SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Florencja Od Dantego do Galileusza (twarda)

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja

książka

Wydawnictwo Otwarte
Data wydania 2023
Oprawa twarda
Liczba stron 512
 • Wysyłamy w 24h - 48h
 • Karta30 promocja z Inpost Pay

Opis produktu:

Co łączy Boską komedię, uśmiech Mona Lisy, posąg Dawida, kopułę katedry Santa Maria del Fiore, ciąg Fibonacciego, makiawelizm i Medyceuszy?

Florencja.

Poznaj wielkich myślicieli, artystów, matematyków i architektów, których idee dały początek renesansowi. Odwiedź miasto, które przez 400 lat wpływało na historię Europy.

O książce

Pełna wyrazistych szczegółów i z werwą napisana `,Florencja;, jest świetnym wprowadzeniem w historię miasta i jego wybitnych mieszkańców - twórców renesansu.

`Publishers Weekly;

O autorze

Paul Strathern to szkocko-irlandzki pisarz i naukowiec. Studiował w Trinity College w Dublinie, po czym przez dwa lata służył w marynarce handlowej. Pisze powieści, a także książki z zakresu filozofii, historii, literatury, medycyny i ekonomii - cieszą się one dużą popularnością i zostały przetłumaczone na ponad dwadzieścia języków. Jest autorem dwóch serii książek wprowadzających w zagadnienia naukowe: `Philosophers in 90 Minutes`, oraz `The Big Idea. Scientists Who Changed the World;. W 1972 roku otrzymał Somerset Maugham Award za powieść historyczną `A Season in Abyssinia;, był również nominowany do Aventis Prize za książkę o historii chemii `Mendeleyes Dream.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwa: Znak
Kategoria: albumy,  krajoznawcze,  Popularnonaukowe,  przewodniki i mapy,  przewodniki,  Europa,  Włochy
Wydawnictwo: Otwarte
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Rok publikacji: 2023
Wymiary: 155x215
Liczba stron: 512
ISBN: 9788381353236
Wprowadzono: 25.09.2023

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - książki - Florencja Od Dantego do Galileusza - Paul Strathern

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.5/5 ( 2 oceny )
 • 5
  1
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Let**************

ilość recenzji:103

2-10-2023 12:40

Stolica Toskanii, kolebka renesansu, miasto niesamowitych postaci, klejnot kulturalny, artystyczny i architektoniczny Włoch.
Florencja, bo o niej mowa, to jeden z najważniejszych punktów na mapie Italii i zdecydowanie jedno z najciekawszych miejsc pomiędzy Morzem Adriatyckim, a Tyrreńskim.

Paul Strathern prześledził jego dzieje na przestrzeni kilku wieków i w sposób niesamowicie ciekawy i wciągający przedstawił czytelnikowi to miasto.
Dla mnie była to taka trochę podróż do przeszłości, do czasów studiów italianistycznych, na których otarłam się o wiele tematów poruszonych w książce, ale mimo to, dowiedziałam się mnóstwa nowych ciekawostek!

Autor bardzo umiejętnie przeplata losy całego półwyspu, mniejszych społeczności i poszczególnych jednostek, tworząc siatkę zdarzeń, ciągów przyczynowo-skutkowych i ludzi, którzy powoli zmieniali to piękne miasto.
Przeczytamy tu o postaciach, które wpłynęły na ludzkość, nie tylko na artystyczną jej stronę, ale też na naukę i politykę. Poznamy bliżej Dantego i Petrarkę, Boticellego i Michała Anioła, Medyceuszy, Savonarolę i Galileusza.
Wielcy odkrywcy i sprytni bankierzy, kreatywni artyści i ambitni naukowcy, prości robotnicy i zuchwali władcy, fanatyczni duchowni i papiescy grzesznicy- te wszystkie kontrasty tworzą piękny przekrój florenckiego społeczeństwa, które było w stanie stawić czoła wielu przeciwnościom i niebezpieczeństwom.

Książka napisana jest bardzo ciekawie, a dzięki przeplataniu ciekawostek i opowieści z różnych dziedzin, nie miałam poczucia, że czytam typowo historyczną pozycję.

Autor umiejętnie pokazuje zmiany, jakie zachodziły w mieście i jego mieszkańcach, pomagając czytelnikowi zrozumieć, w jaki sposób narodził się renesans - epoka, której zawdzięczamy nie tylko szereg architektonicznych i estetycznych perełek, ale też ogromny postęp techniczny i naukowy.

Jeśli lubicie zgłębiać swoją wiedzę, ciekawią Was Włochy i ich skomplikowana historia, a może lubicie poznawać bliżej żywoty wybitnych postaci, które wpłynęły na bieg świata, koniecznie sięgnijcie po tę dzisiejszą premierę!
To niemal 500 stron szalenie ciekawych tematów, w dodatku w przepięknej oprawie!
Jestem zachwycona i gorąco polecam.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

mommy_and_books

ilość recenzji:704

2-10-2023 10:41

" [...] Jeśli król chciałby rządzić narodem, którego zwyczaje i kultura różnią się od jego własnych, pielęgnować powinien przyjazne stosunki z tymi, którzy z natury są mu przychylni. [...]" Biorąc do ręki książkę "Florencja. Od Dantego do Galileusza" autorstwa Paula Stratherna nie spodziewałam się, że aż tak mnie pochłonie i sprawi, że będę chciała bardziej zagłębić się w tym temacie. Oczarowała mnie do tego stopnia, że mam w planie przeczytać dwa inne dzieła wymienione w tej książce. Jednym z nich jest "Książę" Niccol? Machiavellego. Poznałam tutaj ciekawe postacie historyczne, między innymi Francesco Petrarka, rodzinę Medyceuszy, Amerigo Vespucci i Michała Anioła. Przyznam szczerze, że zachwyciła mnie historia życia Michała Anioła. Cieszę się, że mogłam poznać fragmenty jego wierszy i zobaczyć niektóre jego dzieła. Zachwycona jestem jego rzeźbami: "Pietą" i "Dawidem "oraz freskiem "Stworzenie Adama". Cieszę się, że te arcydzieła przetrwały do dzisiaj. Jestem zachwycona idealnymi charakterystykami postaci. Niektóre osoby wywołały we mnie totalny szok. Z przyjemnością przeczytam "Boską komedię" Dantego. Szczerze nie interesowałam się nigdy Florencją i jej renesansowymi uczonymi, artystami, odkrywcami i politykami. Dzięki tej książce poszerzyłam swoje horyzonty i mam apetyt na więcej. Nie jest to lekka lektura, ale jak już się czytelnik w nią wkręci, to przepadnie na ładne parę godzin. Z tą książką spędziłam weekend. Jest warta przeczytania. Jestem wdzięczna jej autorowi Paulowi Strathernowi, za to, że pokazał nam, jak wyglądała Florencja od narodzin Dantego Alighieri (1265 r.) aż do śmierci Galileusza (1642). To były ważne lata dla całego świata. Dzięki tej książce poznacie wielkie postacie z różnych dziedzin życia, między innymi wielkich myślicieli, matematyków i artystów. Nie zabrakło tutaj osób na wysokich stanowiskach. Poznacie pewną osobę, która dosłownie przepowiedziała śmierć trzech bardzo ważnych osób. Jeżeli chcecie zagłębić tematykę renesansu, to koniecznie przeczytajcie to wybitne dzieło. Idealna książka dla wszystkich pasjonatów historii. Jeżeli kochacie Włochy, to koniecznie poznajcie przełomowe oblicze Florencji. Jestem zauroczona pięknym wydaniem tej lektury. Twarda oprawa i  szyte kartki, nadają książce cudownego charakteru. Jedynym minusem są złote litery, które ścierają się podczas czytania. Chętnie przeczytam kolejne dzieła tego autora. Jestem zachwycona cytatami, fragmentami wierszy i pięknymi zdjęciami umieszczonymi w tej książce. 

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?