SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Fistaszki zebrane 1950-2000 (twarda)

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja

książka

Wydawnictwo Nasza Księgarnia
Data wydania 2022
Oprawa twarda
Ilość stron 344
 • Wysyłamy w 24h - 48h
 • Inpost Pay z kodem PAY20 pod produktem

Opis produktu:

Charles Schulz był amerykańskim skarbem: artystą, filozofem i przenikliwym obserwatorem życia.
Bill Clinton

Żadna prawdziwa kolekcja `Fistaszków` nie byłaby kompletna bez niniejszego tomu. Książka ta gromadzi rzadkie fistaszkowe rysunki, które w większości nie były publikowane od dziesięcioleci. Znajdziecie tutaj opowiadania, historyjki komiksowe, pojedyncze dowcipy rysunkowe, reklamy, a nawet jeden przepis - wszystko to zaś stworzone ręką Charlesa M. Schulza.
Na zakończenie całej serii Jean Schulz w posłowiu wzruszająco wspomina swojego męża.

Charles M. Schulz - amerykański grafik, znany na całym świecie dzięki komiksowi `Fistaszki`. Urodził się w Minneapolis w Minnesocie. Walczył w Europie podczas drugiej wojny światowej. Po powrocie do USA został nauczycielem sztuki. Jego rysunki były publikowane w prasie od 1947 roku; spośród nich największą sławę zdobyły `Fistaszki`. Popularność Schulza jest ogromna - wyróżniono go licznymi nagrodami, gwiazda z jego nazwiskiem znajduje się w hollywoodzkiej Alei Gwiazd, zorganizowano poświęcone mu muzeum, nazwano jego imieniem lotnisko. W 2001 roku otrzymał pośmiertnie Złoty Medal Kongresu, najwyższe odznaczenie, jakie może uzyskać cywilny obywatel Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Promocje: Książki na prezent 🎁,  Dzień Dziecka,  Strefa Wydawnictwa Nasza Księgarnia,  0 - 3 lat,  Fistaszki zebrane
Wydawnictwa: Nasza Księgarnia
Kategoria: komiks,  dla dzieci,  humorystyczny
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Rok publikacji: 2022
Wymiary: 165x210
Ilość stron: 344
ISBN: 9788310137456
Wprowadzono: 30.05.2022

Charles M. Schulz - przeczytaj też

RECENZJE - książki - Fistaszki zebrane 1950-2000 - Charles M. Schulz

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

5/5 ( 1 ocena )
 • 5
  1
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

mil**********

ilość recenzji:1960

23-06-2022 06:12

JESZCZE JEDEN KONIEC FISTASZKÓW

Wydawało się, że to już koniec. Kiedy w październiku zeszłego roku wydawnictwo Nasza Księgarnia wydało tom ?Fistaszki zebrane: 1999-2000?, zbierający nie tylko ostatnie paski z serii, ale też i cykl je poprzedzający, a potem jeszcze dorzuciło do tego wznowienie ?Fistaszków zebranych 1950-1952?, chyba każdy miał wrażenie, że już więcej nic z tego cyklu się nie ukaże. Bo i co by miało? A jednak teraz na sklepowe półki trafił tom uzupełniający opus magnum Schulza o rzeczy dotychczas nieznane i od lat niewznawiane, ale za to jak znakomite i warte poznania.

Na ten album składa się kilka rzeczy. Główny cykl ?Fistaszków? składał się z drukowanych codziennie pasków gazetowych z przygodami dziecięcych bohaterów. Ale ich twórca w międzyczasie robił też inne rzeczy, jak historie o psie Snoopym, czy reklamy. I to właśnie jest to, co znajdziecie na stronach tego tomu. Są tu komiksy, są reklamówki, są wszelkiej maści prace dodatkowe, ale jest też i bardzo ciekawe, wspominkowe posłowie żony Schulza, które okazuje się być, jak cały ten album: sentymentalne, wzruszające i pocieszające.

?Fistaszki zebrane: 1950?2000? to komiks może nie tak ważny, jak cały dotychczasowy cykl, ale dla fanów serii ? a chyba nie znajdźcie się czytelnik, który nie polubiłby Charliego, Lucy, Reruna i reszty ekipy ? stanowiący absolutne musisz to mieć. Może nowych komiksów jako takich nie ma tu wiele, chociaż te o Snoopym to perełka, niemniej materiału jest tu mnóstwo, a czytelnicy mogą poznać nieco inne oblicze serii. Bo ?Fistaszki? to nie tylko codzienne paski komiksowe, to nie tylko filmy, które zawitały do telewizji i kinowych ekranów i nie jedynie gadżety, a marka, która jest na tyle sławna i rozpoznawalna, że sama w sobie stała się klasą, która mogła reklamować inne rzeczy. Są tu też zżarty graficzne i wiele, wiele więcej, ale o tym najlepiej przekonać się samemu.

Rysunkowo rzecz jest różnorodna, jak na prace zebrane z pół wieku twórczości artysty przystało. Czasem mniej udana, najczęściej bardziej, pozostaje miła dla oka, w oko wpada i za każdym razem potwierdza tylko kunszt Schulza i jego talent. A także wielką pomysłowość. Bo już samo tworzenie codziennych pasków gazetowych to nie lada wyzwanie. Skąd tu brać pomysły, żarty, gagi, pointy? A on jeszcze tworzył różne projekty poboczne, które wcale nie były traktowane po macoszemu.

A po wszystkim zostaje żal, że to już koniec (znów). Że teraz już ostatecznie pożegnaliśmy cykl. Z drugiej jednak strony to też okazja do radości, bo mamy wreszcie komplet ?Fistaszków?. Wszystko, co powstało, zebrane w pięknie wydanych tomach. Warto. Warto sięgnąć po ten tom i po cała serie też. Nieważne ile macie lat i jakie opowieści lubicie, ?Fistaszki zebrane? to coś, co absolutnie trafi w Wasz gust.

Czy recenzja była pomocna?