X-Men - Punkty zwrotne - Mike Carey - Książka | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
 • Promocja
  image-promocja

książka

 • Wydawnictwo Egmont
 • Oprawa twarda
 • Ilość stron 344
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy
 • Okazje na książki w promocji!

X-Men - Punkty zwrotne, Kompleks mesjasza - opis produktu:


X-Men - Punkty zwrotne - o czym jest?


Przed Tobą kolejna pozycja książkowa warta uwagi- X-Men - Punkty zwrotne, od Mike Carey, Peter David, Ed Brubaker, Christopher Yost, Craig Kyle. X-Men - Punkty zwrotne spełnia wszystkie cechy swojego gatunku, przypadnie więc do gustu nawet tym najbardziej wymagającym czytelnikom. Jeśli zainteresowała Cię ta pozycja, sięgnij po inne tytuły autora- Mike Carey, Peter David, Ed Brubaker, Christopher Yost, Craig Kyle. Nie będziesz żałował! X-Men - Punkty zwrotne i o wiele więcej tylko na Gandalf.com.pl!

Poznajcie przełomowe momenty historii mutantów Marvela w serii `X-Men - Punkty zwrotne`!
Odkąd na Ziemi nie rodzą się już mutanci, przyszłość gatunku homo superior maluje się w najczarniejszych barwach. Wydaje się, że jego ewolucja dobiegła kresu - przynajmniej do czasu, gdy na świat przychodzi pierwsze od lat dziecko z genem X! Iskra nadziei prędko jednak gaśnie w ogniu walki pomiędzy tymi, którzy chcą uratować niemowlę za wszelką cenę, a tymi, którzy woleliby wykorzystać je do własnych celów. Czy X-Men zdołają ocalić przyszłość swojego gatunku? Czy raczej pogrzebią ją w brutalnej wojnie, od której zależy los każdego mutanta na świecie?

Autorami tej opowieści są Ed Brubaker (`Daredevil: Nieustraszony!`, `Kapitan Ameryka`), Mike Carey (`Lucyfer`), Peter David (`Hulk: Koniec i inne opowieści`) oraz Craig Kyle i Christopher Yost - współtwórcy scenariusza do filmu `Thor: Ragnarok`.
Rysunki stworzyli Chris Bachalo (`Doktor Strange`, `Uncanny X-Men`), Scot Eaton (`Aquaman`), Humberto Ramos (`The Superior Spider-Man`), Marc Silvestri (`Wolverine`) oraz Billy Tan (`Kraina Cieni`). Album zawiera zeszyty `X-Men: Messiah Complex One-Shot`, `Uncanny X-Men`#492-494, `X-Men`#205-207, `New X-Men`#44-46 i `X-Factor`#25-27.`

X-Men - Punkty zwrotne - opinie


Jeśli nadal nie jesteś pewny książki X-Men - Punkty zwrotne, zapoznaj się z ocenami i recenzjami naszych klientów. Może oni przekonają Cię, że X-Men - Punkty zwrotne - Mike Carey, Peter David, Ed Brubaker, Christopher Yost, Craig Kyle to pozycja warta Twojej uwagi. Po przeczytaniu książki X-Men - Punkty zwrotne nie zapomnij zostawić swojej recenzji i wziąć udziału w konkursie! Wybierz książkę X-Men - Punkty zwrotne, sprawdź inne tytuły, których autorem jest Mike Carey, Peter David, Ed Brubaker, Christopher Yost, Craig Kyle i przeczytaj biografię. To wszystko tylko na Gandalf.com.pl!


Książka X-Men - Punkty zwrotne Kompleks mesjasza, pochodzi z wydawnictwa Egmont. Autorami książki są Mike Carey, Peter David, Ed Brubaker, Christopher Yost, Craig Kyle. Należy do gatunków: komiks, Egmont, superbohaterowie, Marvel. Książka X-Men - Punkty zwrotne liczy 344 stron. Jej wymiary to 170x260. Oprawa jest twarda.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Mike Carey, Peter David, Ed Brubaker, Christopher Yost, Craig Kyle - przeczytaj też

RECENZJE - Książka - X-Men - Punkty zwrotne, Kompleks mesjasza

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4/5 ( 2 oceny )
 • 5
  0
 • 4
  2
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Froszti

ilość recenzji:570

31-12-2021 10:44

Ukazana w albumie historia dzieje się po wydarzeniach z eventu Ród M. W wyniku pewnych wydarzeń populacja homo superior zaczęła się drastycznie kurczyć. Z milionów mutantów na świecie pozostała ich zaledwie garstka. Na dodatek od bardzo dawna nie urodził się żaden człowiek będący posiadaczem genu X. Wszystko wskazuje na to, że nadszedł ich kres, którego nie da się już powstrzymać. Niespodziewanie jednak nadzieją na lepsze jutro staje się nowo narodzone dziecko. Prawdziwy Mesjasz, który może stać się iskrą zmian. Nie jest jednak pewne czy do tego dojdzie, szczególnie kiedy niemowlę znajduje się w samym środku konfliktu dwóch stron. Jedni chcą go wykorzystać do własnych celów, inni zaś pragną go chronić jako najcenniejszy skarb. Rozpętuje się więc kolejna wojna, której stawką będzie przyszłość mutantów albo ich całkowite wymarcie.

Jak na dobry komiks ze stajni X-Men przystało, jedną z najważniejszych wartości albumu jest jego widowiskowość. Na kolejnych stronach nie brakuje więc epickich potyczek, mocnych starć superbohaterów, piętrzących się wewnętrznych rozterek czy moralnych dylematów. Obok tego wszystkiego nie zapomniano jednak o bardziej wciągającej fabule. Ed Brubaker i pozostali scenarzyści zadbali, aby od samego początku tytuł epatował o wiele mroczniejszą i bardziej złożoną otoczką, niż to do czego przywykli fani mutantów. Pod jednym szyldem udaje im się w miarę sensownie połączyć swoje własne tytuły, tworząc ogromny crossover, który na pewno nie pozwoli nikomu na nudę.

Ogrom złożoności historii ma jednak swoje pewne wady. Nie jest to raczej pozycja, którą można byłoby polecić całkowicie nowemu czytelnikowi. Pewne powiązania/nawiązania/odniesienia fabularne do innych dzieł sprawiają, że szczegółowość pewnych wątków będzie najlepiej zrozumiała dla doświadczonych fanów. Oczywiście można tytuł przeczytać będąc całkowitym ?świeżakiem? i miło przy nim spędzić czas, ale zdecydowanie nie będzie to pełne doświadczenie.

Pewne zastrzeżenia można mieć również do oprawy graficznej albumu. Mnogość połączonych tutaj zeszytów, a tym samym różnych twórców sprawia, że tworzy się mocna niespójność artystyczna. Każdy z rysowników to zupełnie inny styl. Mamy więc okazję podziwiać prace stawiające na realizm, próbujące dostarczyć odbiorcy odrobiny ?artyzmu? czy epatujące cartoonową formą. W pewnych momentach mocne wizualne przeskoki wpływają na samą historię, nie pozwalając się odpowiednio na niej skupić.

Czy recenzja była pomocna?

mil18@onet.eu

ilość recenzji:1557

11-12-2021 07:17

MESJASZ CZY ANTYCHRYST?

Jeśli czytaliście dwa wydane dotąd nad Wisłą tomy ?X-Men? ze scenariuszami Eda Brubakera, wiecie że potrafi napisać dobrą rozrywkową opowieść, nawet jeśli nie jest ona wybitna. Jeśli jednak poczuliście zawód (a w przypadku ?Powstania i upadku imperium Si?ar? było to możliwe), zapomnijcie o nim i sięgnijcie po ten tom. ?Kompleks Mesjasza? bowiem to kawał wyśmienitej opowieści o X-Men i jednego z najlepszych wewnętrznych crossoverów/eventów z marvelowskimi mutantami.

Po wydarzeniach ?Rodu M? populacja mutantów z milionów zredukowana została do setek. Od tamtej pory nie urodził się też żaden nowy posiadacz genu X. Aż do teraz. gdy na świat w końcu przychodzi kolejny mutant, X-Men widzą w tym nadzieję na odrodzenie gatunku. Ale są też tacy, dla których dziecko to wcale nie jest Mesjaszem, a Antychrystem i zrobią wszystko, z rzezią niewiniątek włącznie, byle je dopaść. Gdy zaczyna się nowa wojna genetyczna, wszystko staje się możliwe. Tylko czy mutanci wyjdą z niej zwycięsko?

?Kompleks Mesjasza? to opowieść, której korzenie sięgają daleko wstecz, bo do eventu ?Ród M?. po nim pojawiło się wiele komiksów osadzonych w nowej mutanckiej rzeczywistości, gdzie za sprawą Wandy gatunek został zredukowany do jedynie setek przedstawicieli Homo Superior. Były wśród nich znane na polskim rynku historie, jak ?Syn M? czy ?Mordercza geneza? oraz całe mnóstwo innych, w tym event ?Decimation?. ?Kompleks Mesjasza?, a także kontynuujące go ?Messiah War? i ?Second Comming?, tworzące zamknięta trylogię, to po prostu jeszcze jeden rozdział znakomitej, rozległej sagi o upadku i próbie odrodzenia się rasy mutantów. I to jakże udany.

Dzieło Brubakera mocno czerpie z tradycji komiksów z latach 90., gdzie masa bohaterów stawała do walki o przyszłość, mierząc się z wrogami w ponurej opowieści, gdzie równie ważne, co akcja, były dylematy moralne bohaterów i to, co ogólnie siedziało w ich głowach. I właśnie dzięki takiemu sentymentalnemu, a może należałoby rzec oldschoolowemu podejściu, ?Kompleks Mesjasza? jest tak udany. To mroczna, ponura opowieść, która wciąga od pierwszych? wypełnionych zresztą akcją ? stron i nie przestaje do samego końca. Intryguje, potrafi poruszyć, przede wszystkim jednak zapewnia dobrą zabawę i to podaną w dojrzalszy niż zazwyczaj sposób, dzięki czemu nawet starsi fani ? szczególnie ci, wychowani na komiksach z lat 90. ? znajdą tu coś dla siebie.

I nawet rysunki w pewien sposób kojarzą się z tamtymi czasami. Szczególnie te Marca Silvstriego, który stara się od zawsze naśladować kreskę Jima Lee i jemu podobnych i chociaż nie robi tego idealnie, tu wypada dobrze. Co w połączeniu z widowiskowym, pełnym efektów, ale jednak dość mrocznym kolorem, daje ciekawy efekt. A wszystko to razem ze scenariuszem składa się na naprawdę znakomity komiks. Coś, co warto polecić miłośnikom mutantów, ale też i samego Brubakera (a w szczególności jego prac pokroju ?Kapitana Ameryki?), który pozostaje jednym z ciekawszych scenarzystów naszych czasów. I chociaż nie tylko on pisał scenariusze do tego tomu, udało się zachować dość spójną jakość.

W skrócie, naprawdę warto. To dobre rozpoczęcie nowej linii wydawniczej ?Punkty zwrotne?, ale przede wszystkim naprawdę dobry komiks. W sam raz na gwiazdkowy prezent dla fanów ?X-Men?.

Czy recenzja była pomocna?