SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Wszystkie kategorie

Interesujesz się sztuką lub architekturą? A może po prostu chcesz poznać bliżej konkretnego artystę? Muzeum daleko, być może nawet za granicą, w internecie czasami znaleźć można tylko szczątkowe informacje, w dodatku nie zawsze z pewnych źródeł. Z pomocą przychodzi książka! Obrazy zebrane w piękne, tematyczne albumy to świetne źródło wiedzy na początek. To także doskonałe narzędzie do uporządkowania posiadanych już informacji. W zależności od tego, czy interesuje Cię konkretna postać, wybrana epoka w sztuce bądź styl - sięgaj po książki z konkretnej dziedziny. Leonardo Da Vinci, Vincent Van Gogh, Francisco De Goya, Caravaggio, czy też nasi, polscy, a wśród nich, między innymi, Zdzisław Beksiński, Józef Mehoffer oraz Stanisław Wyspiański. Informacji o tych twórcach i ich dziełach szukaj w kategorii malarstwo. Z kolei obszerne reportaże tematyczne, poświęcone określonym okresom w historii lub sztuce użytkowej z łatwością znajdziesz w kategorii fotografia

Książki o grafice

Jedną z dziedzin sztuki, z której jako Polacy możemy być szczególnie dumni, jest grafika, do której należą plakaty. Polska szkoła plakatu zdobyła uznanie i to nawet na arenie międzynarodowej jeszcze w latach 60. ubiegłego wieku. Wielu współczesnych plakacistów wzoruje się na tamtych dziełach, czerpiąc inspiracje do swojej twórczości, dotyczącej najczęściej bieżących spraw politycznych i kulturalnych. Książki o grafice to jednak nie tylko plakaty. W tej kategorii odnajdziesz również albumy poświęconej sztuce użytkowej oraz nowoczesnej. Wiele jest także pozycji z zebranymi dziełami konkretnych twórców. Bardzo często malarze czy rzeźbiarze posiadają w swoim dorobku także grafiki, szkice i rysunki. Zazwyczaj nie jest to twórczość, przez którą są najbardziej rozpoznawalni, jednocześnie jest to uzupełnienie wiedzy o ich działalności oraz sposobie pracy. Książki o grafice zawierają właśnie takie skrywane tajemnice i zakulisowe sekrety pracy największych twórców. 

Książka z obrazami

Kiedy nie masz fizycznej możliwości udania się do wybranego przez siebie muzeum, ponieważ zlokalizowane jest zbyt daleko, z pomocą przychodzą piękne wydawnictwa, które otwierają przed czytelnikiem magiczny świat sztuki prosto ze światowych wystaw! Album ze sztuką wybranego artysty lub będący zbiorem dzieł konkretnej epoki to w zasadzie książka z obrazami. Dla kogoś może to wydawać się mniej fascynujące niż zobaczenie oryginalnego dzieła na żywo, jednak z drugiej strony, obcując ze sztuką w książkach i albumach unikasz tłumów w najbardziej obleganych i popularnych galeriach sztuki oraz muzeach, także dostajesz jednocześnie garść solidnej porcji informacji na temat oglądanych dzieł. To ogromna przewaga książek z obrazami nad wizytą w tłocznym muzeum, gdzie bardzo prawdopodobne, że ciężko byłoby się nawet znaleźć na tyle blisko eksponatu, aby móc bez trudu odczytać datę jego powstania, nie wspominając już o jakichś dodatkowych informacjach lub ciekawostkach, na które w muzeach zazwyczaj po prostu nie ma miejsca.

Album obrazów

Jeśli masz swojego ulubionego malarza, rzeźbiarza, rysownika czy grafika, na pewno chętnie poszerzasz swoją wiedzę na temat jego twórczości. Album obrazów jest swego rodzaju kompendium wiedzy, bo zawiera najważniejsze informacje w przystępnej formie. Publikacja zbiera w jednym miejscu całą twórczość artysty, zawiera informacje biograficzne, miejsce urodzenia i zamieszkania, co nierzadko wywiera ogromny wpływ na twórczość poszczególnych artystów. Album obrazów zawiera oprócz reprodukcji przedstawiających poszczególne dzieła, także  ich opisy oraz interpretacje. To niezwykle cenne informacje, ponieważ najczęściej do pełnego odbioru konkretnego obrazu czy rzeźby niezbędny jest kontekst, czyli posiadanie wiadomości o czasie, kiedy ono powstało, co się wtedy działo w danym kraju oraz na świecie. Ponadto poprawne odczytanie licznej symboliki, w którą tak bogate są dzieła sztuki, nierzadko jest wręcz niemożliwe bez fachowej wiedzy.

Album grafik

Piękne albumy z obrazami zazwyczaj kojarzą się z wielkimi, ponadczasowymi twórcami i ich znanymi na całym świecie dziełami. Nazwiska, których nie trzeba nikomu przedstawiać oraz dzieła, które większość ludzi bez problemu rozpoznaje. Jednak mniej sławni twórcy także mają swoje publikacje, nie tylko malarze, ale również rysownicy i graficy. Album grafik to doskonałe narzędzie do poznania całokształtu twórczości oraz zaobserwowania zmian w niej zachodzących. Mało tego, niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale nawet tym najbardziej popularnym malarzom i rzeźbiarzom poświęca się albumy z grafikami. Bardzo często są to twórcy interdyscyplinarni, czyli zajmujący się nie tylko jedną gałęzią sztuki. Jako cenne grafiki uznaje się też niepublikowane wcześniej szkice, które przedstawiają doskonały warsztat artysty oraz drogę jego rozwoju.


... ...
Zobacz więcej produktów