SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Angielski: ucz się na błędach

Fix Your Mistakes in Spoken English

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja
 • Nowość
  image-nowość

książka

Wydawnictwo Mt Biznes
Data wydania 2024
Oprawa miękka
Liczba stron 336
 • Wysyłamy w 2 - 4 dni + czas dostawy
 • Karta30 promocja z Inpost Pay

Opis produktu:

Ta książka pomoże Ci uczyć się na własnych błędach, nie popełniać nowych oraz przestawić się na myślenie w języku angielskim.

Dla wielu osób posługujących się językiem obcym przeszkodą w skutecznej komunikacji jest często strach przed reakcją rozmówcy na popełniane przez nie błędy. A przecież pomyłki są całkowicie naturalnym i niekiedy wręcz nieodzownym etapem utrwalania reguł danego języka oraz nabywania świadomości językowej.
W zależności od kontekstu błędy językowe w większy lub mniejszy sposób wpływają na odbiór wypowiedzi, a co za tym idzie - na skuteczność komunikacji. Kto z nas nie słyszał sformułowań typu in the Internet, I have 17 years, czy many informations w miejsce poprawnych: on the Internet [w internecie], I am 17 years old [Mam siedemnaście lat] i much/a lot of information [dużo informacji].
Bardziej rażące błędy, np. użycie please [proszę]zamiast youre welcome [proszę bardzo/nie ma za co] czy określenie Walijczyka mianem English zamiast British, mogą jednak zasadniczo wpłynąć na odbiór wypowiedzi, wskazując przy tym na brak kompetencji językowej i/lub wrażliwości międzykulturowej.
Warto pamiętać, że o ile drobne usterki językowe mogą spowodować co najwyżej zdziwienie, rozbawienie, a niekiedy dezaprobatę, o tyle te bardziej rażące potrafią doprowadzić do nieporozumień, wywołać niezamierzony efekt lub zwyczajnie obniżyć wartość merytoryczną wypowiedzi w sytuacjach, w których liczy się precyzja i dokładność.
Niniejsza książka prezentuje szereg popularnych błędów w języku mówionym, popełnianych zwykle przez osoby posługujące się językiem angielskim jako obcym, a także wybrane nawyki językowe typowe dla natywnych użytkowników - wraz z krótkimi wyjaśnieniami. Zbiór ten opracowano na podstawie obserwacji, analiz wypowiedzi, wywiadów i ankiet. Mimo iż prezentuje on zaledwie niewielki wycinek szerokiego spektrum angielskiej gramatyki i leksyki, może być przydatnym narzędziem dla osób uczących się języka angielskiego, które chcą uniknąć pułapek językowych lub wyzbyć się niechcianych nawyków.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Promocje: nowości
Wydawnictwa: MT Biznes
Kategoria: Nauka języków,  język angielski
Wydawnictwo: Mt Biznes
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2024
Wymiary: 165x235
Liczba stron: 336
ISBN: 9788381755801
Wprowadzono: 19.04.2024

RECENZJE - książki - Angielski: ucz się na błędach, Fix Your Mistakes in Spoken English - Katarzyna Wiśniewska

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: