Katechizm. Jestem z Wami. Klasa 8. Szkoła podstawowa - Władysław SJ. Kubik WAM - Podręczniki | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Katechizm. Jestem z Wami. Klasa 8. Szkoła podstawowa

podręcznik

 • Wydawnictwo WAM
 • Nr dopuszczenia: AZ-32-01/10-KR-3/12
 •  

 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Katechizm. Jestem z Wami. Klasa 8. Szkoła podstawowa - opis produktu:

Założenia programowe klasy 8 szkoły podstawowej skupiają się na zagadnieniach pragnienia szczęścia, potrzeby wspólnoty, Wcielenia i dzieła paschalnego Chrystusa oraz Jego obecności i działania w Kościele, sakramentów, wolności, sumienia, prawa naturalnego, Ośmiu Błogosławieństw, Dekalogu, wydarzeń z historii Kościoła powszechnego i polskiego w XVI i XVII w. oraz roku liturgicznego.
Pytania problemowe zaproponowane w każdej jednostce lekcyjnej pomogą uczniom zdobywać umiejętność krytycznego myślenia, a także kształtować światopogląd w świetle wiary Kościoła katolickiego. Strona graficzna podręcznika składa się z kolorowych zdjęć, reprodukcji dzieł sztuki oraz żartobliwych rysunków komiksowych nawiązujących do sytuacji z życia codziennego.
Rozważania i modlitwy, zamieszczone pod tytułem `Refleksja i modlitwa`, nawiązują do aktualnych problemów młodych ludzi. Zawierają także wiele cennych tekstów ze skarbca Kościoła.Praktyczne wskazówki dla uczniów pragnących pogłębiać swoją przyjaźń z Jezusem, pomocne w pracy nad sobą, ujęte zostały pod hasłem `Jeśli chcesz...`.
Synteza treści każdej jednostki znajduje się formie notatki w rubryce `Masz wiadomość!`, a nowo poznane pojęcia w słowniku.
Podręcznik zgodny z programem nauczania `Pójść za Jezusem Chrystusem` nr AZ-3-01/10 autorstwa Komisji Wychowania Katolickiego KEP z dnia 9.06.2010 r.
Numer dopuszczenia podręcznika: AZ-32-01/10-KR-3/12
Data dopuszczenia: 11.06.2012 r.
Nr Imprimatur - dopuszczenia do druku: 1962/2012

Katechizm. Jestem z Wami. Klasa 8. Szkoła podstawowa pochodzi z wydawnictwa WAM. Dedykowany jest do: Szkoła podstawowa / Klasa 8 / Religia. Numer dopuszczenia podręcznika to: AZ-32-01/10-KR-3/12.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Podręcznik
Katechizm. Jestem z Wami. Klasa 8. Szkoła podstawowa

4.4/5 ( 27 ocen )
  5
  21
  4
  2
  3
  0
  2
  1
  1
  3

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

brak oceny

AGA

 • 14-09-2018
 • 12:01

Polecam księgarnię- mają konkurencyjne ceny i rabaty.

Czy recenzja była pomocna?