SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Konstytucyjny obowiązek zapewnienia szczególnej opieki zdrowotnej dzieciom i jego realizacja w praktyce

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Adam Marszałek
Data wydania 2023
Oprawa miękka
Liczba stron 205
  • Wysyłamy w 24h
  • Darmowa dostaw z Inpost Pay produkt

Opis produktu:

Przedmiotem publikacji jest scharakteryzowanie realizacji konstytucyjnego obowiązku zapewnienia szczególnej opieki zdrowotnej dzieciom, a także zidentyfikowanie czynników, które mają wpływ na to, że nadal pojawiają się istotne problemy związane ze sprawnym wykonywaniem zadań państwa w tym zakresie. Podstawowym przedmiotem badań jest weryfikacja mechanizmów gwarantujących dzieciom konstytucyjne prawo do szczególnej opieki zdrowotnej. W publikacji ukazano genezę, ewolucję uregulowań prawnych dotyczących wskazanej tematyki oraz ich funkcjonowania w praktyce. Obszar podjętych badań dotyczy w sferze normatywnej analizy w szczególności przepisów: Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 17 r. oraz ustawy z dnia 6 listopada 2008 r. o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta. Książka prze-znaczona jest dla szerokiego grona odbiorców, w tym przede wszystkim dla prawników, lekarzy, pacjentów czy rzeczników praw pacjenta. Publikacja odnosi się zarówno do teoretycznoprawnych aspektów poruszanego zagadnienia, co jest przedmiotem zainteresowania badaczy prawa, jak również do stricte praktycznych aspektów stosowania obecnie obowiązujących regulacji. Zwraca uwagę na trudności, z jakimi mierzą się na co dzień osoby wykonujące zawód medyczny, jednocześnie opowiadając się za określoną interpretacją często niejasnych i niespójnych przepisów, co ma na celu ułatwienie nie prawnikom codziennej praktyki zawodowej.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: Nauki społeczne,  Prawo,  Kodeksy,  Konstytucyjne,  książki na pierwszy rok prawa
Wydawnictwo: Adam Marszałek
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2023
Wymiary: 0x0
Liczba stron: 205
ISBN: 9788381807791
Wprowadzono: 16.07.2023

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - książki - Konstytucyjny obowiązek zapewnienia szczególnej opieki zdrowotnej dzieciom i jego realizacja w praktyce - PRACA ZBIOROWA

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: