HYPERION / Dan Simmons 43,50 zł | Książka w Gandalf.com.pl
Kategorie
 • image
przeczytaj fragment

HYPERION (twarda)

książka

 • Wydawnictwo Mag
 • z serii Artefakty
 • Oprawa twarda
 • Ilość stron 520
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Dostępność niedostępny

HYPERION - opis produktu:

  W obliczy zbliżającej się nieuchronnie międzygalaktycznej wojny na planetę Hyperion przybywa siedmioro pielgrzymów: Kapłan, Żołnierz, Uczony, Poeta, Kapitan, Detektyw i Konsul. Mają za zadanie dotrzeć do mitycznych grobowców, by znaleźć w nich budzącą grozę istotę. Zna ona jednak, być może, metodę, która pozwoli zapobiec zagładzie całej ludzkości. Każdy z pielgrzymów będzie mógł przedstawić jej swoją prośbę, lecz wysłuchany zostanie tylko jeden. Pozostali będą musieli zginąć.

  Nowe, poprawione, wydanie najsłynniejszej powieśc fantastycznej wszechczasów; doskonała, przepiękna edycja

  W przygotowaniu kinowa superprodukcja w reżyserii Martina ScorseseDan Simmons (ur. 4 kwietnia 1948 w Peoria w stanie Illinois) - amerykański pisarz science fiction. Laureat wielu nagród i wyróżnień (m.in. Nagrody Hugo i Nagrody Locusa w 1990 r. za powieść Hyperion).Stopnie naukowe zdobywał w Webash College - licencjat oraz na Uniwersytecie Waszyngtona w St. Louis - stopień magistra w dziedzinie pedagogiki. Od tego czasu, czyli roku 1971, przez kolejne 18 lat pracował jako nauczyciel w szkole podstawowej.
Simmons należy do nielicznego grona pisarzy, którzy nie trzymają się jednego ściśle określonego nurtu literackiego, lecz z równą swobodą piszą zarówno książki science fiction, horrory, fantasy, kryminały, jak i powieści historyczne.

Tytuł oryginału: Hyperion
Tłumaczenie: Wojciech Szypuła

inne wydania :

produkt cyfrowy
 • -15%

E-book

Hyperion - mobi, epub

D. Simmons

35,14 zł 41.34
S
Szczegóły
 • Dział: Książki
 • Wydawnictwo: Mag
 • Oprawa: twarda
 • Okładka: twarda
 • Wymiary: 160x235
 • Ilość stron: 520
 • ISBN: 978-83-7480-557-5
 • Wprowadzono: 08.09.2015

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -34%
Marzycielka

K. Michalak

26,25 zł 39.77
 • -25%
Wiedźmin Tom 1-8 Komplet

A. Sapkowski

224,99 zł 300.00
 • -40%
Złota klatka

C. Lackberg

23,89 zł 39.82
 • -35%
Odwet

V. Severski

29,15 zł 44.85
 • -35%
Cari Mora

T. Harris

25,89 zł 39.84

Dan Simmons - przeczytaj też

 • -18%
ENDYMION

D. Simmons

40,08 zł 48.88
 • -24%
ILION

D. Simmons

52,30 zł 68.82
 • -31%
Letnia noc

D. Simmons

37,86 zł 54.87
 • -24%
Olimp

D. Simmons

52,30 zł 68.82
 • -36%
Terror

D. Simmons

38,24 zł 59.76
 • -18%
Triumf Endymiona

D. Simmons

40,08 zł 48.88
 • -18%
Upadek Hyperiona

D. Simmons

40,08 zł 48.88
 • RRecenzje
 • Książka
 • HYPERION
Średnia ocena:
4.7
  24
  0
  1
  1
  1
Twoja ocena:
imię, nazwisko lub nick:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!


brak oceny bigmichal2(at)interia.pl
 • 4-03-2009
 • 14:05

recenzja nagrodzona 2.00pkt

Rzadko zaczynając książkę mam jakieś szczególne oczekiwania wobec niej. Również w przypadku Hyperiona było podobnie. Co prawda notka wydawnicza pozwalała mieć nadzieje, że będzie to książka co najmniej dobra, jednak nieraz już dałem się „oszukać” w taki sposób.
Na szczęście w przypadku Hyperiona nie może być mowy o rozczarowaniu. Książka jest naprawdę wyśmienita. Z każdą kolejną stroną historia (a właściwie historie) w niej opowiedziana niemal nie pozwala oderwać się od czytania. Raz rozpoczętego opowiadania praktycznie nie da się już przerwać i musiałem zapłacić za to kilkoma ciężkimi dniami w pracy z powodu niewyspania.
Książka składa się opowieści snutych przez pielgrzymów, którzy nieuchronnie zbliżają się do celu swojej podróży, gdzie czeka na nich śmierć. Wszyscy są świadomi tego, że szansa na spełnienie życzenia przez krwiożerczego Chyżwara jest praktycznie żadna. Każdy z pielgrzymów przeżył w swoim życiu tragedię, która położyła się piętnem na jego dalsze życie .Przyznam, że szczególnie historia Kapłana sprawiła, że jeszcze długo leżałem na łóżku i nie mogłem zasnąć, czując lekkie pieczenie na piersiach. Również opowieści Naukowca i Żołnierza bardzo przypadły mi do gusty. W pozostałych opowieściach pisarz bawił się konwencjami literackimi, co niekoniecznie mi osobiście odpowiadało, jednak nie oznacza to, że te opowieści były przez to gorsze.
Do tego wszystkiego ostania scena naprawdę powala, gdyż autor zakończył w sposób zupełnie nieprawdopodobny i właściwie niewiadomo, czy się śmiać czy płakać.
Można by naprawdę długo pisać o tej książce, jednak nie chcę tu nikogo zanudzać, ale myślę, że czystym sumieniem mogę polecić tą pozycję każdemu, kto lubi S-F. Ja sam natychmiast pobiegłem do księgarni, żeby być świadkiem Upadku Hyperiona.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny
 • 10-09-2018
 • 20:02

Opowiada ona o losach siedmiorga pielgrzymów, którzy w obliczu zbliżającej się nieuchronnie wojny międzygalaktycznej przybywają na tajemniczą planetę Hyperion. Ich zadaniem jest dotrzeć do mitycznych grobowców czasy, żeby znaleźć w nich budzącą grozę istotę - Dierzbę, zwaną też Władcą Bólu. Prawdopodobnie zna ona metodę, która pozwoli zapobiec zagładzie całej ludzkości. Każdy z pielgrzymów może przedstawić swoją prośbę, lecz wysłuchany zostanie tylko jeden. Pozostali będą musieli zginąć...

W powieści Simmonsa nie otrzymujemy po prostu wędrówki bohaterów przez niegościnną planetę do wspomnianych grobowców czasu, jakby się można tego z początku spodziewać. W żadnym wypadku! Owszem, jest wędrówka, ale zajmuje ona stosunkowo niewielką część całej książki. To, co ją wypełnia, to opowieści pielgrzymów, a dokładniej szóstki z nich. W wolnych chwilach w czasie podróży zbierają się i opowiadają swoje historie. Dowiadujemy się z nich co łączy pielgrzymów z Hyperionem, jakie tragedie osobiste przeżyli, co ich wcześniej złego spotkało oraz dlaczego zdecydowali się na tę samobójczą wyprawę do grobowców czasu. Dzięki temu mamy okazję bardzo dobrze poznać tę szóstkę bohaterów. Każdego z nich na swój sposób polubiłem, a losy wielu z nich czytałem z zapartym tchem!

Hyperion jest powieścią zaliczaną do science-fiction, ale po przeczytaniu całej książki nie jest to już wcale takie oczywiste. Z tego względu, że zawiera ona sześć kompletnie różnych gatunkowo opowieści - od cyberpunkowej powieści detektywistycznej, przez horror i military sf, po romans i obyczajówkę. Jednak każde z nich jest osadzone w realiach science-fiction. Zastosowanie tak wielu różnych gatunków może budzić z początku obawy, ale podczas czytania zupełnie nie zwraca się na to uwagi. Przede wszystkim dlatego, że czytając każdą z tych historii, ma się wrażenie, że idealnie wpasowują się w wyłaniający się zamysł autora i dokładają kolejną cegiełkę do wiedzy o Hyperionie, Dierzbie i samej misji bohaterów. Wszystko jest tutaj dokładnie przemyślane i dopięte na ostatni na guzik.

We wszechświecie jaki wykreował Dan Simmons, nie ma już naszej Ziemi, ale jest za to kilkadziesiąt innych zamieszkanych planet tworzących Hegemonię oraz Wygnańcy, którzy dawno temu oddzielili się i tworzą własną kolebkę cywilizacji ludzkiej na statkach kosmicznych. Znajdziemy tutaj barfzo dużo świetnych opisów, które pobudzają wyobraźnię, pokazują kolejne nowiki i cuda, jakie wymyślił Simmons. W pewnym momencie można jednak poczuć lekki niedosyt, ponieważ w tym wszechświecie przyszłości jest tak wiele elementów, które chciałoby się poznać od razu, nie czekając na kolejne tomy. Jednocześnie warto zauważyć, że nie ma tutaj zbędnych opisów, które by wypełniały książkę a nic nie wnosiły do fabuły. A każda z sześciu historii opisuje coś nowego, zarówno na temat Hyperiona, jak również na temat wszechświata. Nie od razu daje się to zauważyć, dopiero z czasem, kiedy wszystko zaczyna się logicznie układać w całość.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny
 • 3-01-2017
 • 15:22

Nie pamiętam, kiedy ostatnio książka pochłonęła mnie aż tak mocno. Historie pielgrzymów przedstawione w "Hyperionie" są tak wciągające i poruszające, że nie sposób się od nich oderwać. Dzięki temu, że Simmons poświęca każdej postaci oddzielną uwagę, możemy wniknąć głęboko w psychikę bohaterów, poznać ich motywacje i ustosunkować się do ich działań. Powieść nie ma żadnych słabszych punktów - poszczególne wątki, choć różne, mają równie mocną siłę oddziaływania. Jednocześnie poszczególne postaci - Kapłan, Uczony, Poeta, Konsul itd. - wydają się bardzo emblematyczne i służą Simmonsowi do nakreślenia niemalże pełnej typologii ludzkich postaw wobec życia i jego celu. Oprócz tego, że śledzimy indywidualne dramaty (strata ukochanej córki, niemożność dojścia do ładu z własnym natchnieniem, ofiara złożona z własnego życia), odnajdujemy się równolegle w fascynującej, futurystycznej rzeczywistości TechnoCentrum. Po Starej Ziemi nie ma śladu - teraz wszyscy podłączeni są do swoich komlogów i bez najmniejszego problemu podróżują pomiędzy odległymi planetami. Jedynym przeciwnikiem ludzkości pozostaje czas i związana z nim postać mitycznego Chyżwara. Nawet wiedząc, że wszystko zmierza ku śmierci i ostatecznej zagładzie, czytelnik pozostaje oczarowany przez zaproponowaną wizję galaktyki. Dajcie się ponieść tej historii, naprawdę warto.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny
 • 3-01-2013
 • 21:33

Ciekawy pomysł i porządny warsztat pisarski, to dwa największe plusy tej książki. Trochę więcej jest minusów. Ale po kolei. Po pierwsze świat przedstawiony poznajemy w opowieściach sześciu głównych bohaterów, udających się z pielgrzymką na planetę Hyperion. Każdy z nich relacjonuje swoje życie, a w szczególności powody, dla których zdecydował się na podróż mogącą się zakończyć śmiercią narratora w rękach Chyżwara ? boga bólu pojawiającego się od jakiegoś czasu na Hyperionie. Niestety, za każdym razem, gdy zmienia się osoba relacjonująca musi upłynąć nieco czasu nim się do niej przyzwyczaimy, a kiedy już nam się to udaje, to pojawia się następny narrator. Zakłóca to swobodne wczytywanie się w tekst. Chociaż z drugiej strony wszystkie postaci są do siebie podobne. Autor nie postarał się o nadanie im cech charakterystycznych. Może poza poetą, który w nadmiarze używa wulgaryzmów. Nie da się rozróżnić, który z bohaterów aktualnie opowiada po samym sposobie narracji. Każdy z nich omawia wydarzenia, które go spotkały równie beznamiętnym, chłodnym tonem. Niektórzy z Was stwierdzą, że styl można przełknąć, byleby tylko historia była pasjonująca. Otóż, w pewnym sensie jest. Gdy już się oswoimy z tym, że Ziemi nie ma, a za to istnieje około dwustu planet połączonych w Hegemonii, na których żyją ludzie (wszyscy znają jeden język i porozumiewają się bez problemów), kiedy już przyzwyczaimy się do sposobu w jaki podróżują (transmitery), co znaczy dług czasowy, jak to się stało, że maszyny chcą stworzyć boga, czym jest Technocentrum, na czym polega choroba Merlina oraz kilka innych rzeczy, to lektura powoli stanie się wciągająca. W ten sposób dotrzemy do końca książki, a tam... klops. Ciąg dalszy losów bohaterów oraz rozwiązanie wszystkich zagadek w następnym tomie.

Czy recenzja była pomocna?
image

Rekomendowane

 • -35%
Król przyjmuje. Zasady dynamiki Tom 1

E. Mendoza

29,09 zł 44.74
Zapowiedź - 20.10.2019
 • -34%
Zaraz będzie po wszystkim

G. Uzdański

24,35 zł 36.90
Zapowiedź - 20.9.2019
 • -35%
Bob Honey robi swoje

S. Penn

24,65 zł 37.93
Zapowiedź - 5.9.2019
 • -37%
Polluks. Bezlitosna siła Tom 2

A. Lingas-Łoniewska

25,05 zł 39.77
Zapowiedź - 21.9.2019
 • -25%
Wileński poker

R. Gavelis

33,60 zł 44.80
Niedźwiedź

M. Orzełowski

33,98 zł
 • -25%
Iris Mcblack Kryształowe serce Tom 1

M. Bergel

28,35 zł 37.80
 • -25%
Tajemnica Floriana

C. Nissimov

23,94 zł 31.92

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • 48.88 zł
  40.08 zł

  Kontynuacja bestsellerowego Hyperiona Tajemnicze Grobowce Czasu otwierają się. W rękach Dzierzby, który się z nich wynurzył, może spoczywać los całego rodzaju ludzkiego. Wygnańcy przypuścili szturm na Hegemonię Człowieka. Stworzone przez nas Sztuczne Inteligencje obróciły się przeciwko nam w próbie...

 • 41.34 zł
  35.14 zł

  Tajemnicze Grobowce Czasu otwierają się. W rękach Dzierzby, który się z nich wynurzył, może spoczywać los całego rodzaju ludzkiego. Wygnańcy przypuścili szturm na Hegemonię Człowieka. Stworzone przez nas Sztuczne Inteligencje obróciły się przeciwko nam w próbie zbudowania Najwyższego Intelektu:...

 • 7.87 zł
  6.69 zł

  Książka w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej. A dual Polish-English language edition. Hyperion jest jednym z najważniejszych - choć nigdy nieukończonych - utworów poetyckich angielskiego poety romantycznego Johna Keats (ur. 1795 w Moorgate w pobliżu Londynu, zm. 23 lutego 1821)....

 • 53.14 zł

  `Hyperion` to album Gesaffelsteina, francuskiego producenta muzyki elektronicznej, który zasłynął współpracą z artystami takimi The Weeknd, A$AP Rocky, Lana Del Rey, Kanye West i Jean-Michel Jarre. W nagraniach albumu, który promuje singiel `Lost In The Fire` z The Weeknd, wzięli udział także The...

 • 73.62 zł
  67.72 zł

  Charles Lloyd to amerykański muzykm jazzowy, uważany za multiinstrumentalistę, ponieważ gra na seksofonie tenorowym, flecie, saksofonie altowym oraz innych instrumentach. Juz jako dziewięcioloatek rozpoczął naukę gry na saksofonie, do czego niewątpliwie przyczyniło się jego rodzinne miasto...