SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Autor

Charles Dickens - biografia

Charles Dickens urodził się 7 lutego 1812 roku w Landport, zmarł 9 czerwca 1870 roku w Gadshill. Do dziś uznawany jest przez znawców literatury za najwybitniejszego angielskiego autora powieści społeczno-obyczajowych w drugiej połowie XIX wieku. Zadebiutował w 1836 roku krótkimi formami zatytułowanymi Szkice Boze’a (używał początkowo pseudonimu Boze), które zostały opublikowane w kilku angielskich czasopismach. Jego pierwsza powieść Klub Pickwicka przyniosła mu sukces i spowodowała, że Dickens zajął się pisaniem zawodowo.

Książki Charlesa Dickensa


Jego dzieła – swoiste kroniki życia w ówczesnym Londynie – w sposób naturalistyczny opisywały realia życia miejskiej biedoty i wyrzutków społecznych. Książki Charlesa Dickensa ogniskowały się na problemie wykluczenia, biedy i wynikającej z niej nierówności społecznej. Autor potrafił jednak w świat głodujących sierot o brudnych od węgla dłoniach, przemycić elementy liryczne, satyryczne, a nawet baśniowe. Do najważniejszych książek Dickensa należą: Oliver Twist, David Copperfield, Wielkie nadzieje, Opowieść o dwóch miastach i oczywiście Opowieść wigilijna. Zostały one przetłumaczone na niemal wszystkie języki narodowe. Doczekały się także wielokrotnych ekranizacji zarówno na wielkim, jak i małym ekranie. Szczególnie Opowieść wigilijna na stałe weszła do kanonu literatury oraz popkultury. W swoich własnych wersjach tego tytułu wystąpili chociażby: Flinstonowie, Myszka Miki, Barbie czy Muppety.

W księgarni internetowej Gandalf znajdziesz 244 książek, których autorem jest: Charles Dickens. Dostępne formaty: miękka, pakiet, twarda.
Tytuły autora dostępne są w kategoriach: Dla dzieci, Literatura piękna, Sensacja, thriller, Horror, Lektury szkolne, Kryminał, dla dzieci, Dla młodzieży, Pakiety, okazje do -60%, literatura piękna, Nauka języków, linguistics, literature, social sciences, literatura piękna, dla dzieci i młodzieży, sensacja i literatura grozy, fantastyka, nauka języków, lektury szkolne, Książki na prezent 🎁, literatura obcojęzyczna, audiobooki dla dzieci i młodzieży, ebooki do 15 zł, lista bestsellerów wszech czasów, Zysk, ebooki na ekranie, MT Biznes, nowości, Nowości.

Na książki autora Charles Dickens mamy rabaty sięgające do 52%.
... ...
Zobacz więcej produktów