Poza własnością - Joanna Erbel - Książka | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Poza własnością

W stronę udanej polityki mieszkaniowej

  • Promocja
    image-promocja

książka

Poza własnością, W stronę udanej polityki mieszkaniowej - opis produktu:

Poza własnością to książka o polityce mieszkaniowej w Polsce. Badania Habitat for Humanity z 2015 roku pokazują, że kwestia mieszkaniowa to dla Polek i Polaków jeden z trzech najważniejszych problemów społecznych i bodaj największy mankament polskiej transformacji. Przez wiele lat temat mieszkalnictwa nie był traktowany przez rządzących jako istotny problem społeczny wymagający interwencji. Brakujących mieszkań miał dostarczyć wolny rynek. A mówiąc wprost rozwiązaniem miało być kupno mieszkania na własność, w większości przypadków na wieloletni kredyt hipoteczny. Czy na pewno jest to jedyne rozwiązanie? Otóż nie. Joanna Erbel socjolożka, działaczka miejska i ekspertka od spraw mieszkaniowych na podstawie wielu dobrych i sprawdzonych przykładów z całego świata podsuwa nam na tacy gotową receptę. Alternatywą dla własności mieszkaniowej jest stabilny najem. Budowanie na wynajem każe stawiać sobie pytania, jak będzie wyglądać nasza przyszłość: jak projektować, żeby odpowiadać na zmiany klimatyczne? Jak budować dla starzejącego się społeczeństwa? Oraz ile powinno kosztować mieszkanie, żeby comiesięczne opłaty były do uniesienia przez ludzi zarabiających przeciętnie? Poza własnością to książka o wizji lepszej przyszłości dla mieszkalnictwa. Projektów łamiących schematy nie brakuje: Nowe Żerniki we Wrocławiu i mieszkania senioralne w Stargardzie Szczecińskim pokazują, że zarówno metropolie, jak i mniejsze miasta mogą być źródłem nowatorskich rozwiązań. W istocie bowiem rzecz nie dotyczy mieszkań, tylko tego, jak będziemy mieszkać w naszych miastach. I o tym właśnie jest książka Joanny Erbel o konkretnym wymiarze przyszłości, nad którą możemy odzyskać wpływ napisał o książce Edwin Bendyk z POLITYKI

Poza własnością - o czym jest książka?


Przed Tobą kolejna pozycja książkowa warta uwagi- Poza własnością, od Joanna Erbel. Poza własnością spełnia wszystkie cechy swojego gatunku, przypadnie więc do gustu nawet tym najbardziej wymagającym czytelnikom. Jeśli zainteresowała Cię ta pozycja, sięgnij po inne tytuły autora- Joanna Erbel. Nie będziesz żałował! Poza własnością i o wiele więcej tylko na Gandalf.com.pl!

Książka Poza własnością W stronę udanej polityki mieszkaniowej, pochodzi z wydawnictwa Wysoki zamek. Autorem książki jest Joanna Erbel. Należy do gatunków: literatura faktu i reportaż, nauki społeczne, socjologia. Książka Poza własnością liczy 376 stron. Jej wymiary to 145x215. Oprawa jest miękka. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: literatura faktu i reportaż,  nauki społeczne,  socjologia
Wydawnictwo: Wysoki zamek
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Wymiary: 145x215
Ilość stron: 376
ISBN: 9788395399985
Wprowadzono: 04.02.2020

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - książki - Poza własnością, W stronę udanej polityki mieszkaniowej - Joanna Erbel

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: