SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Wszystkie kategorie

Książki o filmie

Chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej na temat kadru, poznać strukturę obrazu filmowego lub zajrzeć za kulisy powstawania pierwszego filmu na świecie? W takim razie dział książki o filmie dostępny na Gandalf.com.pl jest właśnie dla Ciebie.

Historia filmu – książka

Film definiuje się na różne sposoby. Jest to między innymi seria następujących po sobie obrazów, które mogą mieć dźwięk lub nie. Filmy wyrażają określone treści, mogą podlegać pod różne gatunki, a także utrwalane są na nośnikach, które mają wywoływać wrażenie ruchu. Filmoznawstwo – książki skupia się na postrzeganiu filmu jako utworu artystycznego, który składa się ze scen oraz z jednego lub kilku ujęć. Pierwotnie filmy wyświetlano w kinach, natomiast po II wojnie światowej zaczęły pojawiać się także w telewizji. W latach 80. XX wieku powstały wypożyczalnie wideo, XXI wiek to zaś czas rozwijania się telewizji internetowych i różnego typu platform streamingowych typu Netflix lub HBO.

Na stronie internetowego sklepu Gandalf.com.pl dostępne są różnego rodzaju publikacje odnoszące się do historii filmu. Książka specjalistyczna przybliży szczegółowe informacje na temat fascynujących faktów z historii produkcji filmowych. Zwróć uwagę między innymi na takie tytuły jak Kinoka Kino włoskie oraz Skręcona historia.

Film – literatura

Na rynku wydawniczym co chwilę pojawiają się informacje ze świata filmu i życia wybitnych aktorów, a wszystko w skrupulatnie opracowanych książkach. Film to także przestrzeń dla reżyserów i scenarzystów. Film – literatura odnosi się często do języka filmowego i filmowej gramatyki, jak również do technik filmowych.

Jeśli chodzi o szczegóły filmowej historii, książki o filmie pozwolą Ci zapoznać się z informacjami dotyczącymi tego, kiedy powstał pierwszy film, jak kiedyś robiono zdjęcia do filmów, a także ze sposobami montowania elementów filmowych.

Pierwszy film powstał prawdopodobnie w 1888 roku i był to film krótkometrażowy, który przedstawiał kilka sekund z życia rodziny reżysera – Augusta Le Prince. W latach późniejszych zaczęto filmować walki bokserskie, a pod koniec XIX wieku pojawił się film przedstawiający wyjście robotników z fabryki w Lyonie.

W 1939 roku pojawił się jeden z największych kinowych przebojów, czyli Przeminęło z wiatrem, a w latach późniejszych takie produkcje, jak Ojciec chrzestny czy Titanic.

Filmoznawstwo – książki

Prawdopodobnie nie ma filmoznawcy, który nie zaczytałby się w dobrej książce o filmie. Czy wiesz, jakie są rodzaje filmów? Do jakiego rodzaju zaliczamy reklamy telewizyjne i spoty? Jak dzielą się filmy ze względu na podejmowaną tematykę? Jakie są najnowsze techniki komputerowe i możliwości produkcyjne? Sprawdź ofertę sklepu internetowego Gandalf.com.pl w zakresie filmoznawstwo – książki i wybierz najlepsze książki związane ze światem filmu.


... ...
Zobacz więcej produktów