SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Wszystkie kategorie

Sakralne budowle – książki

Światową architekturę można dzielić według wielu różnych kryteriów. Jednym z nich jest ich funkcja – wtedy wyróżniamy dwa rodzaje budynków – świeckie (wśród których możemy wyróżnić jeszcze kilka innych rodzajów) i sakralne. Czym różnią się od siebie? Budowla sakralna została wybudowana, aby wykorzystywano ją do obrzędów religijnych. Najczęściej kojarzymy z takimi głównie kościoły, meczety i inne tego typu świątynie. Oprócz tego są to również piramidy w Egipcie i piramidy dawnych ludów zamieszkujących Amerykę Południową, liczne mauzolea czy obeliski. O tych i wielu innych przykładach niezwykłej architektury sakralnej przeczytasz w książkach i albumach, dostępnych na Gandalf.com.pl.

Budowle sakralne  

Budowle sakralne w Polsce i na świecie to miejsca niezwykle ważne dla ludzi pielęgnujących kult przez nie reprezentowane. Jednak walory wzrokowe oddziałują nie tylko na wierzących. Niezwykłe, często egzotyczne piękno świątyń czy mauzoleów zapiera dech w piersiach każdemu, kto umie choć w niewielkim stopniu docenić ich zewnętrzne piękno. Porażają swoim ogromem, bogactwem wystroju i kunsztownością wykończenia. Budowle sakralne to dzieło wieloletniej pracy setek osób – od architektów, poprzez rzeźbiarzy i malarzy, aż do robotników. Podziwiając je, często można odczuć niedowierzanie, wiedząc, że jest to dzieło wyłącznie pracy ludzkich rąk. Jeśli interesujesz się architekturą, zajrzyj także do albumów o architekturze.

Budowle sakralne – poprzez wieki

Dlaczego wyłącznie ludzkich rąk? Największe i najpiękniejsze budowle sakralne w Polsce i na świecie powstawały najczęściej w okresie średniowiecza i nowożytności. W dawniejszych czasach ludzie przywiązywali ogromną wagę do spraw duchowych – czego rezultaty możemy podziwiać w postaci świątyń w Rzymie, Salisbury, Strasburgu, Barcelonie i wielu, wielu innych miastach Europy i świata. Jakich? O tym możesz dowiedzieć się z książek o budowlach sakralnych, dostępnych na Gandalf.com.pl.

Niezwykłe budowle sakralne  

Każda budowla sakralna ma swoją odrębną, specyficzną historię i jest budowana według różnych symbolik i zasad. Zdarzało się, że liczba okien w kościele symbolizowała pewną liczbę z Biblii. Wszystko zgodnie z zasadą, że Bóg „wszystko urządził według liczby i miary. Piramidy w Egipcie były przystosowywane do tego, aby zapewnić faraonowi życie w zaświatach – ponadto liczne korytarze, ślepe zaułki i symbole o znaczeniu religijnym stanowiły ochronę przed zagrożeniami ze świata realnego i pośmiertnego.

Budowle sakralne w Polsce i na świecie

Najpiękniejsze sakralne budowle z całego świata znajdziesz w albumach z oferty Gandalf.com.pl. Niezależnie od tego, czy interesują Cię obiekty tego typu z Polski, z Europy czy z innych zakątków świata, z łatwością znajdziesz wydanie, które wprawi Cię w zachwyt. Sprawdź i podziwiaj te niezwykłe budynki – mając w dłoni album, rozbudzisz wyobraźnię i będziesz mógł doświadczyć ich monumentalności, kunsztowności i piękna. Łatwiej będzie Ci zaplanować podróż, by móc je podziwiać również na żywo!


... ...
Zobacz więcej produktów