Historia 1. Klasa 1. Część 1. Karty pracy dla liceum i technikum. Zakres podstawowy - PRACA ZBIOROWA Operon - Podręczniki | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Historia 1. Klasa 1. Część 1. Karty pracy dla liceum i technikum. Zakres podstawowy

po podstawówce, 4-letnie liceum i 5-letnie technikum

podręcznik

Historia 1. Klasa 1. Część 1. Karty pracy dla liceum i technikum. Zakres podstawowy, po podstawówce, 4-letnie liceum i 5-letnie technikum - opis produktu:

Zaprojektowane w zupełnie nowej, perforowanej formie karty pracy ucznia są świetnym uzupełnieniem podręcznika. Ta bardzo dobrze przyjęta przez nauczycieli publikacja umożliwia oderwanie poszczególnych kart, rozwiązanie zadań i oddanie ich do sprawdzenia nauczycielowi. Karty można następnie wpiąć w skoroszyt tworzący całość publikacji.
Historia 1. Część 1. Karty pracy ucznia to publikacja dla uczniów klasy 1 liceów ogólnokształcących i techników. Zawiera zestaw zadań do każdej lekcji w podręczniku, a także osobne karty powtórzeniowe, umożliwiające sprawdzenie zdobytych wiadomości po omówieniu całego działu. Zakres materiału obejmuje czas od początków cywilizacji do upadku Cesarstwa Rzymskiego. Autorzy opracowali zadania w taki sposób, by uczniowie mogli nie tylko utrwalić i zweryfikować swoją wiedzę, lecz także doskonalić umiejętności związane z rozumieniem i interpretacją faktów historycznych. Zadania otwarte kształtują umiejętność analizy materiałów źródłowych (tekstów, map, zdjęć) i oceny wydarzeń historycznych. Uczą formułowania argumentów, wykorzystywania danych i wyciągania wniosków. W publikacji znajdują się także zadania umożliwiające kształtowanie umiejętności tworzenia tekstu oraz rozwijające myślenie historyczne.

Historia 1. Część 1. Karty pracy ucznia składają się z 20 kart obejmujących materiał z 3 działów:
1. Początki ludzkiej cywilizacji
2. Starożytna Grecja
3. Starożytny Rzym

Co znajdziesz w publikacji Historia 1. Część 1. Karty pracy ucznia?

Karty składają się z zadań typu maturalnego z zakresu podstawowego. Zawierają one liczne teksty źródłowe, mapy i schematy prezentujące zjawiska i wydarzenia historyczne. Autorzy starannie dobrali materiał ikonograficzny do analizy dla uczniów, a także teksty źródłowe. W publikacji znajdują się zarówno zadania w formie otwartej, jak i zamkniętej. Zadania te:
- doskonalą umiejętność czytania i interpretacji materiałów publicystycznych, popularnonaukowych i naukowych;
- kształtują umiejętność odczytywania danych z mapy;
- odnoszą się do kluczowych wydarzeń i zjawisk historycznych;
- uczą formułowania oceny, argumentowania, wyciągania wniosków;
- pomagają utrwalić wiedzę historyczną.


Historia 1. Klasa 1. Część 1. Karty pracy dla liceum i technikum. Zakres podstawowy po podstawówce, 4-letnie liceum i 5-letnie technikum, pochodzą z wydawnictwa Operon. Dedykowane są do: Liceum i technikum / Klasa 1 po podstawówce / Historia. Historia 1. Klasa 1. Część 1. Karty pracy dla liceum i technikum. Zakres podstawowy są zgodne z nową podstawą programową.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Podręcznik
Historia 1. Klasa 1. Część 1. Karty pracy dla liceum i technikum. Zakres podstawowy, po podstawówce, 4-letnie liceum i 5-letnie technikum

0/5 ( brak ocen )
    5
    4
    3
    2
    1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.