Książki historyczne: najlepsze, ciekawe, dla dzieci | Gandalf.com.pl
tel: +48 42 252 39 23 email: info@gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie
image

Bestsellery - Książki historia

  • -35%
Strup miękka
25,87 zł 39.81
  • -72%
Bohaterowie polscy twarda
5,60 zł 19.98
  • -74%
Elementarz Polaka twarda
5,20 zł 19.98
  • -38%
Klęska imperium zła Rok 1920 twarda
42,68 zł 68.84
  • -29%
Życie średniowiecznej rodziny miękka
30,52 zł 42.99
  • -29%
więcej

z294

Książki historyczne

z294

Książki historyczne

Nie bez powodu mówi się, że historia jest najlepszą nauczycielką życia. Przeszłość i teraźniejszość to czasy nie różniące się od siebie tak bardzo, jak nam się wydaje. Oczywiście: mamy inną technologię, problemy, które spędzają nam sen z powiek i doświadczenia. Ale ludzkie żądze, potrzeby i marzenia pozostały te same. I choćby dlatego warto zanurzyć się w przeszłość. Starożytność, wiktoriańska Anglia, a może Polska w dwudziestoleciu międzywojennym? Gdzie wyruszysz dzisiaj? Pewne jest jedno: z Gandalfem dotrzesz do najdalszych zakamarków historii. Czeka na Ciebie moc książek historycznych – i rzetelnych zapisów dziejów sprzed wieków, i publicystyki, i wydań pełnych ciekawostek, o jakich wcześniej Ci się nie śniło. Wskakuj więc na pokład statku o nazwie ‘historia’ i przekonaj się, że życie było ciekawe od samych początków człowieczeństwa!

Ciekawe książki historyczne

Patrząc wstecz na stulecia konfliktów, zarazy, głodu, upadki imperiów, a także wzrosty i upadki cywilizacji, można uznać za cud, że dotrwaliśmy do XXI wieku. Jeszcze dziwniejsze jest to, że walcząc o przetrwanie zdołaliśmy wymyślić demokrację i literaturę, przepłynęliśmy tysiące kilometrów otwartego oceanu, przeszliśmy renesans, oświecenie i epokę jazzu, a nawet wysłaliśmy człowieka na Księżyc. Historia jest zagmatwana, ale przede wszystkim szalenie interesująca. Im bardziej ją zgłębiasz, tym bardziej pozorny chaos zyskuje sens. Przydatną na każdym etapie życia wiedzę pozwolą Ci zdobyć ciekawe książki historyczne od Gandalfa.

Najlepsze książki historyczne

Każdego dnia z uwagą śledzisz wiadomości w telewizji i przeglądasz dziesiątki artykułów w sieci? Od czasu do czasu odłóż te zwyczaje na bok i sięgnij lepiej po ciekawą książkę historyczną. Gdy czytasz newsy, poznajesz jedynie szczegóły, nie wiedząc zwykle, jaki jest kontekst prezentowanych zdarzeń. Z kolei w najlepszych książkach historycznych tło zostało wyraźnie nakreślone. Dzięki temu łatwiej zrozumieć przyczyny i skutki zdarzeń. Oddając się lekturze ciekawych książek historycznych otrzymujesz dawkę mądrości i doświadczeń przeszłych pokoleń, co pozwala uniknąć powtarzania błędów. Mówi się, że ‘nie ma niczego nowego pod słońcem’. A jednak, pewne wzorce od tysięcy lat regularnie się powtarzają, przyczyniając się do zagłady zarówno małych społeczności, jak i całych cywilizacji. Sięgnij po najlepsze książki historyczne od Gandalfa i naucz się je rozpoznawać, zanim będzie za późno!

Książki historyczne dla dzieci

Oczywiście, dzieci uczą się historii w szkole. Lekcje bywają jednak różne, czasem zniechęcające, a przedmiot ten wydaje się po prostu zbiorem nazwisk i dat, związanych z bardzo odległymi wydarzeniami. Prawdziwą pasję do nauczycielki życia pomoże im rozwinąć czytanie książek historycznych dla dzieci. Zrozumienie historii jest niezbędne, aby najmłodsze pokolenia uzyskały szersze spojrzenie na świat i swoje miejsce w nim, a także stały się lepszymi obywatelami. Sklep Gandalf oferuje wiele interesujących książek historycznych dla dzieci, które przedstawiają postacie, wydarzenia i różne zagadnienia w przyjazny i angażujący sposób.

Książki historyczne dla młodzieży

Jeśli Twoje dziecko nie zainteresowało się historią w dzieciństwie, warto zachęcać je do tego w wieku nastoletnim. Książki historyczne dla młodzieży mogą pomóc wkroczyć mu w dorosłość. Historia pomaga zrozumieć świat, innych ludzi, a nawet samych siebie. Uczy nastolatków, w jaki sposób, kiedy i dlaczego zachodzą zmiany. Dzięki książkom historycznym dla młodzieży mogą oni stać się lepszymi obywatelami i decydentami. Nakłoń swoją pociechę, by wkroczyła do nowego świata, który zmieni jej tożsamość na zawsze!