SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Ebook Rozbitek z Cynthii mobi,epub,pdf

Raz kupujesz, pobierasz w wielu formatach.
Kupując wybrany plik otrzymujesz możliwość pobrania go w kilku aktualnie dostępnych formatach. Informacja o tym, jakie formaty przyporządkowane są do danego pliku, podana jest za tytułem oraz w ikonce multiformat.
 • mobi
 • epub
 • pdf

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja

ebook

Wydawnictwo Jamakasz
Data wydania 2023
Zabezpieczenie Znak wodny
Produkt cyfrowy

Opis produktu:

Rok 1870. Podczas wizyty u swojego przyjaciela, nauczyciela Malariusa, doktora Schwaryencronę uderza błyskotliwa inteligencja młodego Erika. Interesuje się nim i dowiaduje się, że chłopiec został dwanaście lat wcześniej adoptowany przez rybaka Herseboma, który wychowywał go razem z dwójką swoich dzieci. Niezwykły szczegół - Erik został podjęty z morza w kołysce przymocowanej do boi noszącej nazwę zaginionego statku - Cynthia.
Doktor zaproponował Erykowi kontynuowanie studiów w Sztokholmie i dyskretnie zajął się znalezieniem jego prawdziwej rodziny. Trzy lata później, teraz już jako zdolny student, Erik dowiaduje się, że nie jest synem norweskiego rybaka. Wybiera się z doktorem w podróż do Nowego Jorku i trafia na ślad niejakiego ODonoghana, marynarza, który zdaje się znać tajemnicę zatonięcia Cynthii.
W wieku 22 lat Erik rozpoczyna studia medyczne i uzyskuje dyplom kapitana żeglugi wielkiej, co umożliwia mu zaokrętowanie na Alasce, którą rząd szwedzki wysyła na poszukiwanie odkrywcy Nordenskjolda. Rzeczywiście, dowiedział się, że ODonoghan także bierze udział w tamtej ekspedycji.
Kłopotliwy pasażer nazywający się Tudor Brown próbuje zniweczyć projekt, a statek osiada na rafie u wybrzeży Bretanii. Erik, który został kapitanem statku po samobójstwie dowódcy, kazał podnieść i naprawić Alaskę; teraz musi dotrzeć do Przejścia Północno-Zachodniego, zanim nastanie zima. W końcu znajduje statek Nordenskjolda, ale po poszukiwanym świadku nie ma śladu.
W rzeczywistości Brown uprowadził marynarza na swój jacht; rozpoczyna się pościg, w którym Erik taranuje i zatapia statek przeciwnika. Na barierze lodowej ODonoghan zostaje zabity przez Browna w chwili, gdy wreszcie ma zamiar przemówić; morderca sam zostaje zastrzelony przez Herseboma. Erik przyprowadza Alaskę do Sztokholmu i wydaje się, że stracił wszelką nadzieję na odnalezienie swojego pochodzenia. Ale szczęście mu sprzyja: jego historia, opublikowana w europejskich gazetach, przyciąga uwagę pana Durriena, który poznał młodego człowieka we Francji. Rozpoznaje w nim swojego wnuka, który zaginął w zatonięciu Cynthii dwie dekady wcześniej. Erik odnajduje w Paryżu swoją prawdziwą matkę, dowiaduje się, że jest obywatelem Francji, a jego ojciec został zamordowany i okradziony przez Browna, swojego wspólnika. Rozumiemy teraz determinację Browna, by jedyny spadkobierca zniknął.
Po powrocie do swojej posiadłości Eryk, teraz bogaty, nie zapomni o swojej pierwszej rodzinie i obsypie ją swoją hojnością; wkrótce poślubi Vandę, córkę swoich przybranych rodziców.
2023 Rozbitek z `Cynthii`
Przełożył i przypisami opatrzył Janusz Pultyn; redakcja Marzena Kwietniewska-Talarczyk; ilustracje George Roux (zaczerpnięte z XIX-wiecznego wydania francuskiego; [wstęp Krzysztof Czubaszek]; skład Andrzej Zydorczak
Wydanie I [w tej serii]
Ruda Śląska: Wydawca: JAMAKASZ Andrzej Zydorczak
Inowrocław: druk i oprawa TOTEM.com.pl Sp. z o.o.
1 t. 260,[9] s.; [19] ilustracji cz.-b., 6 kart tablicowych kolorowych; 21,5×15,5 cm
([seria:] Biblioteka Andrzeja, Tom 103; Patron serii Biblioteka Andrzeja: Polskie Towarzystwo Juliusza Vernea
Nakład: 200 egz. numerowanych
 
ISBN 978-83-66980-85-3,  oprawa tekturowa lakierowana
S
Szczegóły
Dział: Ebooki pdf, epub, mobi, mp3
Kategoria: literatura piękna,  powieść podróżnicza,  powieść przygodowa,  powieść psychologiczna
Wydawnictwo: Jamakasz
Rok publikacji: 2023
Liczba stron: 283
Zabezpieczenia i kompatybilność produktu (szczegóły w dziale POMOC): *Produkt jest zabezpieczony przed nielegalnym kopiowaniem (Znak wodny)

Juliusz Verne - przeczytaj też

produkt cyfrowy
produkt cyfrowy
produkt cyfrowy
produkt cyfrowy
produkt cyfrowy
produkt cyfrowy

eBookowe bestsellery z tych samych kategorii

produkt cyfrowy
produkt cyfrowy
produkt cyfrowy
produkt cyfrowy
produkt cyfrowy

RECENZJE - eBook, multiformat: mobi, epub, pdf - Rozbitek z Cynthii - mobi, epub, pdf

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: