Mitologie: książki | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Książki o mitologiach

Opowieści o bóstwach i istotach nadprzyrodzonych przekazywane są w danej społeczności jako forma wyjaśnienia sensu świata i stworzenia ludzi. Są to mity, czyli historie ustne dostarczane kolejnym pokoleniom. Anonimowi twórcy mówią chętnie o bogach i demonach, legendarnych bohaterach, nadprzyrodzonych wydarzeniach, wyjaśniających przeznaczenie człowieka i sens życia i śmierci. W Naszym dziale: książki o mitologiach znajdziesz zapisy najważniejszych mitów, które ukształtowały wierzenia całego świata.

Co to jest mitologia?

Mitologia to nic innego, jak zbiór mitów, czyli uporządkowany zbiór opowieści o bóstwach i istotach nadprzyrodzonych. Dyscyplinę tę umieszcza się między antropologią, etnologią, teorią literatury, a historią, socjologią, teologią, religioznawstwem. Mitoznawstem zaś precyzyjnie określa się niekiedy naukę badającą mity.

Prócz klasycznego podejścia do interpretacji mitologii, książki wykazują także interpretacje funkcjonalne. Interpretacja klasyczna opiera się na analizie tekstów i nazywana jest historyczno-literacką. Opiera się tym samym na założeniu, że ludzie wyrażają w mitach dokładnie te historie, które chcą wyrazić. Interpretacja funkcjonalna stwierdza, że język mitu przekłada się na język współczesnej nauki, natomiast poszczególne struktury pojęciowe służą do odkrywania ukrytego sensu mitologii.

Literatura omawia stronę techniczną mitów i mitologii, a także odnosi się do wspaniałych historii i jej bohaterów, żyjących w czasach starożytnej Grecji, starożytnego Rzymu, Egiptu, krajów Słowiańskich i tym podobne.

Mitologia – literatura

Książki o mitologii najlepiej podkreślą, że mity to temat szeroki, zwłaszcza że praktycznie każda kultura świata zdążyła napisać własną mitologię, zwierającą mądrości i życiowe nauki odnoszące się do kultury i historii danego narodu. Mitologia – książka wypełniona jest często elementami fantastycznymi i nadludzkimi postaciami – bestiami, magicznymi stworzeniami, półbogami, bogami.

O najlepszych mitach opowie Ci dobra książka. Mitologia to temat podejmowany nie tylko w publicystyce i zbiorach mitów, ale również w powieściach. Na stronie internetowego sklepu Gandalf.com.pl znajdziesz najciekawsze tytuły, wśród których dostępne są: Mity starożytnych Egipcjan, Mity hebrajskie, Bogowie dawnych Słowian, Bestiariusz słowiański, Leksykon dzikich kobiet.


W tej kategorii znajdziesz książki o tematyce: Książki - mitologie. Niskie ceny, szeroki wybór, szybka dostawa - sprawdź. Liczba produktów to: 72 - wszystkie w bardzo korzystnych cenach! Najnowsze bestsellery kupisz w Gandalf.com.pl z rabatami sięgającymi 76%. W ofercie mamy między innymi Mitologia, Bestiariusz słowiański.
z13
1 - 13 z 299 ofert