Jak uwolnić się od stresu - Jennifer Love - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Jak uwolnić się od stresu (miękka)

książka

 • Wydawnictwo Muza
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 352
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Jak uwolnić się od stresu - opis produktu:

`Jak uwolnić się od stresu` to autorski, pięciostopniowy program walki z kryzysami życiowymi i radzenia sobie z przewlekłym stresem. Autorzy badają wpływ różnych czynników silnie oddziałujących na życie i zdrowie, i dzielą się wnioskami na ten temat. Z książki można dowiedzieć się między innymi: jaka jest instynktowna odpowiedź ciała na czynniki stresujące oraz jak reaguje na nią mózg, jak słabsza kondycja mentalna wpływa na zdrowie fizyczne (w tym: przewlekły ból, obniżone libido, spięcia mięśni) i wreszcie, jakie narzędzia można - a nawet należy - stosować do walki ze stresem na co dzień.

Psychiatra Jennifer Love oraz neuropsycholg Kjell Tore Hovik opisali i wyjaśnili kolejne kroki, które pomogą w uporaniu się z niepożądanymi skutkami długotrwałego narażenia na stres czy traumę. Jak wrócić do zdrowia - fizycznego i psychicznego? Co zrobić, aby uzdrowić siebie i bliskich?

Książka Jak uwolnić się od stresu pochodzi z wydawnictwa Muza. Autorami książki są Jennifer Love, Kjell Hovik. Należy do gatunków: poradniki, zdrowie, stres i depresja. Książka Jak uwolnić się od stresu liczy 352 stron. Jej wymiary to 140x203. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły
 • Dział: Książki
 • Kategoria: poradniki,  zdrowie,  stres i depresja
 • Wydawnictwo: Muza
 • Oprawa: miękka
 • Okładka: miękka
 • Wymiary: 140x203
 • Ilość stron: 352
 • ISBN: 9788328716964
 • Wprowadzono: 21.05.2021

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Jak uwolnić się od stresu

3.7/5 ( 3 oceny )
 • 5
  1
 • 4
  0
 • 3
  2
 • 2
  0
 • 1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Dominika Stryszowska

7-06-2021 00:22

Każdy z nas chciałby uwolnić się od stresu, wieść życie pozbawione sytuacji pełnych nerwów czy niepewności. I tutaj wkraczają autorzy książki, która ma radzić i pomagać tym najbardziej zestresowanym. Oczywiście, stresu nie można całkiem wyeliminować, ale warto próbować go trochę okiełznać.

Książka jest podzielona na rozdziały, w każdym z nich jest przedstawiony inny problem, który jest "podstawiony" do schematu radzenia sobie z nerwowymi sytuacjami. Jest tutaj też dużo wiedzy, takiej bardziej medycznej czy biologicznej. Są tu wyjaśnione działania hormonów, reakcje ciała czy nawet odniesienia do pierwotnych instynktów potrzebnych do przetrwania.

Nie można odmówić tej publikacji rzetelności i naukowego podejścia, jednak ja spodziewałam się czegoś bardziej przystępnego. Nie jest to poradnik do przeczytania na raz, trzeba się wgłębić, przestudiować i metodą małych kroków wcielać w życie, chociaż to nie będzie łatwe. Czy czuję się mądrzejsza? Chyba nie, jednak uważam, że każda pomoc w zmniejszaniu stresu jest godna uwagi i ten poradnik dobrze się w tę zasadę wpisuje.

Czy recenzja była pomocna?

Patka i książki

1-06-2021 20:38

RECENZJA?

Autor: Jennifer Love i Kjell Hovik
Wydawnictwo: wydawnictwomuza

Jak uwolnić się od stresu

Książka przedstawia, nam jak możemy, uwolnić się od stresu.
Stres dopada nas wszędzie w pracy, w domu czy w szkole.
Państwo psycholodzy opisują nas w pięciu punktach jak uwolnić się od niego. Jak mamy radzić sobie, że stresem i jak dostrzegać pozytywne strony tego. Opisują też co zrobić, żeby myśleć pozytywnie.

Książka jest warta przeczytania i dowiedzenia się jak radzić sobie ze stresem, który spotyka nas w życiu codziennym.

Polecam każdemu sięgać po tą książkę i ją przeczytać. Każdy, kto ma do czynienia ze stresem powien po nią sięgnąć.
Dziękuję za egzemplarz.

Czy recenzja była pomocna?

mysilicielka

24-05-2021 11:20

Stres - chęć ucieczki, zmienne nastroje, rozkojarzenie, natłok myśli w głowie - to słowo zdecydowanie nie kojarzy nam się pozytywnie.

"Jak uwolnić się od stresu" napisało dwóch specjalistów w dziedzinie zdrowia psychicznego, Amerykanka psychiatra Jennifer Love oraz Norweg neuropsycholog Kjell Tore Hovik. Opracowali oni łatwą do wytłumaczenia i stosowania metodę pięciu kroków radzenia sobie ze stresem różnego rodzaju. Książkę rozpoczynają od wyjaśnienia, czym jest stres i co się dzieje z naszym organizmem, gdy jest pod jego działaniem. Potem omawiają dokładnie każdy punkt swojej metody. Już sam fakt, że porządkujemy swoje myśli i uzupełniamy te punkty, może podziałać kojąco.

Po części teoretycznej następuje praktyczna, czyli opis ludzkich przypadków, w których zastosowano omawiany plan działania. To były ciekawe rozdziały, pozwoliły uwierzyć w skuteczność metody pięciu kroków. Historie były różne, nie brakowało naprawdę trudnych tematów jak śmierć kogoś bliskiego, choroby przewlekłe czy wykorzystywanie seksualne. Wydaje mi się, że najważniejsze w tym wszystkim, to uświadomić sobie, co się z nami dzieje. Autorzy na szczęście nie zostawiają niedomówień, zwracają się do czytelnika w przyjazny sposób i budzą zaufanie.

Miłym dodatkiem jest "Posłowie: Dziennik czasów COVID-19", w którym autorzy opowiadają, jak sami przeżyli niecodzienne wydarzenia roku 2020. Oczywiście wykorzystywali swoją metodę radzenia sobie ze stresem i korzystali ze znanej sobie psychologicznej wiedzy, ale nieważne jak wykształcony będzie psychiatra, wciąż pozostanie człowiekiem, którego mniej lub bardziej może dotknąć jakiś kryzys. Dobrze, że ten rozdział został dodany, bo jednak pandemia dotknęła każdego z nas.

Polecam osobom, których interesują różne publikacje na temat zdrowia psychicznego oraz tym, którzy poszukują wsparcia we własnych problemach. Stres może się pojawić w tak wielu okolicznościach, a jednak metoda pięciu kroków jest uniwersalna i z łatwością da się ją dopasować do swojej sytuacji, co Love i Hovik udowodnili w licznych przykładach z życia wziętych.

Czy recenzja była pomocna?