Chemia. Węglowodory repetytorium i zadania - Karol Dudek-Różycki, Michał Płotek, Tomasz Wichur Omega - Podręczniki | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Chemia. Węglowodory repetytorium i zadania

podręcznik

 • Wydawnictwo Omega
 •  

 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy
 • Darmowa dostawa ulubionych książek, gier, kosmetyków na Gandalf.com.pl

Chemia. Węglowodory repetytorium i zadania - opis produktu:

Ze wstępu: Drodzy Czytelnicy, chemia organiczna jest jednym z najbardziej fascynujących działów chemii, a liczb i różnorodność związków organicznych nie znajduje sobie równych. Naukę chemii organicznej w szkole rozpoczynamy zawsze od poznania węglowodorów związków węgla i wodoru, których budowa i właściwości stanowią fundament do dalszego zgłębiania tej dziedziny. Oddajemy w Wasze ręce wyjątkową książkę, w której połączono treści typowe dla podręcznika i zbioru zadań oraz zawarto liczne odwołania do tematów, o których najpewniej uczyliście się już w szkole. Mamy tutaj na myśli stechiometrię, reakcje redoks, elementy chemii nieorganicznej czy fizycznej. Nasze opracowanie przygotowaliśmy tak, abyście mogli z niego korzystać również bez pomocy nauczyciela dotyczy to przede wszystkim sposobu prezentowania zagadnień w możliwie przystępny sposób, ale również licznych zadań do samodzielnego rozwiązania, do których umieściliśmy odpowiedzi na końcu książki. Węglowodory repetytorium i zadania to również doskonałe źródło wiedzy dla tych, którzy pragną poszerzyć swoje wiadomości z chemii organicznej ponad zakres wymagań egzaminu maturalnego z chemii. W formie ciekawostek umieściliśmy właśnie takie ponadprogramowe treści, prezentując na przykład popularnonaukowy opis wpływu kierującego podstawników w reakcjach aromatycznej substytucji elektrofilowej.

Chemia. Węglowodory repetytorium i zadania pochodzi z wydawnictwa Omega. Dedykowany jest do: Materiały pomocnicze do matury / Chemia.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Podręcznik
Chemia. Węglowodory repetytorium i zadania

5/5 ( 1 ocena )
 • 5
  1
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Dominika Łoś

28-10-2020 08:16

Książka jest napisana bardzo przystępnym dla ucznia językiem. Znajdziesz tam opisaną całą teorie z węglowodorów wymaganą w podstawie programowej, którą następnie będziesz mógł/mogła przećwiczyć w zadaniach. Zadania podzielone są na autorskie oraz na maturalne. Poziom zadań autorskich odzwierciedla poziom zadań, które mogą pojawić się na egzaminie maturalnym. Każde z zadań posiada klucz odpowiedzi, więc możesz sprawdzić, czy Twoja odpowiedź udzielona w danym zadaniu jest poprawna. Część teoretyczna nie jest wyłożoną "suchą" teorią. Autorzy przeprowadzają Cię krok po kroczku przez materiał, tak jak nauczyciel czy korepetytor na lekcji. Teoria to nie ciąg tekstu, przez który trudno przebrnąć, a tekst z wieloma schematami, grafikami oraz tabelkami, co ułatwia zapamiętywanie materiału.
Pozycje oceniam na 5+. Polecam ją wszystkim uczniom.

Czy recenzja była pomocna?