SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Po drugiej stronie książki

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja
przeczytaj fragment przeczytaj fragment przeczytaj fragment

książka

Wydawnictwo Fabryka Słów
Oprawa miękka
Liczba stron 470
  • Wysyłamy w 3 - 5 dni + czas dostawy
  • Dostępność Ostatnie sztuki u dostawcy
    Ostatnie sztuki produktu u dostawcy.
    Spróbujemy go dla Ciebie sprowadzić.
    W przypadku braku tej pozycji, zamówienie zostanie zrealizowane bez niej.
  • DPD dostawa za półdarmo

Opis produktu:

`Mózg jest jak piec - żeby zaczął dobrze buzować, trzeba sypać opał. Podtrzymywać płomień. W moim piecu przez całą młodość tlił się zawilgły torf. Ale dmuchałem na niego z całej siły.`

Tym razem nie będzie przygód Jakuba Wędrowycza, ale dowiecie się wiele o śladach przeszłości pozostawionych w wojsławickiej szopie.
Zamiast kolejnej zagadki dla Roberta Storma będzie wspomnienia Michaela Jacksona na warszawskim Kole.
Doktor Skórzewski będzie musiał ustąpić miejsca opowieści o Muminku, który poszedł do pracy w fabryce luster.

W tej książce znajdziecie wspomnienia o szarości komuny, snach, które przyniosły nowe pomysły, mapach, które nie wyglądają jak mapy. Słowem - znajdziecie tu wszystko, co kiedykolwiek chcieliście wiedzieć o Andrzeju Pilipiuku, ale nie wiedzieliście jak zapytać.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Promocje: Dzień Babci i Dziadka
Kategoria: biografie i wspomnienia,  wspomnienia,  wywiady, rozmowy,  książki dla babci
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Wymiary: 145x205
Liczba stron: 470
ISBN: 9788379646814
Wprowadzono: 12.11.2021

Andrzej Pilipiuk - przeczytaj też

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - książki - Po drugiej stronie książki - Andrzej Pilipiuk

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.7/5 ( 3 oceny )
  • 5
    2
  • 4
    1
  • 3
    0
  • 2
    0
  • 1
    0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Oscar

ilość recenzji:1

16-10-2022 16:18

"Samuraj nie ma celu tylko drogę". To zdanie bardzo pasuje do pana Andrzeja. Ta książka pokazuje głównie drogę którą przeszedł. Od dzieciaka żyjacego czzytanymi książkami i marzeniami - po jednego z najlepszych polskich pisaży i autora przeszło 50 książek. Nie dziwi fakt jak różne miernoty go hejtują. Do wszystkiego doszedł talętem i ciężką pracą. Ta książka o tym wlaśnie nam opowiada.

Czy recenzja była pomocna?

Mała Kotka

ilość recenzji:1

3-09-2022 07:41

Niezwykły wywiad z jednym z najciekawszych i najwybitniejszych Polskich pisarzy. Swoisty przewodnik po jego twórczości i zarazem okazja do poznania Go jako człowieka - niezwykle skromnego, sumiennego, pracowitego, obdarzonego niezwykłą wyobraźnią i posiadającego szeroką interdyscyplinarną wiedzę. Marzyciela, ale zarazem umiejącego przekształcić jego marzenia w coś realnego. Przede wszystkim może to być książka motywująca - bo pokazuje drogę którą przebył. Pokazuje że da się. Autor odpowiadając na pytania przybliża genezę wielu swoich książek, dając nam okazję prześledzić proces ich powstawania - od luźnego pomysłu po produkt finalny. Świetna okładka dopełnia. Trzeba też bardzo pochwalić dziennikarza zadającego pytania. Był doskonale przygotowany.

