Kariera polityczna Gra towarzyska ilustrowana rysunkami Andrzeja Mleczki - gra planszowa MDR Dystrybucja | Sklep Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Kariera polityczna Gra towarzyska ilustrowana rysunkami Andrzeja Mleczki MDR Dystrybucja

gry / zabawki

Kariera polityczna Gra towarzyska ilustrowana rysunkami Andrzeja Mleczki - opis produktu:

Gra planszowa ilustrowana rysunkami Andrzeja Mleczki.

W naszym kraju każdy zna się na polityce. Czy aby na pewno? Kariera polityczna wymaga niesamowitej intuicji, inteligencji, umiejętności i wytrwałości.

Zapraszamy na sejmowe korytarze:
- błyszcz charyzmą i oryginalnością,
- udzielaj kwiecistych wypowiedzi,
- obiecuj wyborcom raj na ziemi i walcz o utrzymanie się w polityce.

Jeśli się nie skompromitujesz, czeka cię sielankowa
rzeczywistość europarlamentarzysty.

Elementy gry:
- instrukcja
- plansza
- 8 pionków
- 4 legitymacje partyjne
- 32 żetony młodzieżówka
- 8 dużych żetonów poparcie
- 12 dużych żetonów euro
- 60 małych żetonów euro
- 63 małe żetony poparcie
- 50 kart ślepy los
- 50 kart pytanie
- 36 kart debata
- 36 kart debata-odpowiedzi
- 1 kostka numeryczna
- 1 kostka czerwono-czarna

Wiek: +16 lat
Ilość graczy: 2-4 graczy
Czas gry: 60-90 min.S
Szczegóły

Gry / Zabawki bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - Gry - Kariera polityczna Gra towarzyska ilustrowana rysunkami Andrzeja Mleczki

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.3/5 ( 30 ocen )
 • 5
  19
 • 4
  5
 • 3
  4
 • 2
  0
 • 1
  2

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Młody Giercownik

ilość recenzji:809

brak oceny 7-03-2018 12:56

Kariera polityczna. Wszyscy o niej skrycie marzymy, ponieważ każdy z nas chciałby dorwać się do koryta i otrzymywać duże pieniądze za pozorowaną pracę, przynajmniej tak wygląda powszechne wyobrażenie o drugim w kolejności najstarszym zawodzie świata. Opisywana poniżej gra udowadnia, że zdobywanie władzy to wielka sztuka, ale skoro tak?, to czy słowa z piosenki Kazika nie odnoszą się także do polityków? Wszyscy artyści to pro?, publico bono ? hi, hi!

Gry planszowe ilustrowane rysunkami Andrzeja Mleczki muszą być ładne, a w tej pozycji grafik i tekstów jest jeszcze więcej niż w niedawno opisywanych przez nas Gierkach Małżeńskich, bo i temat bardziej wdzięczny, czytaj ? silniej znienawidzony!

Po rozłożeniu bajecznie kolorowej planszy wydaje się, że będzie to odmieniony Monopol w realiach wielkiej polityki, a ściślej parodii władzy. Myślimy sobie, wyłączność na rządzenie, czemu nie!

Gwarantujemy wam, że zanim zaczniecie zabawę będziecie jak dzieci oglądali obrazki. Poruszają one wszystkie powszechnie obowiązujące w narodzie stereotypy związane z polityką i wyborcami, a jak wiadomo komizm jest najbardziej skutecznym orężem w walce z patologiami życia społecznego, zatem do broni!

Celem gry jest ucieczka z tonącego okrętu ? notabene, do którego zatopienia oczywiście sami się przyczynimy ? do eldorado wszystkich złotoustych cwaniaków i nadętych krętaczy, czyli owianej legendami Brukseli. Zostanie europarlamentarzystą nie będzie jednak takie proste, w pierwszej kolejności zdobyć musimy dwa duże żetony poparcia naiwnej gawiedzi oraz trzy duże żetony euro. Kieszenie mamy jednak wystarczająco pojemne, palce bardzo lepkie, a potrzeby osobiste nieskończone, jesteśmy więc zdesperowani i na tyle zdeprawowani, żeby zostać wielkimi mężami stanu i przejść do historii.

Poruszamy się zupełnie jak ci pielgrzymi, o których ostatnio tak dużo krzyczy się w telewizji. Naszą świętością jest jednak wielokrotnie okrążany, charakterystyczny budynek sejmu przy ul. Wiejskiej. Rzucamy kostką i wykonujemy zadania z pól, na których stajemy. Przechodząc przez Start otrzymujemy kasę, zdobywając wpływy w mediach uzyskujemy poparcie. Igrając ze Ślepym losem, a to bywa różnie, bo fortuna okrągłym wykresem z sondaży się toczy, a w te nikt nie wierzy, ale wszyscy z nich wróżą. Nad uczciwością i poszanowaniem zasad państwa prawa czuwa CBA, które wyłapuje wszystkich przyjmujących łapówki ? o wręczających nie ma mowy! Jest też karta typu to nie moja ręka ? no to może odcinamy ? i praktyczny, przenośmy słupek poparcia! Skoro występują politycy, to musi być również dyskusja, korzystamy wtedy z zakrytych kart debaty i odpowiedzi ? wygrywa osoba, która uzyskała większe poparcie. Trafiając na pole pytanie, nie możemy już dłużej owijać w bawełnę, więc wysilamy nasze tęgie umysły i strzelamy w poprawną odpowiedź, bo czy wiecie: ile wynosił koszt powstania 1 miejsca na warszawskim Stadionie Narodowym?

http://mlodygiercownik.pl/2016/06/30/recenzja-gry-planszowej-kariera-polityczna/

Czy recenzja była pomocna?

Młody Giercownik

ilość recenzji:809

brak oceny 30-06-2016 14:03

Genialny humor i rewelacyjna zabawa w politykę w cudownie wydanej grze planszowej. Moja recenzja na ... gdzie każdego dnia opisuję inną grę - zapraszam i polecam ten produkt!

Czy recenzja była pomocna?