SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Seria Pucio- nauka przez zabawę

Seria książek o chłopcu, imieniem Pucio, to wspaniały sposób na naukę i spędzanie czasu z dzieckiem. Autorką serii Pucio jest Marta Galewska-Kustra, z zawodu pedagog i logopeda. Dlatego jej książeczki nie tylko są świetnym sposobem na  wspólne, rodzinne wieczory, ale mają również walory edukacyjne - uczą poprawnego mówienia, naśladowania dźwięków i innych aktywności,  z którymi zmaga się sam bohater- Pucio. Razem z nim udacie się do ciekawych miejsc, jak np. restauracja czy na wakacje i poznacie, z czym zmagają się najmłodsi! 

Kim jest Pucio?

Pucio, bohater serii Marty Galewskiej-Kustry, to kilkuletni maluch, który uczy się poznawać otaczający go świat. Z książek poznajemy także rodzinę Pucia i psa Funię. Towarzyszymy im w codziennych czynnościach i razem z Puciem poznajemy i naśladujemy dźwięki otoczenia, a z czasem też o nim opowiadamy. Chłopiec jest uroczy i zabawny, a przede wszystkim chętnie się uczy nowych rzeczy i poznaje świat.

Czego uczy Pucio?

Bohater serii Pucio, tak jak każde inne dziecko wkraczające w świat na własnych nóżkach, jest ciekawe wszystkiego dookoła. Fascynują go dźwięki, obrazy i wszystko to, czego może dotknąć i wziąć w rękę. Dzięki specjalistycznemu wykształceniu autorki- Marty Galewskiej-Kustry, dziecko w sposób poprawny, stopniowo nauczy się wyrażać swoje myśli. Najpierw za pomocą wyrazów dźwiękonaśladowczych, a z czasem także za pomocą słów i całych zdań. Na początku każdej z książek znajduje się instrukcja dla rodziców, w jaki sposób powinna przebiegać nauka dziecka i jak można wykorzystać do tego książki z Puciem

Ilustracje w książkach Pucio

Książki z serii Pucio są bardzo bogato ilustrowane. Za wykonanie grafik do książek odpowiada ilustratorka Joanna Kłos. Obrazki są duże i przejrzyste, tak aby dziecko w łatwy sposób mogło odgadnąć i nazwać to, co się na nich znajduje. Do tego, zawarte ilustracje są kolorowe i wesołe, przez co dzieci uczą się przez zabawę. Zawierają również zapisy odgłosów wydawanych przez elementy otoczenia, np. tykanie zegara lub szczekanie psa, przez co dziecku łatwiej jest odtworzyć dźwięk i wyobrazić sobie to, co przeżywa Pucio

Jak korzystać z serii Pucio?

Pucio zaprasza do wspólnej zabawy! Razem z dzieckiem, oglądajcie ilustracje i dotykajcie ich, po to, aby odszyfrować zapisane na nich dźwięki. Powtarzajcie razem z dzieckiem wszystkie ruchy wykonywane przez Pucia (można pomóc maluchowi, kierując jego rękoma). Wyraźnie powtarzajcie dane dźwięki lub słowa, bo to zwraca uwagę dziecka i zachęca je do ich przyswajania. Seria Pucio to idealne książeczki dla dzieci o wychowaniu i nauce już od najmłodszych lat. 

Seria Pucio- dla kogo?

Pucio książki to idealny zestaw nawet dla 6-miesięcznego dziecka. Już od samego początku, dzieci aktywnie powtarzają to co słyszą w codziennych sytuacjach. Dzięki serii o Puciu, będą uczyć się nowych dźwięków i tym samym poszerzać swój obraz świata. Im wcześniej, tym lepiej! Książki z serii Pucio są odpowiednie również dla starszych dzieci, dzięki nim dowiedzą się podstawowych informacji o świecie, rodzinie i nauczą się wielu cennych rzeczy, jak np. korzystanie z nocnika.

Kolejność czytania książek Pucio

Jeśli dziecko jest na początkowym etapie rozwoju, proponujemy rozpoczęcie przygody z Puciem, od książek o powtarzaniu dźwięków i gestach. Jak ten materiał stanie się dla dziecka zbyt łatwy, śmiało można sięgnąć po pierwsze tytuły, dotyczące powtarzania pierwszych słów. Z nimi maluch zacznie nazywać elementy otoczenie i budować pierwsze zdania. Książki o mowie, mają kilka poziomów trudności, w zależności od stopnia zaawansowania malucha, aż do 6 roku życia dziecka. Na kolejnym etapie, pomocne i ciekawe okażą się tytuły poświęcone określonym aktywnościom: korzystanie z nocnika, gotowanie (oczywiście pod nadzorem rodzica!) czy opowiadanie. Niektóre części serii Pucio, zawierają także zabawy językowe.

Autorka serii Pucio

Marta Galewska-Kustra z zawodu jest logopedą i pedagogiem dziecięcym, a także pedagogiem twórczości. Jest również pracownikiem naukowym  i prowadzi gabinet logopedyczny dla dzieci, specjalizuje się przede wszystkim w terapii opóźnionego rozwoju mowy i zaburzeń artykulacji. Jest członkinią Polskiego Towarzystwa Logopedycznego. Dlatego seria książek o przygodach Pucia zawiera solidne podłoże edukacyjne.

Razem z małym Puciem, ucz dziecko podstawowych zasad wyrażania swoich myśli za pomocą dźwięków i słów. Historie Pucia, to nie tylko nauka, ale i zabawa. Wesoły chłopiec przeprowadzi Twoją pociechę przez zagadnienia z zakresu mowy i codziennych, dziecięcych aktywności. 


... ...
Zobacz więcej produktów