Blockchain i bezpieczeństwo systemów rozproszonych - Sachin S. Shetty, Charles A. Kamhoua, Laurent L. Njilla PWN - Podręczniki | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Blockchain i bezpieczeństwo systemów rozproszonych

podręcznik

  • Wydawnictwo PWN
  •  

  • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Blockchain i bezpieczeństwo systemów rozproszonych - opis produktu:

Przewodnik po zastosowaniach technologii blockchain poprawiającego elastyczność oraz bezpieczeństwo i obniżającego koszty narzędzia do zarządzania, analizy i udostępniania danych.
Książka przedstawia opis podstaw formalnych i właściwości technologii łańcucha bloków (blockchain) oraz wyniki praktycznych badań nad aspektami jej wdrożeń w środowiskach opartych na chmurze oraz w platformach Internetu Rzeczy (IoT). Jej autorzy, będący uznanymi ekspertami w tej dziedzinie, opisują kwestie bezpieczeństwa i prywatności wymagające rozwiązania i umożliwiające wykorzystanie technologii blockchain w zastosowaniach cywilnych i wojskowych. Książka ta porusza wiele tematów, takich jak zapewnianie informacji o pochodzeniu danych w środowiskach chmurowych, bezpieczne modele Internetu Rzeczy, architektury audytowe oraz empiryczna analiza zamkniętych platform blockchainowych. Przedstawione analizy kwestii bezpieczeństwa i prywatności będą pomocne w zrozumieniu podstaw technologii blockchain i związanych z nimi nowych płaszczyzn ataków.
Praca zawiera informacje na temat najnowszych dokonań związanych z technologią blockchain:
przedstawia kwestie bezpiecznego zarządzania i przechowywania danych dla środowisk cloud computing i IoT, omawia wyniki najnowszych badań poświęconych takim zagadnieniom jak: oparte na niezmiennikach zabezpieczenia łańcucha dostaw, platformy wymiany informacji oraz zaufane struktury federacji informacji, opisuje najpoważniejsze obawy związane z bezpieczeństwem i prywatnością, takie jak: zapobieganie atakom górników na spółdzielnie wydobywcze czy analiza empiryczna płaszczyzn ataków na blockchain. Publikacja jest adresowana do naukowców i specjalistów z dziedzin informatyki i pokrewnych. Przedstawia najnowszą wiedzę i wyniki badań akademickich, które pomogą w zrozumieniu możliwości zastosowań technologii opartych na blockchainie.

Blockchain i bezpieczeństwo systemów rozproszonych pochodzi z wydawnictwa PWN. Dedykowany jest do: Liceum i technikum / Klasa 1-3 / Informatyka.
S
Szczegóły

RECENZJE - Podręcznik - Blockchain i bezpieczeństwo systemów rozproszonych

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: