SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Nasza Księgarnia

W 1921 roku Związek Nauczycielstwa Polskiego postanowił założyć wydawnictwo, z myślą o najmłodszych czytelnikach i uczniach. Tak powstała Nasza Księgarnia. Początkowo jej specjalnością były podręczniki i książki metodyczne. Oficyna publikowała też literaturę dla dzieci, bogato, jak na tamte czasy, ilustrowaną. Wydawnictwo Nasza Księgarnia nie przerwało działalności nawet podczas wojennej zawieruchy, a po 1945 dynamicznie się rozwinęło. Oferowało coraz więcej tytułów, otworzyło też kilka własnych drukarni. Dziś Nasza Księgarnia jest największym wydawcą literatury dla dzieci i młodzieży w Polsce.

Nasza Księgarnia – klasyka


Oferta Wydawnictwa Nasza Księgarnia łączy tradycję z nowoczesnością. Od lat współpracuje ono z największymi oficynami na całym świecie, pozyskując piękne i mądre książki dla dzieci. Nasza Księgarnia ma wyłączność na publikację wielu klasycznych dzieł, m.in. Astrid Lindgren (Dzieci z Bullerbyn, Bracia Lwie Serce), A.A. Milne’a (Kubuś Puchatek), serie Muminki Tove Jansson oraz Mikołajek duetu Sempé-Goscinny. Wydawnictwo nie rezygnuje też z polskich bestsellerów. Dzięki niemu kolejne pokolenia świetnie bawią się przy Przygodach kota Filemona Sławomira Grabowskiego, Misiu Uszatku Czesława Janczarskiego oraz historyjkach z cyklu Poczytaj mi, mamo z rysunkami najlepszych polskich ilustratorów.

Nowości książkowe dla dzieci Nasza Księgarnia


Portfolio Naszej Księgarni to oczywiście nie tylko klasyki, ale i interesująca literatura współczesna. Oficyna wprowadziła na polski rynek wiele światowych bestsellerów, np. Dziennik cwaniaczka Jeffa Kinneya, Złodziejkę książek Markusa Zusaka, Zostań, jeśli kochasz Gayle Forman, a także serię komiksów Fistaszki zebrane Charlesa M. Schulza. Książki dla dzieci Naszej Księgarni to jednak przede wszystkim dzieła autorów polskich: Justyny Bednarek, Doroty Suwalskiej, Wojciecha Widłaka, Małgorzaty Strekowskiej-Zaremby. Sympatię czytelników zyskały serie Detektyw Pozytywka Grzegorza Kasdepke, Detektywi z Tajemniczej 5 Marty Guzowskiej, Zosia z ulicy Kociej Agnieszki Tyszki, Hej, Jędrek! Rafała Skarżyckiego i Tomasza Lwa Leśniaka oraz Wielka księga uczuć. Wydawnictwo Nasza Księgarnia dba o to, by jego książki były nie tylko mądre, ale też atrakcyjne wizualnie. Oficyna współpracuje z najbardziej znanymi ilustratorami, takimi jak Katarzyna Bogucka, Nikola Kucharska czy Katarzyna Bajerowicz.

Nasza Księgarnia Wydawnictwo – publikacje edukacyjne


Pamiętacie Zaczarowaną zagrodę, albo Jak Wojtek został strażakiem? Te kultowe lektury wciąż ukazują się nakładem Naszej Księgarni. Wydawnictwo stale dba o edukację najmłodszych czytelników. Dla maluchów stworzyło bestsellerową już serię Pucio, która wspiera rozwój mowy. W nauce czytania pomogą Nauka czytania Agnieszki Łubkowskiej, albo Poczytam ci, mamo. Elementarz Beaty Ostrowickiej. Starszym uczniom Wydawnictwo Nasza Księgarnia proponuje publikacje o historii Polski (humorystyczna seria Ale historia…), historii sztuki (Gwiaździsta noc Vincenta), astronomii (Niesamowity Wszechświat) i przyrody (atlas Zwierzęta).

Nasza Księgarnia outlet


W Gandalfie dziecięcą literaturę oferujemy w naprawdę atrakcyjnych cenach. Można zatem powiedzieć, że to swego rodzaju outlet Naszej Księgarni. Książki dla dzieci przeceniamy czasem nawet o 60 proc.! Jak wiadomo, dobra literatura korzystnie wpływa na rozwój maluchów, dlatego zdecydowanie warto w nią inwestować. Jeśli nie chcesz jednak zbyt mocno nadwyrężyć portfela, skorzystaj z outletu Naszej Księgarni w Gandalfie.
... ...
Zobacz więcej produktów