SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Królowa Audiobook CD Audio

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja

audiobook cd

Lektor
Wydawnictwo Aleksandria
Oprawa pudełko
ISBN 978-83-948506-7-8

Opis produktu:

Elżbieta Cherezińska powraca z drugą, wyczekiwaną częścią cyklu `Harda Królowa`. Zaprasza czytelników na swoje ulubione terytorium - Piastów i wikingów. Lekkie pióro autorki kolejny raz ożywia barwne i potężne niegdyś postaci.

`Harda` zaczyna się przed chrztem Mieszka I a kończy mniej więcej w roku 997. Akcja `Królowej` finiszuje po roku 1018 z epilogiem po 1025. Coraz więcej graczy przestawia pionki na politycznej szachownicy. Czeka na nas 60 lat niesamowitej historii Europy. Powstanie państwa polskiego, początki silnej Rusi Kijowskiej, konflikty Czechów z Wieletami, do tego wyprawy wikingów - przenikający się świat pogan i chrześcijan.

W środku tego świata - Świętosława. Córka Mieszka, siostra Bolesława - nie ustępująca im w sukcesach. Harda Królowa Szwecji, Danii, Norwegii, matka króla Anglii - tym samym pierwsza ukoronowana przedstawicielka rodu. To jej autorka oddaje głos, kobiecie, która (pominięta przez kronikarzy) miała niebagatelny wpływ na decyzje `swoich` mężczyzn, a w konsekwencji na losy kilku państw.

W tej części nadchodzi czas Królowej. Nowi gracze i nowy wymiar tej historii. Od Roskilde do krainy zórz polarnych. Od Poznania przez Merseburg do Budziszyna, przez wszystkie wielkie wojny Bolesława. Od Pragi po Kijów. Od Gniezna przez tajemniczy Kałdus. I do Anglii, bo przecież nie jest tajemnicą, kim stanie się `syn królowej`...

Świętosława zabiera głos w imieniu wszystkich bezimiennych, piastowskich księżniczek, władczyń, mniszek, żon, matek, sióstr - oznaczonych w biogramach dynastii smutnym `NN

Czas trwania: 22 godz. 2 min

Elżbieta Cherezińska - teatrolog, autorka bestsellerowej powieści Korona śniegu i krwi. Jako pisarka postawiła sobie za zadanie ożywienie polskiej historii i wypełnia je konsekwentnie, budząc ze snu dynastię piastowską. Jest wielbicielką skandynawskiego średniowiecza, któremu poświęciła, cieszący się popularnością wśród Czytelników, cykl `Północna Droga`. Swoimi powieściami udowadnia, że nie boi się opowiadać historii, które skazane były na zapomnienie.

Filip Kosior - absolwent wydziału aktorskiego Akademii Teatralnej im.Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie(2015). Współpracował z Bałtyckim Teatrem Dramatycznym w Koszalinie, Teatrem Ósmego Dnia w Poznaniu. Odtwórca tytułowej roli w filmie `Klezmer` w reżyserii Piotra Chrzana, który swoją premierę miał na 72 Festiwalu Filmowym w Wenecji. Działa w niezależnej grupie teatralnej Potem-o-tem. Znany i ceniony lektor audiobooków.
S
Szczegóły
Dział: Audiobooki na CD
Kategoria: literatura piękna,  powieść historyczna
Wydawnictwo: Aleksandria
Oprawa: pudełko
Wymiary: 125x143
ISBN: 978-83-948506-7-8
Lektor: Filip Kosior
Wprowadzono: 14.02.2017

Elżbieta Cherezińska - posłuchaj także

Audiobookowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - Audiobook cd - Królowa Audiobook CD Audio

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.6/5 ( 8 ocen )
 • 5
  6
 • 4
  1
 • 3
  1
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

ilo99

ilość recenzji:2467

21-02-2022 22:05

No, jak tak można pisać, jak?! I jeszcze do tego tak to przeczytać?! Przecież teraz, po wysłuchaniu ostatniego słowa, czuję się jak dziecko, któremu ktoś zabrał w połowie nadjedzony, pyszny batonik. I wiem, że nie mam szans na zwrot. Mogę sobie jedynie posłuchać jeszcze raz. I planuję to zrobić, gdy tylko choć trochę zapomnę jak wspaniałą książkę popełniła pani Herezińska. Tak pełnokrwistych bohaterów już dawno nie spotkałam. Każdy z nich inny, a wszyscy charakterni. Lecz cóż się dziwić. Żeby być królem albo królową, to w czasach pierwszych Piastów, trzeba było mieć charakter. Koronę trzeba było wywalczyć, a potem porządnie trzymać. Wystarczyła chwila nieuwagi, a już wrogie wojsko stało u bram. Lub przeciwnicy knuli za plecami, zawiązywali stronnictwo. Lub ktoś dobrotliwy chciał bezbronnej wdowie pomóc nieść ciężar korony. Książka jest o tyle fascynująca, że na dobrą sprawę historycy nie są do końca zgodni co do tego czy Świętosława w ogóle istniała. A czy była Sigridą Storradą? Hardą? W sumie to nieistotne. Mnie się ta wersja i ta kobieta szalenie podobają. Inne postacie też są wspaniałe, ot choćby taki Wilkomir, czy którykolwiek z jomswikingów. Posłuchać o nich opowieści, o dawnym Wolinie, który był centrum handlowym i wielkim portem, o Danii, która panoszyła się w Anglii połączona sojuszem ze Szwecją, o morskich potyczkach, poczuć wiatr i słoną wodę, zobaczyć Bolesława, który starał się, aby jego państwo było silne i wielkie, to była prawdziwa uczta. I to taka, na której miód leje się obficie, a gdy mają podać wino, to jedynie złote styryjskie, skrzętnie schowane przez Astrydę. Na co jeszcze czekacie? Czym prędzej bierzcie się za lekturę, szkoda każdej chwili.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?