Epicka fantasy: książki, literatura | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Epicka fantasy

Czym jest epicka fantasy? Jej akcja rozgrywa się w alternatywnym, fikcyjnym, wtórnym świecie. Słowo epicka odnosi się do wyjątkowo długiego i żmudnego zadania lub działania. Przykładem niech będzie podróż Froda do Mordoru we Władcy Pierścieni. Ale nie zawsze chodzi tylko o podróż, misję lub zadanie, epickość może być także tematem – Malazańska Księga Poległych Stevena Eriksona jest epicka zarówno pod względem zakresu, jak i wydarzeń.

Wyjątkowy świat epickiej fantasy

Po pierwsze, epicka fantasy zawsze rozgrywa się w alternatywnym lub fikcyjnym świecie, w przeciwieństwie do ‘zwykłej’, której akcja może mieć miejsce w naszej, ‘prawdziwej’ rzeczywistości. Dobrym przykładem jest chociażby Harry Potter, gdzie bohaterowie spacerują po ulicach Londynu. Autorzy epickiej fantasy zawsze tworzą coś zupełnie nowego: historie, mapy, systemy rządów, stworzenia itd. Świetny punkt wyjścia stanowią np. Śródziemie Tolkiena czy Westeros Martina, jednak do odkrycia jest wiele innych światów. Epicka fantasy oferuje ucieczkę do rzeczywistości odmiennej od naszej, pełnej niebezpieczeństw i intryg, trolli i smoków, magii, heroicznych czynów lub walki o władzę. Wybierz jedną z wyjątkowych serii i wyrusz w epicką misję!

Cechy charakterystyczne epickiej fantasy

Wiele historii z gatunku epickiej fantasy jest opowiadanych z punktu widzenia jednego, głównego bohatera. Duża część fabuły dotyczy ich dziedzictwa lub tajemniczej natury. Często bohater jest sierotą lub kimś niezwykłym, obdarzonym wyjątkowym talentem. Czytelnik poznaje go jeszcze w dzieciństwie lub młodości, a później obserwuje jego walkę z siłami zła. Starcie dobra ze złem to częsty motyw epickiej fantasy. W wielu dziełach wyraża on głębokie zaniepokojenie autora kwestiami moralnymi. Konflikt często dotyczy walki o władzę.

Epicka fantasy – ucieczka do innej rzeczywistości

W rzeczywistym świecie bywa różnie – często trudno. Na przykład, gdy pojawiają się ograniczenia w przemieszczaniu i podróżowaniu. By uciec od codziennych problemów, warto sięgnąć po epicką fantasy, dzięki której przeniesiesz się do innego, wciągającego świata. Najlepiej wybrać serię, która jest już zakończona. Chyba że jesteś cierpliwy, a czekanie na kolejny tom nie sprawia Ci problemów. Na Gandalf.com.pl znajdziesz najlepsze serie epickiej fantasy, takie jak Władca Pierścieni, Kroniki Diuny, Wiedźmin, Koło czasu czy Ziemiomorze. Wybierz odpowiednią dla siebie lekturę i daj się porwać do innej rzeczywistości, w której choć na chwilę zapomnisz o zmartwieniach.


W tej kategorii znajdziesz książki o tematyce: Książki - epicka fantasy. Niskie ceny, szeroki wybór, szybka dostawa - sprawdź. Liczba produktów to: 121 - wszystkie w bardzo korzystnych cenach! Najnowsze bestsellery kupisz w Gandalf.com.pl z rabatami sięgającymi 74%. W ofercie mamy między innymi Harry Potter. Tom I - VII, Harry Potter. Tom I - VII, Wiedźmin Tomy 1-8.
z14
1 - 14 z 335 ofert