SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Kwantechizm 2.0, czyli klatka na ludzi

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Bestseller
  image-bestseller
 • Promocja
  image-promocja

książka

Wydawnictwo Otwarte
Data wydania 2022
Oprawa miękka
Liczba stron 344
 • Wysyłamy w 2 - 3 dni + czas dostawy

Opis produktu:

Wyobrażenia o wszechświecie formułowane od wieków okazały się zbiorem przybliżeń lub nonsensów. Mówienie z pewnością o czymkolwiek jest więc, jak pisze autor tej książki, nie tylko bezczelnością, ale - co gorsza - nietaktem. Coraz lepiej poznajemy prawa rządzące rzeczywistością - nie przez ustanawianie świętych prawd, ale ich skuteczne podważanie. Wizja świata, która dzięki temu zaczęła się rysować, jest dogłębnie szokująca.
By ją nam przybliżyć, Andrzej Dragan w jasny i klarowny sposób objaśnia niezwykłe wnioski wynikające z przełomowych teorii Einsteina oraz najbardziej zaskakujące prawa mechaniki kwantowej, a także przedstawia własny, nowy i rewolucyjny model łączący je ze sobą. Do tego wszystkiego tłumaczy, dlaczego kury nieustannie ruszają głowami, czemu mrówki nie galopują, a dinozaury nie narzekałyby, że doba ma jedynie 24 godziny (oczywiście gdyby umiały mówić i rozumiały koncepcję czasu).

Andrzej Dragan jest profesorem fizyki teoretycznej i laureatem kilkudziesięciu nagród za działalność naukową oraz fotograficzną, filmową i muzyczną. Jako nastolatek działał w grupach crackerskich, obecnie wstrząsa światem nauki. W 2020 roku wraz z profesorem Arturem Ekertem opublikował pracę `Kwantowa zasada względności`, która może okazać się największym przełomem w rozumieniu teorii kwantowej od czasów Einsteina.


Zbuntowany fizyk znalazł eleganckie rozwiązanie kwantowej zagadki.
Benjamin Skuse, `Wired UK`

Fizyka podawana niczym najlepszy stand-up. `Kwantechizm` to smakołyk, jakiego nie dostaje się codziennie.
Tomasz Nowak, `Rzeczpospolita`


Jedna z najlepszych książek o fizyce, życiu i całej reszcie, które ostatnio czytałem. Dragan prawie na palcach potrafi wytłumaczyć, na czym polega teleportacja kwantowa czy teoria względności. Jeśli was kręcą te tematy, nie mogliście lepiej trafić.
Piotr Cieśliński, `Gazeta Wyborcza`


Uwielbiam tę książkę! Dragan potrafi soczystą gawędą wytłumaczyć teorię względności i kwanty nawet takiemu tumanowi jak ja (łykam to bez popitki). A do tego jest bezczelny, arogancki i ma masę anegdot w kieszeniach.
Łukasz Orbitowski
S
Szczegóły
Dział: Książki
Promocje: bestsellery
Wydawnictwa: Znak
Kategoria: Literatura faktu, publicystyka,  Nauki ścisłe,  Fizyka,  Popularnonaukowe
Wydawnictwo: Otwarte
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2022
Wymiary: 155x215
Liczba stron: 344
ISBN: 9788381351379
Wprowadzono: 17.01.2023

RECENZJE - książki - Kwantechizm 2.0, czyli klatka na ludzi - Andrzej Dragan

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

5/5 ( 8 ocen )
 • 5
  8
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Wojciech ienig.

ilość recenzji:1

10-06-2023 04:31

Zweryfikowany zakup

Autor tej opinii jest naszym klientem. Kupił ten produkt w naszym sklepie.

Czyta się to świetnie. To po prostu znakomita książka popularnonaukowa. Prezentuje sporo wiedzy i sporo nieoczywistych koncepcji przystępnie, zabawnie, w sposób strawny chyba dla wszystkich laików wykazujących zainteresowanie tematem. Czy wszystko mi się podobało? Nie, nie wszystko. Krótka wycieczka w stronę hipnozy trochę mnie nudziła. Po prostu jakiś czas temu zupełnie straciłem już zainteresowanie tym tematem. Niektórym czytelnikom mogą też przeszkadzać bardziej osobiste fragmenty, które zdają się być napisane dla pogłaskania własnego ego, oraz fragmenty prezentujące religijny sceptycyzm autora. Mi akurat zupełnie nie przeszkadzały, a nawet ciekawiły. Uważam, że do pogłaskania ego ma prawo każdy zjadacz chleb, a co dopiero taka postać, jak wybitny fizyk. Podobnie myślę o religii. Każdy ma prawo mieć własny pogląd i ma prawo go manifestować :) Nawet jeżeli kogoś będą te osobiste wstawki drażnić, to myślę, że całe reszta jest tak wartościowa, tak zręcznie podana i tak fascynująca, że książka bardzo się spodoba.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

Paweł

ilość recenzji:1

2-03-2023 11:15

Zweryfikowany zakup

Autor tej opinii jest naszym klientem. Kupił ten produkt w naszym sklepie.

Kawał dobrej lektury. Autor rozkłada świat na czynniki pierwsze i pokazuje, że świat jest nieoczywisty. Polecam każdemu, kto kocha myśleć :)

Czy recenzja była pomocna?

boo**********************

ilość recenzji:1

22-02-2022 17:52

?Kwantechizm 2.0, czyli klatka na ludzi? Andrzeja Dragana zrobił mi źle w głowie. I bardzo mi się to podobało.
Na co dzień niewiele myślimy o tym czego częścią tak naprawdę jesteśmy i jak to w ogóle działa. Jak niewielkim pyłkiem w skali wszystkiego, nasza od kilku wieków dopiero mająca się czym pochwalić, jest nasza cywilizacja. Oczywiście osiągnęliśmy dużo, nawet najwięcej w historii ;p ale dalej nie wiemy nic :D Autor, profesor fizyki teoretycznej, w bardzo przystępnej i zabawnej (jeśli zaczepny język, z nutką czarnego humoru Wam odpowiada) formie przybliża nam podstawy działania wszechświata - to co już wiemy, a także to czego próbujemy się dowiedzieć - i są to rzeczy lekko mówiąc przerażająco-fascynujące. I tak autor wyjaśnia nam teorię względności, przyspieszenie i dylatację czasu, pojęcie czasoprzestrzeni, cały ten bałagan kwarkowy i co z niego wyniknie, a także zahacza humorystycznie o samą naturę ludzką i dodaje parę ciekawych anegdot ze swojego życia. Zdecydowanie jest to książka o przyszłości, bo z rozwojem fizyki, astronomii zawsze rozwija się cały świat, który z udogodnień korzysta. Nie uważam żeby było niezbędnym znać się na fizyce, aby odbiór książki przyniósł satysfakcję. Jednak wejść w nią trzeba z otwartą głową, a zrobi ona źle Wam w głowę - jak mi zrobiła - i zaczniecie się zastanawiać nad fundamentalnymi sprawami :D
Bardzo mi się ta książka podobała i polecam Wam ją gorąco!

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

@fascynacja.ksiazkami

ilość recenzji:994

11-02-2022 16:04

????Książka wyjaśnia trudne zagadnienia fizyki kwantowej m.in o kodzie schrödingera.
Dlaczego foton może być w wielu miejscach jednocześnie a naprawdę jest w jednym miejsc.W świetny sposób jest to wyjaśnione.
????Przybliżone są bardzo zawiłe sprawy,które są w życiu ważne i przydatne. Przykłady i rysunki w tym pomagają.

????Dla niektórych może być to jako rzeczy mało zrozumiałe i nie przydatne.Jednak osoby,które chcą pogłębić swoją wiedzę na temat fizyki,życia i całej reszty ta książka wyjaśnia bardzo wiele spraw.
????Szkoda,że nie miałam możliwości przeczytania tej książki gdy uczestniczyłam w lekcjach fizyki.Wtedy przedmiot ten byłby dla mnie łatwiejszy i szybciej zrozumiałabym pewne aspekty,których musiałam się uczyć.

Jeśli interesują cię te tematy to lektura jest wprost dla Ciebie.
Polecam

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

mysilicielka

ilość recenzji:551

7-02-2022 14:58

Gdybym miała komuś opisać, czym jest "Kwantechizm 2.0, czyli klatka na ludzi", to moje pierwsze skojarzenia byłyby dość brutalne i na pewno znalazłyby się tam takie słowa jak "mózg" i "ból". Żartuję, nie było aż tak źle. Chociaż zależy jak do tego podejść - zastanów się, co czujesz, kiedy uświadamiasz sobie, że wszystkie prawa, których uczyłeś/aś się w szkole tylko czekają na obalenie, nic w życiu nie jest pewne, a gdzieś w kosmosie wisi dziura, która pochłania wszystko, nawet światło i czas? Fizyka jest przerażająca, ale dzięki Andrzejowi Draganowi może ociupinkę mniej.

"Wyznaję zasadę, że czego nie umiałbym wytłumaczyć własnej babci, tego po prostu nie rozumiem".

Jak na kogoś, kto w podstawówce czytał sobie podręczniki do fizyki dla rozrywki, autor pisze w wyjątkowo przystępny sposób. Potrafi znaleźć trafne, bliskie nam porównania, dzięki czemu omawiane tematy wydają się chociaż trochę lżejsze dla zwykłego czytelnika. Aż było mi szkoda tego biednego robaczka, który ukrył się w jabłku wrzuconym przez astronautów do czarnej dziury! Po książkę może sięgnąć każdy, kto chociaż trochę interesuje się prawami rządzącymi rzeczywistością (wy masochiści!), nie tylko ludzie w tym kierunku wykształceni.

Warto czytać "Kwantechizm..." niespiesznie, od początku do końca, bo rozdziały po części wynikają z siebie i powoli oswajają czytelnika z coraz trudniejszymi pojęciami. Oprócz fizyki, jest tutaj duża dawka humoru i prywatnych przemyśleń autora. Myślę, że to dobra pozycja "na początek", żeby kogoś zachęcić do pogłębiania wiedzy na różne tematy.

"Powstała nawet książka "Stu autorów przeciwko Einsteinowi", w której na 100 sposobów "udowadniano", dlaczego twórca teorii względności gada bzdury. Gdy ten dowiedział się o publikacji, słusznie zauważył, że gdyby wszyscy owi naukowcy mieli rację, wystarczyłby jeden".

Dlaczego rower jeździ? Dlaczego kura rusza głową? Dookoła nas dzieje się tyle rzeczy, nad którymi się nie zastanawiamy. Może warto na chwilę przystanąć i to zrobić?

Egzemplarz do recenzji otrzymałam od wydawnictwa.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?