SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Najbogatszy człowiek w Babilonie (twarda)

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Bestseller
  image-bestseller
 • Promocja
  image-promocja

Opis produktu:

George S. Clason wskaże kilka prostych wskazówek, które pomogą Ci zarządzać majątkiem. Książka Najbogatszy człowiek w Babilonie po raz pierwszy ukazała się prawie sto lat temu. Mimo to wciąż jest szalenie aktualna i będzie idealnym poradnikowym wyborem dla każdego, kto traktuje swoje finanse w rozsądny i poważny sposób.

Najbogatszy człowiek w Babilonie - książka wszech czasów


Najbogatszy człowiek w Babilonie został pierwotnie wydrukowany w 1926 roku jako jedna z pierwszych broszur stanowiących serię poświęconą oszczędzaniu. Reklamowana była jako najpewniejsza droga prowadząca do sukcesu finansowego. George Clason sprytnie wykorzystał wtedy przypowieści osadzone w starożytnym Babilonie, aby uwiarygodnić swoje zdanie. Jego plan się powiódł, a tekst stał się niezwykle popularny. Idee w nim zawarte spodobały się bankom oraz firmom ubezpieczeniowym na tyle, że pomagały w jego kolportażu. Książka w bardzo krótkim czasie stała się hitem i nie zeszła ze szczytu przez kolejne lata. Niemalże po kolejnych 100 latach Najbogatszy człowiek w Babilonie wciąż jest szalenie aktualny. Swoją długowieczność może zawdzięczać przede wszystkim błyskotliwości autora, ale również lekkości pióra, a także humorowi.

Najbogatszy człowiek w Babilonie - co znajdziesz w książce


Najbogatszy człowiek w Babilonie Georgea S. Clasona to poradnik, który zapozna czytelników z praktykami pozwalającymi uniknąć problemów finansowych lub pomóc w wyjściu z nich. Dzięki wiedzy zamieszczonej przez autora, można dowiedzieć się, jak spłacać długi, zapewnić stały dochód czy też w jaki sposób zbudować swoje imperium finansowe. Clason swoje racje popiera przykładami pochodzącymi z czasów starożytnego Babilonu, pokazując, że mają one zastosowanie również w obecnych czasach.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Promocje: bestsellery,  książki na wakacje,  wysyłka 24h
Kategoria: poradniki,  praca, biznes,  autokreacja,  motywacyjne
Wydawnictwo: Studio Emka
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Wymiary: 135x210
Ilość stron: 176
ISBN: 9788367107068
Wprowadzono: 16.01.2023

RECENZJE - książki - Najbogatszy człowiek w Babilonie - George S. Clason

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.9/5 ( 14 ocen )
 • 5
  12
 • 4
  2
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Qultura słowa

