SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Angielski dla leniwych

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja
 • Nowość
  image-nowość

książka

Wydawnictwo Mt Biznes
Data wydania 2024
Oprawa miękka
Liczba stron 288
 • Wysyłamy w 2 - 4 dni + czas dostawy
 • Karta30 promocja z Inpost Pay

Opis produktu:

Język angielski - Poziom A1-B2

Angielski dla leniwych to nie typowy podręcznik ani zwyczajna gramatyka języka angielskiego. Książka nie jest najeżona trudnymi terminami, nie próbuje też opisać wszystkich możliwych odstępstw od reguł gramatyki angielskiej.

Książka opiera się na następujących założeniach: • Zasady angielskiej gramatyki są przejrzyste i proste. Dlaczego? Elementy angielskich zdań są jak klocki, które muszą do siebie pasować. Każda struktura, każda odmiana sprowadza się do kilku prostych schematów. Oczywiście, jeśli ktoś sięgnie po dzieło literackie lub gazetę, znajdzie tam także skomplikowane, długie zdania. Te zdania składają się jednak z mniejszych części, od których zaczyna się naukę każdego języka. • Angielska gramatyka naprawdę oszczędza naszą pamięć. Pomyśl o języku polskim i 7 przypadkach, przez które odmieniamy rzeczowniki, przymiotniki czy niektóre zaimki. Tego wszystkiego w angielskim nie ma! Przypadki są ukryte, niewidoczne, rzeczownik zmienia formę tylko wtedy, kiedy dokonujemy rozróżnienia na liczbę pojedynczą i mnogą, a przymiotnik - kiedy go stopniujemy. • To samo dotyczy czasownika, który prawie nie odmienia się przez osoby. • Zasady budowy zdań angielskich zostały zilustrowane za pomocą przejrzystych kolorowych schematów oraz tabel.

Teraz nawet osoby leniwe mogą szybko i skutecznie nauczyć się podstaw języka angielskiego!

Różnorodne ćwiczenia pozwolą przypomnieć sobie najważniejsze struktury, utrwalić już poznane konstrukcje i uporządkować dotychczasową wiedzę.

Wykonanie jednego ćwiczenia nie zajmie ci więcej niż pięć minut. W dodatku nie musisz trzymać się określonej kolejności - możesz rozwiązywać zadania według własnych potrzeb. Na końcu książki znajdziesz klucz odpowiedzi do wszystkich zadań.

Marta Fihel - anglistka, nauczycielka z wieloletnim stażem, współautorka wielu publikacji do nauki języka angielskiego oraz słowników, w tym niemal 20 książek w serii Klasyka z angielskim wydawanych przez Poltext.

Katarzyna Kanczurska - anglistka, nauczycielka, współautorka książek do nauki języka angielskiego.


S
Szczegóły
Dział: Książki
Promocje: nowości
Wydawnictwa: MT Biznes
Kategoria: Nauka języków,  język angielski
Wydawnictwo: Mt Biznes
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2024
Wymiary: 235x165
Liczba stron: 288
ISBN: 9788381755986
Wprowadzono: 05.06.2024

RECENZJE - książki - Angielski dla leniwych - Marta Fihel, Katarzyna Jezusek

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: