SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Autor

Małgorzata Rogala - biografia

Małgorzata Rogala - znają ją przede wszystkim fani kryminałów i powieści obyczajowych. Jej najpopularniejsze działa to cykl książek o dwójce policjantów – Agacie Górskiej i Sławku Tomczyku. Jednak Małgorzata Rogala debiutowała książką „To, co najważniejsze”, wydaną w 2012 roku. Jej debiut powiązany jest z wygraniem konkursu literackiego. To po nim Rogala otrzymała propozycję wydania historii Marty i jej szkolnej miłości – Marcina. Kolejna powieść Rogali, tym razem kryminalna powstała w trakcie kursu pisania kryminałów. Autorka skorzystała nie tylko z wiedzy uzyskanej na kursie, ale i inspirowała się swoimi ulubionymi powieściopisarzami Adamem Bahdajem oraz Zbigniewem Nienackim, a także programami sensacyjnymi typu „Kobra” i „07 zgłoś się”. Pierwsza powieść kryminalna Małgorzaty Rogali została wydana w 2014 roku. Książki „Kiedyś cię odnajdę” oraz kolejne „Zapłata”, „Dobra matka” i „Ważka” zyskały uznanie czytelników i krytyków literackich i przyniosły pisarce rozpoznawalność. Na tych tytułach Rogala nie poprzestała i proponuje swoim czytelnikom coraz to nowsze kryminały. Jak sama mówi inspiracje do nich czerpie z rzeczywistości. Pomysły odnajduje w artykułach prasowych, własnych obserwacjach, rozmowach z innymi ludźmi. W powieściach stara się łączyć sensacyjne wątki z wiedzą z zakresu prawa i medycyny, co jak sama przyznaje, nie jest łatwe w przypadku pisarza niedoświadczonego w tych dziedzinach. Rogala często więc korzysta z pomocy lekarzy czy specjalistów w dziedzinie militariów. Prywatnie Małgorzata Rogala prowadzi zwyczajne życie, któremu daleko do tego sensacyjnego, wiedzionego przez jej bohaterów. Jej hobby jest literatura oraz aktywność fizyczna. Jest dużą fanką literatury i języka francuskiego oraz jogi i jazdy na rowerze. 

W księgarni internetowej Gandalf znajdziesz 85 książek, których autorem jest: Małgorzata Rogala. Dostępne formaty: miękka, pakiet, pocket, twarda.
Tytuły autora dostępne są w kategoriach: Literatura piękna, sensacja, kryminał, dla dzieci, sensacja, pakiety, okazje do -60%, literatura piękna, sensacja i literatura grozy, literatura faktu i reportaż, wysyłka 24h, Skarpa Warszawska - najlepsze tytuły.

Na książki autora Małgorzata Rogala mamy rabaty sięgające do 50%.
... ...
Zobacz więcej produktów