SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

W.A.B.

W 1991 roku Wojciech Kuhn, Adam Widmański i Beata Stasińska zdecydowali się założyć w Warszawie nowe wydawnictwo. Od pierwszych liter ich imion powstała nazwa W.A.B. Na początku oficyna wydawała poradniki medyczne, by z czasem zająć się literaturą. Dziś w swoim portfolio ma zarówno dzieła pisarzy polskich, jak i zagranicznych. Od 2012 roku wydawnictwa WAB, Buchmann i Wilga weszły w skład Grupy Wydawniczej Foksal.

Wydawnictwo WAB – autorzy


Jeśli chodzi o prozę polską, w portfolio WAB wydawnictwa można znaleźć wiele znanych nazwisk: Andrzej Bart, Maria Nurowska, Krystyna Kofta, Jacek Dehnel, Wojciech Kuczok. Liczni, słynni dziś autorzy, np. Joanna Bator czy Mariusz Czubaj, swoje debiuty publikowali właśnie w WAB-ie. Oficyna nie zapomina też o literaturze światowej. W ofercie Gandalfa znajdziesz książki Michela Houellebecqa, Volkera Kutschera, Claire Douglas czy Demet Altinyeleklioglu. WAB proponuje również dzieła noblistów. Wydawnictwo umożliwia czytelnikom zapoznanie się z dziełami Alice Munro, Mo Yana, Imre Kertésza albo Doris Lessing. Klasyka, kryminały, literatura podróżnicza, reportaże i doskonałe eseje – to wszystko czeka na Ciebie w ofercie wydawnictwa WAB. Przekłady ich książek ukazały się już w ponad 34 krajach, w 30 językach.

WAB wydawnictwo – serie książkowe


WAB przygotowuje dla swoich czytelników liczne serie wydawnicze. Jedną z najbardziej znanych jest Mroczna seria, na którą składają się najlepsze kryminały. Mariusz Czubaj, Zygmunt Miłoszewski, Marcin Wroński, Henning Mankell, Aleksandra Marinina – ich książki z pewnością dostarczą Ci niezwykłych wrażeń. Fanom innego rodzaju dreszczyku emocji WAB wydawnictwo dedykuje Zmysłową serię, w ramach której ukazuje się polska i światowa literatura erotyczna. Z myślą o dzieciach i młodzieży powstała z kolei seria Z kotem. Czytelnicy mogą sięgnąć także po Terra incognita, czyli reportaże literackie, Z miotłą – literaturę kobiecą lub Archipelagi – literaturę polską.

WAB – nagrody


Od 2008 roku WAB wydawnictwo, wraz z Instytutem Książki oraz Instytutami Kultury Polskiej w Londynie i Nowym Jorku przyznaje nagrodę Found in Translation Award. Trafia ona do tłumacza lub tłumaczy, którzy dokonali najlepszego przekładu polskiej literatury na język angielski. Wydawnictwo WAB może z kolei poszczycić się Paszportem „Polityki” w kategorii Kreator kultury za rok 2002. Liczne nominacje i wyróżnienia odbierają również autorzy, których dzieła ukazują się nakładem oficyny. Nagroda Literacka „Nike”, Paszport „Polityki”, Europejska Nagroda Literacka, Nagroda Literacka Europy Środkowej „Angelus”, Independent Foreign Prize, Nagroda Wielkiego Kalibru dobitnie świadczą o tym, że w ofercie WAB znajdziesz naprawdę dobrą literaturę!

Wydawnictwo WAB – zapowiedzi


Z niecierpliwością czekasz na nowości od wydawnictwa WAB? Zapowiedzi najnowszych publikacji znajdziesz w stosownej zakładce sklepu Gandalf. Nie pozwolimy Ci przegapić żadnej premiery. Większość zapowiedzi Wydawnictwa WAB będziesz mógł zamówić już w przedsprzedaży. Oczywiście w bardzo korzystnej cenie!
... ...
Zobacz więcej produktów