SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Odpowiedzialność za naruszenia prawa międzynarodowego w związku z konfliktem zbrojnym (twarda)

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja

książka

Wydawnictwo SCHOLAR
Oprawa twarda
Ilość stron 286
 • Wysyłamy w 24h
 • Inpost Pay z kodem PAY20 pod produktem

Opis produktu:

Legalność użycia siły w stosunkach międzynarodowych stale przyciąga uwagę badaczy, przede wszystkim dlatego, że pomimo jednoznacznej - jak by się mogło wydawać - regulacji prawnej w Karcie Narodów Zjednoczonych nieustannie dochodzi do konfliktów zbrojnych. Celem Autora była analiza odpowiedzialności państw za niezgodne z prawem użycie siły. Książka dotyczy zatem aktualnego zagadnienia będącego przedmiotem prac kodyfikacyjnych. Kolejno zostały przedstawione: - użycie siły jako naruszenie prawa międzynarodowego, możliwość przypisania tego naruszenia państwu, charakter prawny naruszenia (w kontekście wyróżnienia szczególnych kategorii norm bezwzględnie obowiązujących, ius cogens, oraz zobowiązań w stosunku do społeczności międzynarodowej jako całości, erga omnes) - formy odpowiedzialności za nielegalne użycie siły (w szczególności restytucja i odszkodowanie finansowe) - wzajemny stosunek odpowiedzialności międzynarodowej państw oraz odpowiedzialności karnej jednostek za zbrodnie przeciwko prawu międzynarodowemu. Książka adresowana jest do prawników i politologów zainteresowanych stosunkami międzynarodowymi.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: nauki społeczne,  prawo
Wydawnictwo: SCHOLAR
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Wymiary: 175x240
Ilość stron: 286
ISBN: 978-83-7383-372-2
Wprowadzono: 18.12.2009

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - książki - Odpowiedzialność za naruszenia prawa międzynarodowego w związku z konfliktem zbrojnym - Władysław Czapliński

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.5/5 ( 6 ocen )
 • 5
  5
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  1
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: