SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Pięć Krain Ze wszystkich sił Tom 1

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja

książka

Wydawnictwo Egmont
Data wydania 2024
Oprawa miękka
Liczba stron 68
 • Wysyłamy w 24h - 48h
 • Darmowa dostaw z Inpost Pay produkt

Opis produktu:

Pierwszy tom sagi fantasy porównywanej pod względem rozmachu i dramaturgii wydarzeń ze słynną Grą o tron! Cyrus, władca Pięciu Krain, jest umierający. Rozpoczyna się walka o sukcesję. Monarcha wyznacza na następcę swojego bratanka Hirusa, ale powszechnie wiadomo, że ten doprowadzi do wojny, która zniszczy jedność państwa. Starsza z królewskich córek, mądra Mileria, z całych sił stara się temu zapobiec. Tymczasem do gwardii królewskiej wstępuje tajemniczy młody przybysz, zaś na drugim końcu świata pewien ponury najemnik wykonuje swoją krwawą robotę... Wszyscy oni odegrają ważne role w monumentalnej i pełnej zaskakujących zwrotów akcji opowieści o władzy i miłości. Scenariusz pisze troje twórców występujących pod wspólnym pseudonimem Lewelyn (pisarka i scenarzystka MĂŠlanie Guyard, znana też jako Andoryss - cykl powieści Les Enfants dEvernight, seria komiksowa Le Soufflevent; David Chauvel, autor scenariuszy do kilkudziesięciu komiksów, np. mitycznego Arthur czy historycznego Ce qui est Ă nous; młody scenarzysta Patrick Wong doceniony za pierwsze tomy opowieści En falsh), a rysunki są dziełem JĂŠrĂ´mea Lereculeya, współautora kilkunastu serii przygodowych, mitycznych, historycznych (Wollodrin, Cairn, Golias, Arthur).


S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: Fantastyka,  fantasy,  Komiks,  Dla dorosłych,  książki na jesienne wieczory
Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2024
Wymiary: 215x290
Liczba stron: 68
ISBN: 9788328170490
Wprowadzono: 14.06.2024

RECENZJE - książki - Pięć Krain Ze wszystkich sił Tom 1 - Jerome Lereculey, Lewelyn

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

5/5 ( 1 ocena )
 • 5
  1
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

POPKulturowy Kociołek

ilość recenzji:1156

1-07-2024 11:04

Świat Pięciu Krain stoi na progu chaosu. Umierający król Cyrus wyznacza na swego następcę bratanka Hirusa. Postać okrutną i bezwzględną, której rządy zdecydowanie pogrążą królestwo w wojnie i chaosie. Starsza z królewskich córek, Mileria, nie może dopuścić do takiego scenariusza. Postanawia działać i za wszelką cenę powstrzymać Hirusa przed przejęciem władzy.

W tym samym czasie młody chłopak, pragnąc udowodnić swoją wartość i zdobyć szacunek ojca wstępuje do gwardii królewskiej. Na krańcach królestwa działa zaś tajemniczy najemnik, który nie jest świadom tego, że jego czyny wpłyną na losy Pięciu Krain.

Losy tych bohaterów splatają się w dość zaskakujący sposób, tworząc gęstą sieć intryg, zdrad i walki o władzę. Świat, w którym przyszło im żyć i funkcjonować jest bowiem brutalny i bezwzględny, gdzie jeśli chce się przetrwać, trzeba podejmować trudne decyzje, które niosą ze sobą dalekosiężne konsekwencje.

Fabuła dzieła prezentuje się więc dość intrygująco i wielce złożenie. W pierwszym kontakcie z komiksem to nie jednak historia najmocniej przykuwa uwagę czytelnika, a występujące tu postacie. Scenarzysta kryjący się pod pseudonimem Lewelyn (w zasadzie to trójka scenarzystów), w głównych rolach obsadził tu bowiem antropomorficzne zwierzęta, zamieszkujące różne części tytułowych Pięciu Krain.

Niezwykli bohaterowie nadają tytułowi jeszcze większej fantazyjności. Nie można jednak dać się zwieść ich bajkowemu wyglądowi. Seria Pięć Krain jest bowiem pozycją, w której nie brakuje przemocy i innych mocniejszych treści kierowanych raczej do dojrzałego czytelnika. Na łamach pierwszego numeru pojawiają się już spiski, wymuszone sojusze, intrygi, knowania i lejąca się krew.

Zasiadając do lektury tego tytułu, trzeba jednak pamiętać, że mamy tu do czynienia z komiksem prezentacyjnym (świata i bohaterów). Zaprezentowane tu wątki są więc mocno skrótowe i szybko przeskakują one do nowych wydarzeń, tak aby na ograniczonej ilości stron ukazać bogactwo serii. Mnogość postaci i występujące pomiędzy nimi zależności mogą więc w niektórych momentach prowadzić do pewnego drobnego fabularnego zagubienia. Na całe szczęście jest to jednak naprawdę minimalna wada, która nie wpływa na ogólną ocenę komiksu.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?