Miecz Salomona Samotny krzyżowiec - Marek Orłowski - Książka | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Miecz Salomona Samotny krzyżowiec

Tom 1

 • Promocja
  image-promocja

książka

Miecz Salomona Samotny krzyżowiec, Tom 1 - opis produktu:

Rok Pański 1187, Ziemia Święta. Wojska krzyżowców ponoszą miażdżącą klęskę na wzgórzach Hittinu. Zwycięski sułtan Saladyn zdobywa większość ziem Królestwa Jerozolimskiego. Wielki mistrz templariuszy wysyła z sekretną misją poselstwo do Starca z Gór, wodza owianej złą sławą sekty asasynów. Wraz z braćmi zakonnymi podąża Roland de Montferrat, zwany Czarnym Rycerzem. Co chce osiągnąć mistrz templariuszy, układając się ze skrytobójcami Starca z Gór? Dlaczego los pcha Rolanda do siedziby asasynów, gdzie ukryto wykuty przed wiekami niezwykły miecz, przeklęty przez demona? Krzyżowcy i Saraceni, zbroczone krwią pola bitew, mroczne tajemnice starożytnej Jerozolimy, zaginione skarby króla Salomona, starotestamentowa magia - oto świat rycerza z Montferratu. Aby w nim przeżyć, samotny krzyżowiec musi stawić czoło nie tylko wrogim mieczom, ale też siłom nadprzyrodzonym. Czy czarna zbroja ochroni rycerza przed ścigającymi go cieniami przeszłości? Marek Orłowski, a właściwie Marko Szapkarow-Orłowski, urodził się w 1958 roku w Warszawie. Jest absolwentem ASP w macedońskim Skopje. Pasjonuje się jeździectwem, sportami wodnymi i turystyką górską, ale też historią średniowiecza i zabytkową bronią. Aktywny tryb życia łączy z zamiłowaniem do czytania książek o dość eklektycznie dobranej tematyce. Samotny krzyżowiec jest jego literackim debiutem.

Miecz Salomona Samotny krzyżowiec - o czym jest książka?


Przed Tobą kolejna pozycja książkowa warta uwagi- Miecz Salomona Samotny krzyżowiec, od Marek Orłowski. Miecz Salomona Samotny krzyżowiec spełnia wszystkie cechy swojego gatunku, przypadnie więc do gustu nawet tym najbardziej wymagającym czytelnikom. Jeśli zainteresowała Cię ta pozycja, sięgnij po inne tytuły autora- Marek Orłowski. Nie będziesz żałował! Miecz Salomona Samotny krzyżowiec i o wiele więcej tylko na Gandalf.com.pl!

Miecz Salomona Samotny krzyżowiec - opinie


Jeśli nadal nie jesteś pewny książki Miecz Salomona Samotny krzyżowiec, zapoznaj się z ocenami i recenzjami naszych klientów. Może oni przekonają Cię, że Miecz Salomona Samotny krzyżowiec - Marek Orłowski to pozycja warta Twojej uwagi. Po przeczytaniu książki Miecz Salomona Samotny krzyżowiec nie zapomnij zostawić swojej recenzji i wziąć udziału w konkursie! Wybierz książkę Miecz Salomona Samotny krzyżowiec, sprawdź inne tytuły, których autorem jest Marek Orłowski i przeczytaj biografię. To wszystko tylko na Gandalf.com.pl!
Zobacz pozostałe recenzje!

Książka Miecz Salomona Samotny krzyżowiec Tom 1, pochodzi z wydawnictwa Erica Polski Instytut Wydawniczy. Autorem książki jest Marek Orłowski. Należy do gatunków: fantastyka, fantasy, epicka fantasy, historia, powszechna do końca XIX wieku. Książka Miecz Salomona Samotny krzyżowiec liczy 368 stron. Jej wymiary to 140x205. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: fantastyka,  fantasy,  epicka fantasy,  historia,  powszechna do końca XIX wieku
Wydawnictwo: Erica Polski Instytut Wydawniczy
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Wymiary: 140x205
Ilość stron: 368
ISBN: 978-83-64185-55-7
Wprowadzono: 11.06.2014

Marek Orłowski - przeczytaj też

RECENZJE - książki - Miecz Salomona Samotny krzyżowiec, Tom 1 - Marek Orłowski

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.5/5 ( 13 ocen )
 • 5
  9
 • 4
  1
 • 3
  3
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Radosław

ilość recenzji:40173

brak oceny 27-05-2016 09:59

"Samotny krzyżowiec. Miecz Salomona" zalicza się do tych debiutów, które zaskakują czytelnika swoim wysokim poziomem. Owszem, książka ma kilka mankamentów, jednakże w zderzeniu z faktami, że błędy nie rzucają się w oczy oraz, iż jest to debiut, można by przymknąć na nie oko. Lektura tej powieści zapewnia frapującą i przemyślaną historię, w której granica między fikcją literacką a faktami historycznymi mocno się zaciera. To także okazja poznania bohatera literackiego, który szybko zaskarbia sobie naszą sympatię. Jeżeli poszukujecie intrygującej lektury, z którą miło spędzicie czas, to polecam Wam debiut literacki Marka Orłowskiego. Gorąco polecam!

...

Czy recenzja była pomocna?

Robert Woźniak

ilość recenzji:991

brak oceny 12-04-2016 10:21

Marek Orłowski, a właściwie Marko Szapkarow?Orłowski, urodził się w 1958 roku w Warszawie. Jest absolwentem ASP w macedońskim Skopje. Jego zamiłowanie do historii średniowiecznej i zabytkowej broni zaowocowało książkowym debiutem. Miecz Salomona jest pierwszą częścią cyklu Samotny krzyżowiec.

De Montferrat, po przybyciu do Ziemi Świętej, bierze udział, wraz z Templariuszami, w jedynej słusznej wojnie, czyli Saracenami.A walka ta, będzie krwawa i długa.
Po zerwaniu kruchego rozejmu, rycerze będą musieli stoczyć nierówną walkę z połączonymi siłami świata islamskiego.Chcąc minimalnie wyrównać szanse, mistrz templariuszy wysyła misję do tajemniczego zakonu assasynów, a jej powodzenie, może przeważyć losy świata.

W swojej książce autor, zawarł wszystko to, co powinno być w takiej pozycji.Czyli emocjonujące bitwy, szczęk oręża, zdrady.
potyczki, morderstwa, rozterki moralne głównego bohatera.Arka Przymierza, legendarny miecz Salomona-jest tu wszystko.Jednocześnie, autor pozwolił sobie na swobodną interpretację faktów, pozmieniał również czas niektórych zdarzeń, a to w celu spójności akcji.Wyjaśnienie wszystkich zmian, znajduje się na końcu książki.
Główny bohater nieco naiwny, a wątki magiczne, wstawione jakby na siłę, poza tymi drobnymi mankamentami, lektura, na pewno godna uwagi i z pewnością sięgnę po tom kolejny.

Czy recenzja była pomocna?