rozwiń
rozwiń
zwiń
zwiń
wpisz minimum 3 znaki

Wybierz z dostępnych produktów

Eksperyment Utopia Prawdziwa historia ...

D. Evans

książka

25,87 zł taniej -35%

Eksperyment - mobi, epub, pdf

Z. Ściubak

ebook, multiformat: mobi, epub, pdf

8,37 zł taniej -15%

Eksperyment w obszarze HR

A. Lipka

S. Wasz...

książka

40,71 zł taniej -15%

Eksperyment Utopia - mobi, epub ...

D. Evans

ebook, multiformat: mobi, epub

25,02 zł taniej -15%

Eksperyment Black Box - mobi, epub

M. Giordano

ebook, multiformat: mobi, epub

24,27 zł taniej -15%

Więzienny eksperyment

Reżyseria:

K. Alvarez

film dvd + książeczka

19,01 zł taniej -12%

Neuropsychologia intencjonalnego ...

K. Jodzio

ebook pdf

33,07 zł taniej -15%

Neuropsychologia intencjonalnego ...

K. Jodzio

książka

32,68 zł taniej -22%

Pozytywne interwencje psychologiczne - ...

Ł. Kaczmarek

ebook, multiformat: mobi, epub

31,74 zł taniej -15%

Mini eksperyment Fun puzzle

gry / zabawki

Funiversity

12,72 zł

Mini eksperyment Fun air

gry / zabawki

Funiversity

12,89 zł

Eksperyment intencjonalny Waga Twoich myśli
ocena: 6, głosów: 4
 
powiększenie

Fragmenty

przeczytaj fragment książki
Eksperyment intencjonalny Waga Twoich myśli

PRZEDMOWA
Niniejsza książka stanowi część niedokończonej sprawy, którą rozpoczęłam w 2001 roku, kiedy to wydawałam książkę pt. "Pole". Podczas poszukiwania naukowych wyjaśnień homeopatii i duchowego uzdrawiania nieumyślnie odkryłam zadatki na nową naukę.
Podczas moich badań natknęłam się na grupę naukowców, którzy spędzili wiele lat nad badaniami z zakresu fizyki kwantowej i jej niezwykłych implikacji. Niektórzy z nich wskrzeszali pewne równania, uznane powszechnie za całkowicie zbędne w fizyce kwantowej. Owe równania, odnoszące się do Pola Punktu Zerowego, dotyczyły nadzwyczajnego pola kwantowego generowanego przez niekończący się ruch energii, przemieszczającej się wte i wewte pomiędzy cząstkami subatomowymi. Istnienie Pola oznacza, że cała materia we wszechświecie jest połączona na poziomie subatomowym poprzez ciągły taniec i wymianę energii kwantowej.
Inny dowód pokazuje, że na najbardziej podstawowym poziomie, każdy z nas posiada pakiet pulsującej energii stale reagującej z tym przeogromnym morzem energii.
Ale najbardziej heretycznym z dowodów jest ten związany z rolą świadomości. Odpowiednio zaprojektowane eksperymenty przeprowadzone przez owych naukowców pozwalają stwierdzić, że świadomość jest substancją poza granicami naszych ciał – wysoce uporządkowaną energią ze zdolnością do zmiany materii fizycznej. Kierowanie myśli ku konkretnym celom wydaje się być możliwe w przypadku dokonywania zmian w maszynach, komórkach, a nawet wielokomórkowych organizmach, takich jak istoty ludzkie. Ów triumf ducha nad materią zdaje się nawet przekraczać czas oraz przestrzeń.
W książce "Pole" starałam się oddać sens idei wynikających z owych przeróżnych eksperymentów i zsyntetyzować je w jedną ogólną teorię. "Pole" stworzyło obraz połączonego wszechświata oraz naukowych wyjaśnień dla wielu spośród najgłębszych tajemnic ludzkości, począwszy od medycyny niekonwencjonalnej i duchowego uzdrawiania, poprzez percepcję pozazmysłową, aż po nieświadomość kolektywną.
"Pole" najwyraźniej trafiło w sedno. Otrzymałam setki listów od czytelników, którzy pisali, że książka ta zmieniła ich życie. Pewien pisarz chciał umieścić mnie w swojej powieści jako jedną z postaci. Dwóch kompozytorów skomponowało muzykę inspirowaną książką, z czego jeden cieszy się międzynarodowym poważaniem. Wystąpiłam w produkcjach filmowych What the Bleep!? Down the Rabbit Hole oraz w What the Bleep Do We Know!? Calendar. Cytaty z "Pola" stały się ozdobą kartek świątecznych.
Zadowolona z tej reakcji czułam, że moja podróż z odkryciami dopiero się zaczyna, jakbym właśnie odjechała z peronu. Naukowe dowody, jakie zgromadziłam podczas pracy nad Polem, sugerowały coś nadzwyczajnego, a wręcz niepokojącego: skierowana myśl odgrywa znaczną rolę w tworzeniu rzeczywistości.
Skupianie swoich myśli – lub co naukowcy niezgrabnie określają mianem „intencji” lub „intencjonalności” – wydaje się produkować energię wystarczająco silną, by zmieniać fizyczną rzeczywistość. `Prosta myśl wydaje się mieć moc, aby zmieniać świat`.
Po napisaniu "Pola" zastanawiałam się nad rozmiarami i zakresem owej mocy i zaczęły pojawiać się liczne pytania. Przykładowo, jak mogę przełożyć to, co potwierdziłam w laboratorium, na zastosowanie w świecie, w którym żyję? Czy mogę stanąć na torach i w stylu Supermana zatrzymać pociąg metra jedynie siłą woli? Czy mogę unieść się w powietrze, by naprawić dach, jedynie za sprawą skupionej myśli? Czy możliwe będzie teraz wykreślenie lekarzy i uzdrowicieli z listy moich kontaktów, wiedząc, że mogę się uleczyć myślą? Czy mogę pomóc moim dzieciom zdać testy z matematyki, jedynie o tym myśląc? Jeżeli czas linearny i trójwymiarowa przestrzeń naprawdę nie istnieją, to czy mogę się cofnąć i wymazać z życia te momenty, których żałuję? I czy ów drobny wysiłek mojego umysłu może sprawić cokolwiek, by zmienić ogrom nieszczęść i cierpień na tej planecie?

Implikacje wynikające z tego dowodu były nierozstrzygnięte. Czy powinniśmy pilnować każdej myśli, jaka nam się lęgnie w danej chwili? Czy pesymistyczne spojrzenie na świat może stać się samospełniającą się przepowiednią? Czy wszystkie te negatywne myśli – wewnętrzny dialog pełen osądów i krytycyzmu – mogą wywierać wpływ także poza naszymi głowami?
Czy istnieją jakieś warunki, które polepszą twoje szanse na silniejszy efekt, jaki mogą wywrzeć twoje myśli? Czy z powodu myśli ty, twój zamierzony cel i rzecz jasna cały wszechświat musicie popaść w zły nastrój? Jeśli wszystko wpływa na wszystko w każdej chwili, to czy nie przeciwdziałają sobie wzajemnie, neutralizując w ten sposób rzeczywiste rezultaty?
Co się dzieje, gdy pewna grupa ludzi myśli tę samą myśl w tym samym czasie? Czy będzie to miało większy efekt niż pojedyncza myśl? Czy jest jakiś próg rozmiaru takiej grupy o wspólnych zamiarach, w kontekście osiągania bardziej spektakularnych efektów? Czy intencje zależą od „dawki” – w myśl zasady: im większa grupa, tym większy efekt?
Ogromna część literatury, począwszy od książki "Myśl i bogać się. Podręcznik człowieka biznesu" napisanej przez Napoleona Hilla, prawdopodobnie pierwszego samoulepszającego się guru, traktuje o potędze myśli. Intencja stała się ostatnio nowomodnym słowem-kluczem w New Age. Praktykujący medycynę niekonwencjonalną mówią o pomaganiu pacjentom „za pomocą intencji”. Nawet Jane Fonda pisze o wychowywaniu dzieci „z intencją”.
Zastanawiałam się, co w zasadzie rozumiemy pod pojęciem „intencji”? I jak dokładnie osoba może stać się wydajnym człowiekiem „intencjonalnym”? Całe mnóstwo dostępnych materiałów powstało bez zastanowienia i są całkowicie wyssane z palca – tu powierzchowne liźnięcie filozofi i Wschodu, tam szczypta twórczości Dale’a Carnegie – bez żadnego w zasadzie potwierdzenia naukowego.
Aby znaleźć odpowiedzi na te wszystkie pytania, po raz kolejny zwróciłam się ku nauce, przetrząsając dostępną literaturę naukową dotyczącą leczenia na odległość czy innych form psychokinezy, tryumfu ducha nad materią. Wyszukałam międzynarodowych naukowców, którzy eksperymentowali nad kwestiami wpływu umysłu na materię. Nauka opisana w "Polu" wyłoniła się głównie w latach siedemdziesiątych dwudziestego wieku; przebadałam więcej ostatnich odkryć z dziedziny fizyki kwantowej, aby uzyskać więcej informacji.
Zwróciłam się także do ludzi, którzy osiągnęli mistrzostwo w intencjonalności i którzy mogli dokonywać niezwykłych rzeczy – uzdrowicieli duchowych, mnichów buddyjskich, mistrzów Qigong, szamanów – aby postarać się zrozumieć transformacyjne procesy, jakim się poddają, aby osiągnąć niesamowite efekty za pomocą myśli. Odkryłam całą masę dziedzin, w których można zastosować intencjonalność w prawdziwym życiu – w sporcie, podczas zabiegów leczniczych, takich jak biofeedback. Przyglądałam się, jak rdzenni autochtoni wcielają skupioną myśl w swoje codzienne rytuały.
Wówczas dokopałam się do dowodów na to, że skupienie wielu umysłów na tym samym celu potęguje efekt, który wydaje się być znacznie większy niż w przypadku pojedynczego umysłu. Niesamowity dowód został zebrany przez ruch Transcendentalnej Medytacji, sugerujący, iż grupa podobnie myślących osób myślami może stworzyć pewien rodzaj porządku, w chaotycznym zwykle Polu Punktu Zerowego.
W tym miejscu mojej podróży ziemia niemal usunęła mi się spod nóg. Wszystko, co rozciągało się przede mną, tak daleko, jak mogłam sięgnąć wzrokiem, było niezamieszkałą dotąd krainą.
Wtedy pewnego wieczoru mój mąż Bryan, naturalnie przedsiębiorczy w większości sytuacji, zaproponował coś, co wydawało się być całkowicie niedorzeczną sugestią: „Dlaczego sama nie przeprowadzisz kilku eksperymentów grupowych?”.
Nie jestem fi zykiem. W ogóle nie jestem naukowcem. Ostatni eksperyment, jaki przeprowadziłam, odbył się w dziesiątej klasie, podczas zajęć laboratoryjnych w szkole.
Jednakże dysponowałam zasobami, które ma niewielu naukowców: potencjalnie ogromne gremium ludzi do eksperymentu. Intencjonalne eksperymenty grupowe są nadzwyczaj trudne do przeprowadzenia w zwykłych warunkach laboratoryjnych. Badacz potrzebowałby zrekrutować tysiące chętnych uczestników. Jak miałby ich znaleźć? Gdzie by ich umieścił? Jak miałby sprawić, żeby w tym samym czasie myśleli o tym samym?
Czytelnicy mojej książki stanowią idealną, wyselekcjonowaną grupę podobnie myślących dusz, które mogłyby wyrazić chęć uczestnictwa w przetestowaniu powyższej idei. W rzeczy samej, miałam już całkiem pokaźną grupę stałych czytelników, z którymi za pośrednictwem internetu dzieliłam się nowinkami i newsami o działalności, która stała się poniekąd skutkiem ubocznym "Pola".
Najpierw temat przeprowadzenia własnego eksperymentu poruszyłam z emerytowanym dziekanem szkoły inżynieryjnej na Uniwersytecie Princeton, Robertem Jahnem, i jego koleżanką, psychologiem Brendą Dunne, która prowadzi w Princeton laboratorium Engineering Anomalies Research (PEAR). Oboje poznałam podczas moich badań nad Polem. Jahn i Dunne spędzili trzydzieści lat, starannie gromadząc jak najbardziej przekonujące dowody na temat mocy skupionej intencji i jej wpływie na urządzenia. Są absolutnie pedantyczni w kwestii metod naukowych, praktyczni i rzeczowi aż do bólu. Robert Jahn jest jedną z nielicznych osób, jakie znam, a które wysławiają się, mówiąc perfekcyjnymi, pełnymi zdaniami. Brenda Dunne jest również perfekcjonistką, jeśli chodzi o szczegóły, zarówno te doświadczalne, jak i językowe. Miałam pewność, że jeśli Jahn i Dunne zgodzą się zaangażować w mój eksperyment, nie będzie w nim miejsca na bylejakość i niechlujstwo.
Oboje mieli także do dyspozycji cały sztab naukowców. Przewodzili również International Consciousness Research Laboratory (Międzynarodowemu Laboratorium Badania Świadomości), którego wielu członków stanowią najbardziej na świecie prestiżowi naukowcy zajmujący się badaniami nad świadomością. Dunne zarządza także PEARTree, grupą młodych naukowców zainteresowanych badaniami świadomości.