Czy recenzja była pomocna?

mil**********

ilość recenzji:1980

12-11-2021 06:53

GAWĘDA PIEWCY WSI

Andrzeja Pilipiuka nikomu nie trzeba przedstawiać. Jedni nazywają go największym piewcą wsi od czasów Reymonta (okej, sam tak siebie określa, ale jest w tym sporo prawdy), inni (w tym znów on sam) nazywają największym grafomanem polskiej sceny literackiej. Tak czy inaczej Pilipiuk to jedno z najgłośniejszych i najbardziej rozpoznawalnych nazwisk rodzimych twórców. A teraz powraca z nową książką, ale książką poświęconą jemu samemu. I muszę przyznać, że czytając ten wywiad rzekę, choć bardziej należałoby powiedzieć gawędę, bawiłem się lepiej, niż przy większości jego powieści.

Znacie Andrzeja Pilipiuka jako autora przygód Jakub Wędrowycza, cykli ?Kuzynki? czy ?Oka jelenia?. Pamiętacie być może, że pisał też pod pseudonimem kontynuacje ?Pana Samochodzik?, na pewno czytaliście choćby z jedno jego poważne opowiadanie, bo tekstów tych starczyło już na dwanaście antologii, a to przecież nie koniec. Ale czy znacie Pilipiuka z innej strony? Czy znacie Pilipiuka jako dziecko? Pilipiuuka jako młodego człowieka wędrującego po norweskich górach? Pilipiuka nie jako autora, ale przede wszystkim człowieka?
Ta książka ukazuje nam go w jego własnych wspomnieniach. Autor myślami wraca do miejsc i wydarzeń dla niego ważnych, pokazuje nam swoje pasje i miłości, odkrywa samego siebie i odkrywa kulisy swoich dzieł. Wraz z nim zaglądamy na tereny, które stały się inspiracjami jego powieści czy konkretnych wątków. Odwiedzamy obszar wykopalisk archeologicznych prowadzonych w Wojsławicach, miejscu akcji historii o Wędrowyczu. Zaglądamy do ruin kapliczki z ?Operacji Dzień Wskrzeszenia?. A nawet obserwujemy, jak mały Pilipiuk karmi kury na wsi. A to jedynie fragment tego, co oferuje niniejsza książka.

?Po drugiej stronie książki? to nie autobiografia, chociaż nie leży wcale daleko od niej. To wspomnienia, czasem dokładniejsze, czasem mniej, prowadzące nas przez życie tego popularnego pisarza i odsłaniające mnóstwo interesujących faktów, które odzwierciedlenie znalazły potem w powieściach i opowiadaniach Pilipikuka. Nie jest to pierwsza taka książka w jego karierze. Swego czasu wydał ?Raport z Północy?, o ile jednak tam skupiał się bardziej na swoich skandynawskich wojażach, tu podróżuje i w czasie, i przestrzeni, odsłaniając nam siebie jeszcze bardziej. Można powiedzieć, ze jest to intymna książka, osobista, przede wszystkim jednak jest to książka świetna.

Nie wiem, jak ocenić ją mogą miłośnicy biografii, którzy nie znają bliżej twórczości Pilipiuka, bo jednak ?Po drugiej stronie książki? mocno z jego prozą się łączy, jednak patrząc na pozycję chłodnym okiem, trzeba przyznać, ze jest dobrze napisana, ciekawa i mająca do zaoferowania dużo rzeczy: coś dla miłośników historii, podnóży, archeologii, pisania, wspomnień z czasów PRL-u? Długo można by wymieniać. Najistotniejsze jednak są te ciekawostki, kitę pokazują nam związki między życiem i twórczością. A wszystko to jest bogato ilustrowane zdjęciami ? tymi kolorowymi, jak i czarnobiałymi ? i znakomicie wydane.

Dla fanów Pilipiuka ? i tych, którzy chcą lepiej poznać polski fandom od środka, bo tego też tutaj nie brakuje ? absolutne musisz to mieć. I lektura, do jakiej ciężko się oderwać. Niby to tylko wywiad rzeka, ale czyta się, jak świetną powieść. I nie trzeba już niczego więcej dodawać.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?