SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Żart

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja

książka

Wydawnictwo W.A.B.
Data wydania 2014
Oprawa miękka
Liczba stron 360
 • Dostępność niedostępny
 • Karta30 promocja z Inpost Pay

Opis produktu:

Wznowienie pierwszej powieści Milana Kundery wymienianej wśród 100 najważniejszych powieści XX wieku wg magazynu Le Monde. Student Ludwik, chcąc zwrócić uwagę pewnej dziewczyny, wysyła jej pocztówkę o prowokacyjnej treści, która wpada w niepowołane ręce. Niewinny, zdawać by się mogło, żart zadecyduje o tym, jak potoczy się całe jego życie.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: W.A.B.
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2014
Wymiary: 123x194
Liczba stron: 360
ISBN: 978-83-7747-909-4
Wprowadzono: 12.07.2023

RECENZJE - książki - Żart - Milan Kundera

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.5/5 ( 6 ocen )
 • 5
  4
 • 4
  1
 • 3
  1
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Martyna

ilość recenzji:863

brak oceny 3-01-2017 15:07

Kundery raczej nie trzeba nikomu przedstawiać. O jego słynnej powieści "Nieznośna lekkość bytu" słyszał niemal każdy. "Żart" wyraźnie wskazuje na to, że nie warto zatrzymywać się tylko na jego najsłynniejszym utworze i warto zagłębić się również w mniej znaną twórczość autora. Czym jest tytułowy żart? Czy samo życie ludzkie ot takim, dziwacznym żartem? Warstwa fabularna książki ukazuje jako żart bycie w rękach partii głównego bohatera. Powieść najlepiej czytać powoli, dawkować, by nie przesadzić. Zwłaszcza, że Kundera to pisarz trudny, dla niektórych wybitnie trudny w odbiorze. Często podkreśla się suchość, sterylność jego prozy, a także zawarte w niej rozczarowania i lęki. Nie należy jednak z tych powodów rezygnować z czytania Kundery! Jego proza, a zwłaszcza "Żart" wywołuje mnóstwo refleksji, z którymi - niejednokrotnie w bólach - trzeba się zmierzyć.

Czy recenzja była pomocna?