ilość recenzji:467

brak oceny 30-03-2017 23:23

Kto jeszcze chce być bogaty?
?Pierwszy milion trzeba ukraść. Pieniądze to zło. Ludzie bogaci to egoiści i złodzieje? ? to tylko kilka przykładów fałszywych przekonań na temat pieniędzy, które mamy zakodowane. Mimo iż wciąż do tego bogactwa dążymy, tak naprawdę nie pozwalamy sobie, na bycie osobą majętną. Dlaczego? Zostaliśmy wychowani w kulcie pieniądza, a jednocześnie wstydzimy się o nim mówić. Pieniądze mieć chcemy, a jednocześnie tracimy je szybciej, niż zarabiamy. Te wszystkie problemy wynikają z faktu, że nikt tak naprawdę nie nauczył nas, jak swoimi pieniędzmi zarządzać. Czy to znaczy, że nigdy nie zdobędziemy bogactwa, zaś nasze życie upływać będzie na skrupulatnym podliczaniu rosnącego zadłużenia? Czy jesteśmy skazani na porażkę?
Nic bardziej mylnego ? bycie bogatym, to swego rodzaju filozofia życia, oparta na kilku zaledwie, prostych zasadach. O tym, co możemy zrobić, by zostać majętnymi ludźmi, jak osiągnąć finansowy sukces i jak zarządzać swoimi aktywami możemy przeczytać w fascynującej książce na temat pieniędzy, biznesu i życia: ?Najbogatszy człowiek w Babilonie?. Publikacja Wydawnictwa Studio Emka, autorstwa George`a S.Clasona, to osadzona w starożytnym Babilonie lekcja oszczędzania i inwestowania, napisana z lekkością i humorem, dająca do myślenia, a jednocześnie zachęcająca do działania. Nie jest to typowy poradnik biznesu, nie jest to też wypełniona słownikowymi terminami rozprawa naukowa. To raczej zbiór historii, a dokładnie przypowieści, które czyta się z zainteresowaniem, chłonąc podaną wiedzę. I choć nie są to alchemiczne sekrety, lecz raczej oczywiste stwierdzenia, to będziemy zdumieni faktem, iż mimo wiedzy o nich, nie stosujemy się do tych zaleceń. Ulegamy podszeptom impulsów i niepotrzebnie wydajemy pieniądze, nie odkładamy procentu comiesięcznych dochodów (i tym samym nie możemy go pomnażać), płacimy czynsze najmu zamiast zainwestować w swoją własność, zadowalamy się szybkim zyskiem, zamiast wyboru tej wolniejszej, ale bezpiecznej drogi do wielkich pieniędzy. Dlatego właśnie książka przyda się zarówno nam, jak i naszym bliskim. Dzielmy się tą wiedzą, podobnie jak w Babilonie robił to najbogatszy mieszkaniec ? Arkad oraz nauczyciele ze Świątyni Nauki, a także Dabasir, który na glinianych tabliczkach spisał swoje zobowiązania i postanowienia, by pomagały mu w realizacji pragnień.
Ta motywacyjna książka poświęcona finansom przenosi nas do Babilonu w czasach jego największej świetności. Jednak i tu zdarzają się osoby, które mimo ciężkiej pracy nie mogą pozwolić sobie na żadne luksusy, których egzystencja opiera się wyłącznie na ciężkiej pracy i wiązaniu dzięki temu końca z końcem. Tak właśnie żyje Bansir, budowniczy rydwanów oraz jego najlepszy przyjaciel, muzyk Kobbi. Zniechęceni i sfrustrowani, postanawiają skorzystać z mądrości ich wspólnego znajomego, a obecnie jednego z najbogatszych ludzi w Babilonie, Arkada. To właśnie on, krok po kroku wciąga ich w świat zarządzania swoimi pieniędzmi, dzieli się z nimi również historią swojego bogactwa. Dzięki pobieranym przez przyjaciół naukom, również i my poznamy ?siedem sposobów na pustą sakiewkę?, odwiedzimy ponadto Świątynię Nauki, również i tu spotykając biznesmena Arkada, jednocześnie naszego mentora.
Przeczytamy również opowieść o nieroztropnym synu Arkada ? Nomasirze, który musiał stracić pieniądze przekazane mu przez ojca, by zrozumieć sens udzielonych przez niego rad, dotyczących zarządzania złotem. Zapoznamy się również z treścią odnalezionych w Babilonie glinianych tabliczek oraz? opracujemy strategię zarządzania finansami począwszy od tego, że część tego, co zarabiamy, zatrzymamy dla siebie.
Historie utrzymane w kanwie przypowieści wzbudzają niekiedy uśmiech na naszej twarzy, a niekiedy zdumienie ? wszak zasady zarządzania finansami są tak proste i oczywiste, że powinny być powszechnie znane. Nawet jeśli mamy taką wiedzę na temat finansów, to rodzi się pytanie, dlaczego jeszcze nie jesteśmy bogaci. Być może dlatego, że żywiąc zakorzenione głęboko przekonanie, że pieniądze są złe, nawet nie podejmujemy działań, by ruszyć z miejsca. Mam nadzieję, że po lekturze książki nasza sytuacja finansowa się zmieni, że już jedno spojrzenie na tę piękną, luksusową okładkę będzie nam przypominało, o podjętym postanowieniu. Cel ? być bogatą!

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?