SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Autor

John Steinbeck - biografia

John Steinbeck urodził się 27 lutego 1902 roku w Salinas, zmarł 20 grudnia 1968 roku w Nowym Jorku. Studiował biologię na Uniwersytecie Stanforda w latach 1919 - 1925, jednak ich nie ukończył. Pracował dorywczo na ranczo, jako pomocnik stolarza oraz malarz. John Steinbeck zasłynął przede wszystkim jako pisarz i dziennikarz. Doświadczenia przebywania z robotnikami ukształtowały charakterystyczną dla jego stylu pisarskiego nastrojowość, tematykę i ton. Jego najpopularniejsza książka została wydana w 1939 roku pod tytułem Grona gniewu, za którą zdobył Nagrodę Pulitzera. John Steinbeck został laureatem Literackiej Nagrody Nobla w 1962 roku. W czasie II wojny światowej był korespondentem wojennym, co przełożyło się na wydanie w 1942 roku reportaży w zbiorach Bombs Away. Ponadto, John Steinbeck pisał scenariusze filmowe, na przykład do filmu Viva Zapata!

John Steinbeck – książki


John Steinbeck książki to, przede wszystkim, powieści z gatunku fantastyki i horroru, a także literatury pięknej. W jego dziełach niejednokrotnie przeplatają się ze sobą wątki metafizyczne i realistyczne. Ukazuje on w nich wizję człowieka, który jest zjednoczony z naturą, jednak podlega działaniu niszczącego go fatum. Johna Steinbecka książki, do których należy wyżej wspomniana powieść Grona gniewu, stanowią wciągające lekcje historii. Akcja rozgrywa się w latach trzydziestych dwudziestego wieku w Stanach Zjednoczonych. Z powodu wielkiego kryzysu rodzina Joadów przenosi się do Kalifornii, licząc na lepsze życie. Na miejscu okazuje się jednak, że mieszkający tam farmerzy są wrogo nastawieni do nowych członków ich społeczności.

Książki Johna Steinbecka o wyjątkowej sile przyjaźni


Książki Johna Steinbecka to również jedna z jego najbardziej znanych powieści pod tytułem Myszy i ludzie. Została wydana w twardej oprawie w 2022 roku przez wydawnictwo Prószyński Media. Na okładce znajduje się królik w odcieniach szarości, stanowiący tło dla czarnych napisów. Książki Johna Steinbecka opowiadają o marzeniach i tęsknotach, które dotykają każdego człowieka, a także o wyjątkowej sile przyjaźni. Główni bohaterowie - George Milton i Lennie Small - stanowią zgrany duet. George to silny mężczyzna, zaś Lennie - upośledzony wielkolud o umyśle dziecka. Przez swoją niezdarność i niedostosowanie do społeczeństwa wciąż sprowadza na nich kłopoty. Pragną założyć własną farmę, by móc hodować na niej króliki. W tym celu podążają przez Stany Zjednoczone w poszukiwaniu szczęścia. Książki Johna Steinbecka to pozycje warte uwagi, które trzeba przeczytać! A jeśli szukasz także innych powieści z gatunku literatury pięknej, znajdziesz je na Gandalf.com.pl.

John Steinbeck ebooki, w których nie brakuje radości, smutku i nostalgii


Johna Steinbecka ebooki znajdziesz na Gandalf.com.pl w dwóch różnych formatach: mobi oraz epub, byś mógł dopasować je do swojego czytnika i cieszyć się lekturą w każdej chwili. Należy do nich, między innymi, tytuł Ulica Nadbrzeżna. Cudowny czwartek, wydany w 2022 roku przez wydawnictwo Prószyński Media. Na okładce znajduje się kot w odcieniach szarości, stanowiący tło dla czarnych napisów. Johna Steinbecka ebooki przedstawiają bohaterów, którzy muszą zmierzyć się z nostalgią, smutkiem i radością życia. Tytułowa Ulica Nadbrzeżna mieści się w ubogiej dzielnicy Monterey - portowego miasteczka, w którym nie brakuje dziwek, alfonsów, szulerów, którzy kryją w sobie wiele dobrego. Do grupy tej należą: Henry - malarz, który zbiera drewno, Lee Chong - sklepikarz, a także doktor z laboratorium biologicznego. Pojawiający się w tytule Cudowny Czwartek to każdy dzień następujący po Kiepskiej Środzie.

W księgarni internetowej Gandalf znajdziesz 61 książek, których autorem jest: John Steinbeck. Dostępne formaty: miękka, twarda.
Tytuły autora dostępne są w kategoriach: biografie i wspomnienia, Literatura piękna, literatura faktu, publicystyka, literatura piękna, linguistics, literature, literatura piękna, lista bestsellerów wszech czasów, wysyłka 24h, nowości.

Na książki autora John Steinbeck mamy rabaty sięgające do 34%.
... ...
Zobacz więcej produktów