SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Wszystkie kategorie

Azja: mapy i przewodniki

Azja jest największym i najbardziej zaludnionym kontynentem na świecie, położonym głównie na półkuli wschodniej i północnej. Co za tym idzie – stanowi źródło dziesiątek, jeśli nie więcej, możliwych wycieczek i podróży. Ty również pragniesz odwiedzić naszych wschodnich sąsiadów? Bez znaczenia czy bliższych, czy dalszych – na pewno przyda Ci się mapa krajów Azji i porządny przewodnik po Azji. Z nim ominiesz cały stres przed zgubieniem się w nowym miejscu i uda Ci się namierzyć wszystkie miejsca warte uwagi – a uwierz, jest ich całe mnóstwo!

Mapa Azji – państwa warte odwiedzenia 

Od wschodu ogranicza ją Ocean Spokojny, od południa Ocean Indyjski, a od północy Ocean Arktyczny. A co znajduje się pomiędzy? Blisko 50 państw i niezliczone miasta, miejsca i zabytki, które tylko czekają na to, aż je odwiedzisz. Japonia, Chiny, Tajlandia, Indie – to tylko niektóre z najpopularniejszych państw, jakie znajdziesz na mapach krajów Azji. Przewodniki po Azji wskażą Ci także te mniej popularne i mniej zatłoczone miejsca. Wszystko zależy od Ciebie i celu Twojej wycieczki. Z odpowiednią mapą Azji, państwa wschodnie stoją przed Tobą otworem!

Przewodniki po Azji – kultura

Przewodniki Azji nie tylko dostarczą Ci wiedzy, gdzie znaleźć, jakie miejsce, ale także przybliżą Ci jego historię, w przypadku starych zabytków pokażą, jak wyglądały one w przeszłości. Tajlandzkie ruiny Ayutthaya, dawnej stolicy Syjamu, chińska Armia Terakotowa czy Grota Narodzenia i Grób Pański w Izraelu – to niewątpliwie znane i warte zobaczenia zabytki. Odwiedzenie ich powinno być jednak wsparte odpowiednim przewodnikiem po Azji. Dlaczego? Dlatego, że są to miejsca powiązane z wyjątkowymi wydarzeniami i przebywając w nich,  warto wiedzieć, co miało tutaj miejsce wieki temu i dlaczego są one wyjątkowo ważne dla określonych społeczności. To oczywiście nie jedyne miejsca, w których przyda Ci się przewodnik po Azji! Każde miejsce i każdy zabytek wiąże się z ciekawą przeszłością i postaciami. 

Azja – mapa przyrody

Azja to nie tylko wyjątkowe miasta i zabytki. To także niezwykła fauna i flora. Piękne krajobrazy górskie, w tym Ural – rozciągający się na Syberię i północny Kazachstan. Może być uważany za naturalną granicę Europy. W górach tych znajdują się jedne z najwyższych szczytów na świecie – rozciągają się one od wschodniej Turcji przez Armenię, Gruzję, Czeczenię i Kaukaz. Bez trudu odnajdziecie je na każdej mapie krajów Azji. Poza licznymi pasmami górskimi, w Azji znajdziecie także wiele rzek, wyżyn i wyjątkowe okazy zwierząt, których nie spotkacie w Europie. Jak je rozpoznać? Tylko z odpowiednim przewodnikiem po Azji

Azja to ogromny kontynent, który otwiera liczne możliwości przed podróżnikami. Obojętne, czy interesują was miasta i ich zabytki, czy otaczająca przyroda. Do pełnego poznania historii odwiedzanych miejsc, przyda Wam się mapa krajów Azji oraz przewodnik. Azja już niczego przed Wami nie ukryje! A jeśli chcecie zapędzić się także w inne zakątki świata, sprawdźcie w dziale przewodników, co na Was czeka poza granicami!


... ...
Zobacz więcej produktów