Edycja tekstów. Praktyczny poradnik - Adam Wolański PWN - Podręczniki | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Edycja tekstów. Praktyczny poradnik

podręcznik

 • Wydawnictwo PWN
 •  

 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Edycja tekstów. Praktyczny poradnik - opis produktu:

Książka dotyczy wszelkich aspektów profesjonalnego przygotowania różnych typów publikacji do wydania drukiem lub elektronicznie ? począwszy od poziomu typograficznego (rodzaje pisma, wyróżnienia typograficzne), przez elementy językowe i pozajęzykowe (nazwy własne, jednostki miar i wag, zapis liczb), po elementy makrostruktury różnych typów publikacji (części składowe gazety i artykułu prasowego, części składowe książki). Przeznaczona jest dla autorów publikacji, pracowników instytucji związanych z procesem wydawniczo-poligraficznym (redaktorów merytorycznych i technicznych, korektorów, operatorów DTP, typografów, poligrafów, grafików itd.), studentów specjalizacji wydawniczo-redaktorskich na wydziałach polonistyki, bibliologii i dziennikarstwa oraz słuchaczy podyplomowych studiów edytorstwa.

Edycja tekstów. Praktyczny poradnik pochodzi z wydawnictwa PWN. Dedykowany jest do: Szkoły wyższe / Nauki humanistyczne / .
S
Szczegóły

RECENZJE - Podręcznik - Edycja tekstów. Praktyczny poradnik

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

5/5 ( 1 ocena )
 • 5
  1
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

W sercu książki

ilość recenzji:19

12-05-2020 21:40

Według mnie, jest to absolutnie obowiązkowa lektura dla osób, które piszą własną książkę, zwłaszcza jeśli chcą ją wydać własnym sumptem. Niewątpliwie jest to też ważna pozycja dla osób powiązanych z książkami zawodowo. Dla pozostałych prawdopodobnie będzie wyzwaniem i to już od indywidualnych zainteresowań zależy kto będzie miał na nią chęć. Jednak jeśli mam być szczera to uważam, że każdy kto pisze czy to książki, czy publikacje naukowe, czy felietony, powinien mieć "Edycję tekstów" pod ręką.

To jest naprawdę fenomenalna pozycja choć niełatwa, wymagająca, a momentami nieco zagmatwana. Niektóre fragmenty nie są dla wszystkich, bo nie każdego interesują poprawne metody zapisu macierzy, całki czy wzorów chemicznych. Jednak warto pamiętać, że ta książka nie z taką intencją została napisana. To jest kompendium wiedzy, więc po prostu wybieramy z niego to co nas interesuje, resztę czytając z ciekawości lub po prostu pomijając. W zamian, książka Adama Wolańskiego zawiera absolutnie wszystko co przyszło mi do głowy jako potencjalnie kłopotliwe w zapisie dlatego jeśli czegoś szukasz to na pewno to tu znajdziesz! :) Jakby tego było mało, liczba przykładów w "Edycji tekstów" wręcz onieśmiela.

Polecam!

Czy recenzja była pomocna?