Jahn i Dunne od razu zapalili się do tego pomysłu. Spotykaliśmy się przy wielu okazjach i dyskutowaliśmy nad różnymi możliwościami. W końcu zaproponowali, aby to Fritz-Albert Popp, wicedyrektor Międzynarodowego Instytutu Biofi zyki (IIB) w Neuss, w Niemczech, poprowadził pierwszy eksperyment intencjonalny. Poznałam Fritza Poppa podczas moich badań do książki "Pole". Był on pierwszym, który odkrył, że wszystkie żywe istoty emitują niewielki strumień światła. Jako liczący się niemiecki naukowiec zyskał międzynarodowe uznanie z powodu swojego odkrycia. Poppa można również zaliczyć do grona pedantów w kwestii przestrzegania surowych zasad metodyki naukowej.
Inni naukowcy, tacy jak psycholog Gary Schwartz z Biofield Center przy Uniwersytecie w Arizonie, Marilyn Schlitz, wiceprezes odpowiedzialna za badania i edukację w Instytucie Nauk Noetycznych (IONS), Dean Radin, najwyższy rangą naukowiec w tymże Instytucie oraz psycholog Roger Nelson z Projektu globalnej świadomości, także zgłosili chęć udziału.
Nie mam i nie miałam żadnych ukrytych sponsorów, którzy fi nansowaliby mój projekt. Zarówno strona internetowa, jak i nasze eksperymenty są i będą sfinansowane z przychodów z mojej książki oraz z grantów.
Naukowcy zaangażowani w badania eksperymentalne często nie mogą ryzykować i wykraczać poza ich odkrycia, aby pełniej rozważyć wszystkie implikacje tego, co odkryli. W konsekwencji, po zebraniu już istniejących dowodów na temat intencji, usiłowałam rozważyć poważniejsze implikacje z tego wynikające i połączyć wszystkie te pojedyncze odkrycia w spójną teorię. Aby ująć słowami koncepcje, które są głównie opisane za pomocą równań matematycznych, musiałam sięgnąć po metaforyczne oszacowanie prawdy. W międzyczasie, z pomocą wielu zaangażowanych naukowców, musiałam także zająć się spekulacjami. Ważne, aby zdać sobie sprawę, że konkluzje pojawiające się w tej książce to owoce pracy z pogranicza nauki. Idee te stale się rozwijają. Bez wątpienia kolejne dowody będą się z czasem pojawiać, by rozszerzać i wzmacniać zakres najistotniejszych wniosków.
Obserwowanie pracy tylu ludzi z czołówki badawczej, którzy zajmowali się tym odkryciem, było dla mnie doświadczeniem pełnym pokory. W zwyczajnym, przeciętnym laboratorium owi niesamowici ludzie, kobiety i mężczyźni pracowali wręcz heroicznie. Ryzykowali utratę znacznych grantów, posad akademickich, a nawet pogrzebanie swoich karier.
Każdy postęp w nauce jest w jakiś sposób nieco heretycki. Każde ważne nowe odkrycie częściowo, jeśli nie całkowicie, poniekąd neguje dominujące w danym momencie poglądy. Aby być prawdziwym badaczem – podążać bez uprzedzeń za odpowiedziami na wszelkie naukowe pytania – należy nie bać się proponować rzeczy niewyobrażalnych i udowadniać, że przyjaciele, koledzy i paradygmaty naukowe się mylą. Rozwaga, roztropność, neutralny język naukowych danych i równań matematycznych to nic innego jak tworzenie nowego świata, który powoli nabiera kształtów dla nas wszystkich.

Eksperyment intencjonalny
Waga Twoich myśli (miękka)

książka

Wydawnictwo: Studio Astropsychologii

Oprawa: miękka

Ilość stron: 336

Dostępność: niedostępny

Nasza cena: 33,33

Cena detaliczna: 39,22

U nas taniej o 15%

dodaj do przechowalni dodaj do listy życzeń

Przy zakupie 5 egz.
Cena hurtowa:

31,38

Powrót GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
  • Opis

  • Szczegółowe informacje

  • Recenzje (1)

Eksperyment intencjonalny, Waga Twoich myśli - opis produktu:

Coraz częściej napotykamy na publikacje opisujące wpływ umysłu na materię. Wielu naukowców pracuje nad czymś, co wydawać by się mogło absurdalne - pragną zważyć myśl! Wyniki badań wskazują, że nie jest to bynajmniej nierealne marzenie, a każda myśl ma swoją wagę! Skoro wytwór naszego umysłu jest czymś w pełni mierzalnym, to logicznym wydaje się być kolejny wniosek - że ludzki mózg może dosłownie wpływać na świat materialny.
Korzystając z badań opartych na najnowszych zdobyczach nauki w takich placówkach jak Princeton, MIT, Stanford oraz wielu innych prestiżowych uczelniach i laboratoriach, książka ujawnia niezwykłą prawdę. Okazało się, że cały wszechświat powiązany jest ogromną ilością pól energetycznych. To dzięki nim masz wpływ na wszystko, co Cię otacza. Myśl generuje własną namacalną energię, której możesz użyć, by ulepszyć swoje życie, a gdy połączysz swoje wysiłki z grupą osób, możecie wspólnie zmienić świat.
W swojej pionierskiej publikacji Lynne McTaggart, bestsellerowa autorka znana na całym świecie, zabierze Cię w pasjonującą podróż ku najdalszym zakątkom świadomości i pozwoli wziąć udział w wyjątkowym eksperymencie o globalnym zasięgu. Autorka opowiada o ekscytującym rozwoju nauki korzystania z ludzkiej intencji, jednocześnie opisując barwne postacie naukowców i pionierów tej sztuki. Oferuje jednocześnie praktyczny program, dzięki któremu możesz nawiązać kontakt z własnymi myślami oraz podnieść poziom aktywności własnej intencji, a także zacząć dokonywać prawdziwych przełomów w swojej codzienności.
Użyj myśli - zmień życie i świat!

Tytuł oryginału: The Intention Experiment: Using Your Thoughts to Change Your Life and the World
Tłumaczenie: Katarzyna Szewczuk

Eksperyment intencjonalny, Waga Twoich myśli - wybrana recenzja:

Agnieszka 22/10/2012
recenzja dotyczy produktu: Książki

Czy siłą umysłu można wygiąć łyżkę? Wielu próbowało, niewielu się udało o ile komuś w ogóle. Cały eksperyment zapewne jest możliwy, ale jest jeden warunek, który musi być spełniony, by miał on szanse na powodzenie ? nie może go wykonywać osoba na to nieprzygotowana. Większość osób, które próbowały... (czytaj dalej)

Eksperyment intencjonalny, Waga Twoich myśli - szczegółowe informacje:

Dział: Książki
Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Oprawa:miękka
Okładka:miękka
Wymiary:135x210
Ilość stron:336
ISBN:978-83-7377-549-7
Wprowadzono: 27.09.2012
i zgarniaj nagrody napisz recenzję

Eksperyment intencjonalny, Waga Twoich myśli - recenzje klientów

22/10/2012
recenzja dotyczy produktu: Książka

Czy siłą umysłu można wygiąć łyżkę? Wielu próbowało, niewielu się udało o ile komuś w ogóle. Cały eksperyment zapewne jest możliwy, ale jest jeden warunek, który musi być spełniony, by miał on szanse na powodzenie ? nie może go wykonywać osoba na to nieprzygotowana. Większość osób, które próbowały przypominały raczej raczkujące niemowlęta próbujące wziąć udział w maratonie. Metodą małych kroków jesteśmy jednak w stanie nauczyć się narzucać własną wolę materialnym przedmiotom. Co więcej, jak w swojej książce przekonuje Pani McTaggart, jeśli znajdziemy kilka osób myślących tak jak my, możemy narzucić swoją wolę całemu światu. Każda myśl przypomina bowiem przysłowiową kroplę drążącą skałę. Wystarczy odrobina umiejętności i cierpliwość, by osiągnąć sukces.

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Ania. Biografia Anny Przybylskiej

G. Kubicki

książka

31,41 zł taniej -30%

Trening życia Motywacja, dieta, ...

M. Trenuje

książka

34,84 zł taniej -30%

Słup ognia

K. Follett

książka

34,84 zł taniej -30%

Błękitne sny Leśna trylogia, Tom 3

K. Michalak

książka

25,77 zł taniej -30%

Lynne McTaggart - przeczytaj też

Ciekawe pomysły Gandalfa

książka

25.87 zł

taniej -35%

Eksperyment Utopia Prawdziwa historia urojonej...

W 2007 roku dr Dylan Evans, ceniony psycholog i ekspert w dziedzinie sztucznej inteligencji, zostaje umieszczony w szpitalu psychiatrycznym w Aberdeen. Jak do tego doszło? Rok wcześniej Evans postanawia porzucić swoje dotychczasowe życie. Sprzedaje dom z całym wyposażeniem i wraz z grupą zwerbowaną przez internet zakłada w oddalonej od cywilizacji...

książka

40.71 zł

taniej -15%

Eksperyment w obszarze HR

Przedmiotem monografii jest projektowanie HR na bazie przeprowadzanych eksperymentów. Zagadnienia z tego obszaru należą zarówno do problematyki gospodarowania kapitałem ludzkim w organizacji (ekonomii klasycznej), jak i do ekonomii eksperymentalnej (traktowanej przez niektórych specjalistów jako nurt ekonomii behawioralnej).

ebook

8.37 zł

taniej -15%

Eksperyment - mobi, epub, pdf

Eksperyment to powieść sensacyjna zawierająca głębszą, stopniowo odkrywaną refleksję. Akcja dzieje się w dwóch planach: w bezludnej części Islandii w 2033 roku, oraz na południowym wybrzeżu USA w roku 2015. Wszystkie postaci i zdarzenia mimo różnic miejsca i czasu, pozostają ze sobą w ścisłym związku. Tytułowy eksperyment to podwójna gra, prowadzona...

ebook

25.02 zł

taniej -15%

Eksperyment Utopia - mobi, epub Prawdziwa...

W 2007 roku dr Dylan Evans, ceniony psycholog i ekspert w dziedzinie sztucznej inteligencji, zostaje umieszczony w szpitalu psychiatrycznym w Aberdeen. Jak do tego doszło? Rok wcześniej Evans postanawia porzucić swoje dotychczasowe życie. Sprzedaje dom z całym wyposażeniem i wraz z grupą zwerbowaną przez internet zakłada w oddalonej od cywilizacji...

ebook

24.27 zł

taniej -15%

Eksperyment Black Box - mobi, epub

Reporter Tarek trafia na trop sensacyjnej historii, która może stanowić przełom w jego karierze dziennikarskiej. Dowiaduje się o przygotowaniach do eksperymentu, w którym psycholodzy chcą sprawdzić ludzkie zachowania w skrajnie trudnych warunkach. Poszukiwani są ochotnicy, którzy na dwa tygodnie wcielą się w rolę strażników bądź więźniów w symulowanym...

gry / zabawki

115.73 zł

taniej -20%

Project Mc2 Eksperyment z lalką Bryden`s Light Up

Project Mc2 to kolekcja lalek i seria eksperymentów, które mają pokazać dziewczynkom, iż nie muszą się wstydzić swojej inteligencji i odważnie mogą realizować swoje cele a przy tym być lubianą w swoim środowisku. To projekt łamiący stereotypy, doskonale wpisujący się w trend Girl Power, który zarówno w Norymberdze jak i Nowym Yorku został okrzyknięty jako...

Brak list życzeń:

Utwórz

zamówienie tradycyjne
Brak produktów w koszyku
Brak produktów w koszyku
10.00
Łączna wartość zamówienia: 0 zł0 zł
Dostawa i płatność › Płatność ›
rozwiń
Wpisz numer
Swojego zamówienia (xxxxxx/rrrr)
Sprawdź

Powiadom kiedy produkt będzie dostępny

Wpisz swój adres e-mail: