SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Nic o tobie nie wiem

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja

Opis produktu:

Weronika Nowacka jest szkolnym pedagogiem. Gdy wśród uczniów dochodzi do konfliktu, kobieta podejmuje się mediacji między ich rodzinami. Nie wie, że wkrótce przyjdzie jej zmierzyć się z jedną z najtrudniejszych spraw w zawodowej karierze. Tuż przed feriami dochodzi do tragedii. Śledztwo prowadzą policjanci Szymon Pawelec i Krystyna Szuba. W wyniku podjętych czynności wychodzą na jaw fakty związane z funkcjonowaniem uczniów.
Szkolne tajemnice i zawiłe relacje między nastolatkami wpływają na przebieg śledztwa. Czy w świecie, w którym ciągle walczy się o popularność, a internet jest najważniejszym hobby, jest miejsce na przyjaźń?
S
Szczegóły
Dział: Książki
Promocje: Dzień Matki - sensacje,  Skarpa Warszawska - najlepsze tytuły,  wysyłka 24h
Kategoria: kryminał,  polskie kryminały,  książki na jesienne wieczory,  sensacja
Wydawnictwo: Skarpa Warszawska
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Wymiary: 135x205
Liczba stron: 304
ISBN: 9788366644526
Wprowadzono: 03.02.2021

Małgorzata Rogala - przeczytaj też

RECENZJE - książki - Nic o tobie nie wiem - Małgorzata Rogala

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4/5 ( 1 ocena )
 • 5
  0
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Małgorzata

ilość recenzji:10

5-11-2022 20:31

Każdy z nas ma dzisiaj Facebooka, Instagrama, Snapchata, czy inne media społecznościowe. Większość z nas chciałaby prowadzić na nich własnego bloga, w pewien sposób wybić się na nim, by zyskać swoje pięć minut sławy. Jak daleko można posunąć się w social mediach? Jak długo można pozostać w nich bezkarnym? I jak wykreowana rzeczywistość przez influencerów wpływa na życie nastolatek? O tym można dowiedzieć się podczas lektury ?Nic o tobie nie wiem?, autorstwa Małgorzaty Rogali.
Autorka opowiada o aktualnych problemach nastolatków, ale także o tym jak rodzice interesują się swoimi pociechami. Jak wszyscy wiedzą, na różnych mediach społecznościowych kreowana jest idealna rzeczywistość, kreowane są ideały kobiety i ideały mężczyzny. Owy kryminał na przykładzie uczniów na poziomie szóstej klasy szkoły podstawowej, pokazuje nam w jaki sposób, z początku nic nie znaczące żarty, czy spontanicznie zrobione zdjęcie, mogą wpędzić kogoś w kompleksy, czy chociażby sprawić, że ludzie zmienią o nim zdanie o sto osiemdziesiąt stopni.
Pani Małgorzata w swojej książce pokazała świat social mediów z punktu widzenia ucznia, rodzica oraz nauczycieli. Jak się okazuje dwie ostatnie grupy nie najlepiej orientują się w świecie, gdzie toczy się zaciekła walka o popularność. Chociaż nie wszyscy, bo są i tacy, którzy niepotrzebnie nakręcają sensację dookoła siebie i pokazują każdy moment w swoim życiu.
Na podstawie tej książki można zaryzykować stwierdzeniem, że większość rodziców nie ma pojęcia, albo lekceważy, to co ich dzieci wyprawiają w internecie. Tutaj była potrzebna tragedia, by ktokolwiek zaczął się interesować tym jak media wyglądają od strony dzieci i co one robią by tylko zyskać pięć minut sławy.
Uważam, że książka ta jest idealnym sposobem, by chociaż przez chwilę zastanowić się nad czasem spędzanym w social mediach, nad komentarzami, które czasami gdzieś, może lekkomyślnie, może pod wpływem emocji, publikujemy. Na podstawie historii zawartej w tej książce, wypadałoby się również zastanowić nad poglądami i wartościami, które w pewien sposób mogły zostać wykreowane prze sztuczną rzeczywistość. Może nawet wypadałoby je przewartościować?

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?