SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Atlas historyczny dla liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja

podręcznik

Wydawnictwo Demart
Data wydania 2022
ISBN 9788379124626

   

 • Wysyłka Kup do 15:00, wyślemy jeszcze dziś!
  Dotyczy zamówień opłaconych przez PayU, kartą lub za pobraniem.
 • Inpost Pay z kodem PAY20 pod produktem

Opis produktu:

Atlas historyczny przeznaczony dla uczniów szkół ponadpodstawowych przedstawiający dzieje ludzkości od starożytności do współczesności jest obszernym i rzetelnym źródłem wiedzy. Stanowi doskonałą pomoc dydaktyczną dla nauczycieli i cenną pomoc dla uczniów wybierających rozszerzony zakres matury z historii.

Atlas zawiera mapy przedstawiające istotne wydarzenia i procesy polityczne, także z historii najnowszej, uwzględniając najnowsze badania specjalistów i wymogi nowej podstawy programowej. Prezentuje najważniejsze wydarzenia z danego okresu lub konkretnego procesu historycznego w ujęciu przyczynowo-skutkowym, co pomaga zrozumieć kontekst tych zdarzeń.

Warto podkreślić, że atlas nie tylko skupia się na opisie wydarzeń, ale także dostarcza istotnych danych liczbowych. Mapy towarzyszące historii świata i Polski są uzupełnione tabelami, wykresami i diagramami, prezentującymi informacje na temat liczby ludności, lokalizacji miast i ich populacji, struktury wyznaniowej, podziału społeczeństwa na warstwy społeczne, dochodów państw, liczebności i wyposażenia armii, produkcji, kosztów konfliktów zbrojnych itp. Te dane są szczególnie rozbudowane w okresie średniowiecza i coraz bardziej szczegółowe w okresach bliższych współczesności.

Na szczególnie szerokim omówieniu skupia się II wojna światowa i okres powojennej gospodarki światowej, co stanowi kluczową część atlasu.

Dzięki zawartym w atlasie informacjom i różnorodnym materiałom graficznym, czytelnicy mogą lepiej zrozumieć historię ludzkości i jej różnorodne aspekty, od starożytności po współczesność.
S
Szczegóły
Dział: Podręczniki szkolne
Kategoria: liceum i technikum,  atlasy
Wydawnictwo: Demart
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2022
Wymiary: 205x290

Tego samego autora

RECENZJE - Podręcznik - Atlas historyczny dla liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: