SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Europa – mapy i przewodniki

Europa jest kontynentem położonym między morzem Atlantyckim, szczytami Uralu, gorącymi plażami Sycylii, a zimnymi fiordami północnej Norwegii. Mimo swojego niewielkiego rozmiaru to właśnie tutaj rodziły się wielkie imperia kolonialne, decydujące o losie reszty znanego ówczesnym ludziom świata. Jeżeli i Ty planujesz poznać przeszłość i podziwiać piękne krajobrazy dzisiejszej Europy, warto przed wyjazdem zaopatrzyć się w jedną z map krajów europejskich dostępnych na Gandalf.com.pl.

Przewodnik po Europie

Na Starym Kontynencie znajduje się aż 46 państw, a każde z nich posiada swój własny, unikalny język, historię, a także kulturę. Powoduje to, że Europa jest istną gratką dla miłośników etnografii. Podczas poruszania się po Europie książka na jej temat jest nieodłącznym towarzyszem każdego podróżnika. Tego typu publikacje mogą dostarczyć wiele informacji na temat Europy – przewodnik pomoże nie tylko w wyborze miejsca docelowego, ale także przedstawi ciekawostki oraz ofertę noclegów na każdą kieszeń. Oprócz tego część z przewodników po Europie posiada także sekcję przydatnych zwrotów, które pozwolą nam porozumieć się z lokalnymi mieszkańcami.

Co warto odwiedzić w Europie?

Czy twoim marzeniem jest wypoczynek na gorącej, piaszczystej plaży? Jeżeli tak, to Europa ma wiele do zaoferowania. Mapy krajów europejskich często wskazują na chorwackie wyspy i wysepki rozrzucone po Morzu Adriatyckim. W Portugalii, pijąc lokalne wino, możesz obserwować słońce zachodzące nad morskim horyzontem Europy. Książka wspomina także o gorącej Majorce oraz o błękitnym francuskim Lazurowym Wybrzeżu.

A może to górskie wędrówki są tym, co Cię interesuje? Położone w Europie Alpy zimą słyną ze swoich kurortów wypoczynkowych. Turystyczne mapy Europy wspominają o pięknie tego miejsca, które było inspiracją dla wielu artystów i filozofów przeszłości. To właśnie tam Friedrich Nietzshe miał otrzymać olśnienie związane z Wiecznym Powrotem. Oprócz tego, mapy krajów europejskich wspominają także o Pirenejach, Kaukazie, oraz o częściowo położonych w Polsce Karpatach.

Europa – przewodnik

Wiele z pięknych i interesujących miejsc nie widnieje na żadnym z przewodników po Europie i czeka na odnalezienie przez wytrwałych poszukiwaczy. Czy to polskie Mazury, fiordy północnej Norwegii, równiny Mołdawii czy lasy w Bośni i Hercegowinie – nigdy nie zabraknie interesujących miejsc do odwiedzenia na kontynencie, jakim jest Europa. Książki to podkreślają, a wręcz zachęcają do przeżycia niezapomnianej przygody.

Europa – mapy i przewodniki

Europa to jeden z najbardziej różnorodnych obszarów na świecie. Kultury państw zderzają się ze sobą, tworząc kolorową mozaikę miejsc niekiedy wcale nieopisywanych w przewodnikach po Europie. Przed wyjazdem warto zaopatrzyć się w mapę krajów europejskich. Wśród popularnych publikacji znajdziemy: Europa. Atlas drogowy, Na peryferiach Europy, Archiprzewodnik po Europie.


... ...
Zobacz więcej produktów