Język polski. Klasa 1. Karty pracy dla liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony - Ewa Nowak WSiP Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne - Podręczniki | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Język polski. Klasa 1. Karty pracy dla liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony

po podstawówce, 4-letnie liceum i 5-letnie technikum

  • Promocja
    image-promocja

podręcznik

Język polski. Klasa 1. Karty pracy dla liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony, po podstawówce, 4-letnie liceum i 5-letnie technikum - opis produktu:

Karty pracy do klasy 1 dotyczą zagadnień i lektur z wczesnych epok literackich:

-starożytność (antyk, Biblia),
-średniowiecze,
-renesans,
-barok,
-oświecenie.

Materiał kart pogrupowano chronologicznie.
Karta A zawiera tekst naukowy lub popularnonaukowy przypominający problematykę poznanych utworów z listy lektur obowiązkowych, a także polecenia do niego, które służą kształceniu umiejętności wydobywania informacji i wnioskowania.
Podstawą karty B jest tekst kultury inny niż utwór literacki i związki tekstu literackiego z innymi tekstami kultury. Zawiera polecenia sprawdzające szkolną wiedzę i znajomość kontekstów.
Nauka o języku została wpleciona w poszczególne tematy z kształcenia literacko-kulturowego (integracja treści nauczania).

W kartach pracy zawarto zadania odwołujące się do lektur obowiązkowych: m.in. ksiąg biblijnych (Rodzaju, Hioba, Koheleta, Psalmów, Apokalipsy św. Jana), mitologii greckiej, Iliady i Odysei Homera, tragedii antycznej (Antygona Sofoklesa), zabytków literatury średniowiecza (m.in. Bogurodzica, Lament świętokrzyski, Rozmowa Mistrza Polikarpa ze Śmiercią, Pieśń o Rolandzie), dzieł Jana Kochanowskiego (pieśni, treny, Odprawa posłów greckich), Kazań sejmowych Skargi, dramatów Szekspira (Makbet, Romeo i Julia), Skąpca Moliera, sielanek Karpińskiego i satyr Krasickiego. Zamieszczono także fragmenty tekstów nieliterackich nawiązujących do epoki do ćwiczenia umiejętności retorycznych. Pod pytaniami i poleceniami pozostawiono miejsce na odpowiedzi uczniów.

Na końcu każdej epoki znajdują się:

-karta pracy dla zakresu rozszerzonego (m.in. fragmenty tekstów filozoficznych kolejnych epok Arystoteles, Kartezjusz, Kant, czy Hamlet Szekspira) zwierająca tekst filozoficzny, trudniejszy niż w karatach dla zakresu podstawowego,
-karta przeznaczona do pracy projektowej (samokształcenie, np. motywy antyczne w kulturze, gotyckie katedry), która łączy się z tendencjami myślowymi epoki, eksponuje jej charakter i najwybitniejsze osiągnięcia.

Język polski. Klasa 1. Karty pracy dla liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony po podstawówce, 4-letnie liceum i 5-letnie technikum, pochodzą z wydawnictwa WSiP Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne. Dedykowane są do: Liceum i technikum / Klasa 1 po podstawówce / Język polski. Język polski. Klasa 1. Karty pracy dla liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony są zgodne z nową podstawą programową.
S
Szczegóły

RECENZJE - Podręcznik - Język polski. Klasa 1. Karty pracy dla liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony, po podstawówce, 4-letnie liceum i 5-letnie technikum

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: