Chemia. Kompendium terminologii oraz nazewnictwa związków organicznych. Poradnik dla nauczycieli i uczniów. - Karol Dudek-Różycki, Michał Płotek, Tomasz Wichur Omega - Podręczniki | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Chemia. Kompendium terminologii oraz nazewnictwa związków organicznych. Poradnik dla nauczycieli i uczniów.

podręcznik

 • Wydawnictwo Omega
 •  

 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy
 • Darmowa dostawa ulubionych książek, gier, kosmetyków na Gandalf.com.pl

Chemia. Kompendium terminologii oraz nazewnictwa związków organicznych. Poradnik dla nauczycieli i uczniów. - opis produktu:

Ze wstępu:
Język chemiczny ciągle ewoluuje. W kontekście zachodzących zmian niezwykle ważne jest podążanie za wytycznymi IUPAC oraz Komisji Terminologii Chemicznej Polskiego Towarzystwa Chemicznego. [...] W Państwa ręce oddajemy zaledwie skromny wycinek tych wytycznych, dostosowanych do użytku szkolnego oraz opatrzony przykładami i komentarzem. W naszym opracowaniu skupiliśmy się na nazewnictwie związków organicznych, których różnorodność, ale też znaczenie we współczesnym świecie stawia je na wyjątkowym miejscu. Ufamy, że to kompendium okaże się pomocne nie tylko dla nauczycieli, ale i uczniów, których ? zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Edukacji Narodowej ? będzie obowiązywać nomenklatura omówiona m.in. w tej książce, czyli bazująca na najnowszych wytycznych IUPAC.

Chemia. Kompendium terminologii oraz nazewnictwa związków organicznych. Poradnik dla nauczycieli i uczniów. pochodzi z wydawnictwa Omega. Dedykowany jest do: Materiały pomocnicze do matury / Chemia.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Podręcznik
Chemia. Kompendium terminologii oraz nazewnictwa związków organicznych. Poradnik dla nauczycieli i uczniów.

5/5 ( 1 ocena )
 • 5
  1
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Dominika

2-07-2021 08:59

Matura 2023 będzie rządziła się nową terminologią nazewnictwa. Pozycja ta ułatwi Ci jego naukę i zrozumienie podstawowych zasad. Oprócz suchej teorii, według której należy nazywać związki chemiczne, znajdziesz tam wiele przykładów wraz z rozwiązaniami krok po kroku. Nie wiesz, jak odszukać najdłuższy łańcuch węglowodoru? Kierować się wiązaniem wielokrotnym, a może numerem lokantów? Problem stanowi dla Ciebie nazewnictwo podstawników? Nie jesteś pewna/pewny czy to na pewno grupa metylowa, a może etylowa? Czy grupę propylową można zamiennie stosować z izopropylową? Na to i wiele Twoich wątpliwości odpowie powyższa pozycja. Kompendium terminologii oraz nazewnictwa związków organicznych to dobry wybór zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli. Polecam!

Czy recenzja była pomocna?