SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Dusza puszczyka

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Oficyna 4eM
Data wydania 2022
Oprawa twarda
Liczba stron 272
  • Wysyłamy w 2 - 3 dni + czas dostawy
  • DPD dostawa za półdarmo

Opis produktu:

Marcin Szumowski w towarzystwie Kazimierza Nóżki zabiera Czytelników w podróż przez fascynujący świat zwierząt i roślin. Już na samym początku poznamy tajemnicę Grzesia, syna niedźwiedzicy Agi. Zaskakujące odkrycie, którego dokonali bieszczadzcy leśnicy na zawsze odmieni postrzeganie tego niedźwiedzia. W książce czeka na nas także wzruszająca opowieść o muzykalnej duszy pewnej sowy. Wspólnie z baligrodzkim botanikiem Marcinem Sceliną odkryjemy jodły ratujące swoje ścięte koleżanki, poszukamy `czarciej miotły`, poznamy australijskiego grzyba podobnego do ośmiornicy i wybierzemy się na łąkę pełną polskich storczyków. Posłuchamy także opowieści ludzi, którzy jako pierwsi zasiedlali Bieszczady zaraz po II wojnie światowej. `Dusza puszczyka`, tak jak dwa poprzedzające ją tomy, uczy szacunku do przyrody, tchnie optymizmem i przybliża nieznane tajemnice Bieszczadów.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: literatura faktu, publicystyka,  książki o Bieszczadach,  Książki o górach
Wydawnictwo: Oficyna 4eM
Oprawa: twarda
Rok publikacji: 2022
Wymiary: 205x135
Liczba stron: 272
ISBN: 9788366242708
Wprowadzono: 29.06.2022

RECENZJE - książki - Dusza puszczyka - Marcin Szumowski

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4/5 ( 2 oceny )
  • 5
    1
  • 4
    0
  • 3
    1
  • 2
    0
  • 1
    0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Wolne Litery

ilość recenzji:1

16-07-2022 17:00

Przed nami, trzeci i już ostatni tom serii z Kazimierzem Nóżką. Ja uwielbiam te historie! Ta książka przeniesie Was w piękne, malownicze Bieszczady i sprawi, że na chwilę oderwiecie się od szarej rzeczywistości. Całość napisana z perspektywy Pana Marcina Szumowskiego, który od lat wraca w te piękne miejsca.

W książce cały czas co się dzieje! Podoba mi się to, że rozdziały są krótkie, treściwe, a każdy z nich zdradza nam jakąś ciekawostkę. Do tego mamy możliwość poznać rodowitych mieszkańców tego regionu i zobaczyć, jak na co dzień wygląda ich życie. Mnóstwo informacji o faunie i florze Bieszczad i dla mnie sporym zaskoczeniem były polskie storczyki! Zdecydowanie wpisuje je na listę mojego must have i muszę wybrać się na tę polanę i je zobaczyć. Do tego wszystko przedstawione w lekki, gawędziarskim stylu. Mamy wrażenie, że to dobry znajomy opowiada nam swoje przygody i dzieli się z nami przyrodniczymi ciekawostkami.

Dodam, że książka jest przepięknie wydana! Ma grubszą okładkę, a w środku jest wiele ilustracji, które jeszcze lepiej obrazują nam ten piękny rejon. Polecam!

Czy recenzja była pomocna?

pat*************************

ilość recenzji:84

26-06-2022 13:30

Pierwszy raz zetknęłam się ze światem leśnej gawędy Kazimierza Nóżki i myślę, że była to bardzo wartościowa podróż.

Marcin Szumowski w towarzystwie pana Kazimierza przemierza beskidzką naturę, gdzie na pierwszy planie wyraźnie rysuje się ogromna pasja i szacunek do świata przyrody. Niezwykły był zachwyt absolutnie każdym jej elementem, od szlachetnego niedźwiedzia, do mikroświatka mieszczącego się w błotnistej kałuży. Sporo tu było ciekawostek i łatwo przyswajalnych faktów (chociażby to, że słynne w potrawach azjatyckich grzybki mun rosną też w Polsce - o tym nie miałam pojęcia!).

Poza wspólnymi wędrówkami w dzicz, razem z panem Nóżką dostrzegamy urok prostego, swojskiego jadła (jak jajecznicy, czy żuru), które nie smakuje nigdzie lepiej, jak na łonie natury, poznajemy okolicznych mieszkańców i słuchamy historii z ich życia. Gawęda i opowieść towarzyszy całej przygodzie, albo bezpośrednio od naszego leśniczego, albo od kogokolwiek, kto chce mówić, widząc tak zasłuchane towarzystwo. Opowieści są często zaskakujące, ciekawe, niekiedy też i zabawne (historie o jeleniach i udomowionym zającu należą do moich ulubionych).

Cała historia obfituje też w piękne zdjęcia cudów natury, o których czytamy. Jest to bardzo ciekawa propozycja i myślę, że szczególnie fani podróży na beskidzkich szlakach będą tą opowieścią zachwyceni!

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?