjaźnić się na dłużej.

Aleksandra Marinina – książki


Aleksandra Marinina stworzyła cykl książek z Anastazją Kamieńską w roli głównej, który składa się dziś z niemal 30 pozycji takich jak Harmonia zbrodni, Śmiech Bogów, Śmierć Nadeszła Wczoraj, czy Siódma Ofiara.  W każdej z części błyskotliwa i nieustraszona major boryka się ze skomplikowaną zagadką, której nie rozwiązałby nikt inny. Seria spotkała się z ogromnym uznaniem ze strony czytelników i doczekała się ekranizacji pod postacią serialu pt. Kamieńska, emitowanego w kilku europejskich krajach.  W ciągu swojej kariery literackiej Aleksandra Marinina napisała niemal 50 powieści, które sprzedały się w nakładzie przekraczającym 35 milionów egzemplarzy w ponad dwudziestu tłumaczeniach.

Aleksandra Marinina – nowości


Mimo upływu lat, wciąż słyszy się na świecie wiele o znakomitych książkach Aleksandry Marininy. Nowości pojawiające się co jakiś czas wciąż wzbudzają sensację wśród czytelników. 23 lutego 2022 roku w Polsce będzie miała miejsce premiera najnowszej książki Aleksandry Marininy z cyklu o Anastazji Kamieńskiej – Współautorzy. Jesteście ciekawi co łączy trzech znanych autorów poczytnych powieści z młodą kobietą, zabitą we własnym mieszkaniu? Dla wielu na pierwszy rzut oka zupełnie nic, jednak nie dla major Anastazji Kamieńskiej! Ona jedna wie, że losy ludzkie potrafią splatać się nawet w najbardziej nieoczekiwany sposób. Dlaczego kobieta nie żyje? I dlaczego jednego z pisarzy właśnie dźgnięto nożem? Przekonajcie się sami!

W księgarni internetowej Gandalf znajdziesz 113 książek, których autorem jest: Aleksandra Marinina. Dostępne formaty: miękka, pocket, pakiet.
Tytuły autora dostępne są w kategoriach: sensacja, sensacja, Dzień Kobiet, sensacja i literatura grozy, tydzień z ebookiem.

Na książki autora Aleksandra Marinina mamy rabaty sięgające do 71%.
z5
Zobacz więcej produktów