Blockchain i bezpieczeństwo systemów rozproszonych - Sachin S. Shetty, Charles A. Kamhoua, Laurent L. Njilla PWN - Podręczniki | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Blockchain i bezpieczeństwo systemów rozproszonych (miękka)

podręcznik

 • Wydawnictwo PWN
 •  

 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Blockchain i bezpieczeństwo systemów rozproszonych - opis produktu:

Przewodnik po zastosowaniach technologii blockchain poprawiającego elastyczność oraz bezpieczeństwo i obniżającego koszty narzędzia do zarządzania, analizy i udostępniania danych.
Książka przedstawia opis podstaw formalnych i właściwości technologii łańcucha bloków (blockchain) oraz wyniki praktycznych badań nad aspektami jej wdrożeń w środowiskach opartych na chmurze oraz w platformach Internetu Rzeczy (IoT). Jej autorzy, będący uznanymi ekspertami w tej dziedzinie, opisują kwestie bezpieczeństwa i prywatności wymagające rozwiązania i umożliwiające wykorzystanie technologii blockchain w zastosowaniach cywilnych i wojskowych. Książka ta porusza wiele tematów, takich jak zapewnianie informacji o pochodzeniu danych w środowiskach chmurowych, bezpieczne modele Internetu Rzeczy, architektury audytowe oraz empiryczna analiza zamkniętych platform blockchainowych. Przedstawione analizy kwestii bezpieczeństwa i prywatności będą pomocne w zrozumieniu podstaw technologii blockchain i związanych z nimi nowych płaszczyzn ataków.
Praca zawiera informacje na temat najnowszych dokonań związanych z technologią blockchain:
przedstawia kwestie bezpiecznego zarządzania i przechowywania danych dla środowisk cloud computing i IoT, omawia wyniki najnowszych badań poświęconych takim zagadnieniom jak: oparte na niezmiennikach zabezpieczenia łańcucha dostaw, platformy wymiany informacji oraz zaufane struktury federacji informacji, opisuje najpoważniejsze obawy związane z bezpieczeństwem i prywatnością, takie jak: zapobieganie atakom górników na spółdzielnie wydobywcze czy analiza empiryczna płaszczyzn ataków na blockchain. Publikacja jest adresowana do naukowców i specjalistów z dziedzin informatyki i pokrewnych. Przedstawia najnowszą wiedzę i wyniki badań akademickich, które pomogą w zrozumieniu możliwości zastosowań technologii opartych na blockchainie.

Blockchain i bezpieczeństwo systemów rozproszonych pochodzi z wydawnictwa PWN. Dedykowany jest do: Liceum i technikum / Klasa 1-3 / Informatyka.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Podręcznik
Blockchain i bezpieczeństwo systemów rozproszonych

0/5 ( brak ocen )
  5
  4
  3
  2
  1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.