Archeologia: książki | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Książki o archeologii

Czy są na sali fani niezwykłej nauki, którą jest archeologia? Jej celem jest odtwarzanie społeczno-kulturowej przeszłości człowieka dzięki materiałom i źródłom archeologicznym (pozostałościom działań ludzkich), znajdującym się w ziemi, na ziemi lub w wodzie. Na Gandalf.com.pl znajdziesz dział: książki o archeologii, który pozwoli Ci zapoznać się nie tylko z archeologią, ale ogólnie z dorobkiem kulturowym i historycznym człowieka.

Czytaj dalej
z23
1 - 23 z 548 ofert

Co to jest archeologia?

Jeśli interesujesz się historią i przyrodą lub zawsze marzyłeś o tym, żeby zostać poszukiwaczem skarbów, archeologia to idealna nauka dla Ciebie. Samych archeologów często określa się mianem detektywów przeszłości, którzy poszukują dowodów rzeczowych w trakcie prowadzonych wykopalisk. Książki archeologiczne wskazują na to, że archeologia zajmuje się odkrywaniem dawnych kultur, budowli, przedmiotów, które są wytwarzane przez ludzi, a jednocześnie dokumentuje wszelkie znaleziska. Wyspecjalizowani archeolodzy zajmują się badaniem, analizą, interpretacją, a w końcu prezentacją odkrywanych tajemnic.

Książki archeologiczne na Gandalf.com.pl

Historia otacza nas na każdym kroku. Stare mury, fundamenty domów, które kiedyś stały w pobliżu naszego własnego, przedmioty zakopane w ziemi… A co dopiero te, które odkrywamy podczas wykopalisk na terenach, gdzie tysiące lat temu rozwijały się wielkie starożytne cywilizacje? Moc zaklęta w przedmiotach sprzed wieków jest wielka – w przeciwieństwie do tego, co zapisane w kronikach z dawnych lat, namacalne rzeczy są obiektywne i kryje się w nich prawda. Ale odkrycie materialnego dorobku kultury wymaga niezwykłej wiedzy i cierpliwości.

Interesują Cię odkrycia archeologiczne? Chcesz wiedzieć, czego mogą Nas nauczyć umarli i jaką metodologią posługują się archeolodzy? Zanurz się w świat historii – na Gandalf.com.pl już teraz dostępna jest dziedzina: archeologia. Książka specjalistyczna z pewnością pomoże Ci zostać odkrywcą na miarę Indiana Jonesa.  

Książki o archeologii oraz różnego typu książki archeologiczne pozwolą Ci odkryć tajemnice starożytnych ludów Mezopotamii i Egiptu, zbadać  antyczną Grecję i Rzym, poznać Celtów i Germanów, dowiedzieć się, jak wyglądało dawne życie Słowian, Prusów i Bałtów.

Wśród popularnych tytułów dostępnych w Naszym sklepie internetowym znajdują się między innymi: Religia starożytnego Izraela w perspektywie historycznej, archeologicznej i kulturoznawczej, Krótka historia archeologii, Sztuka naskalna i szamanizm Azji Środkowej.