SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

X-Men Punkty zwrotne Wojna o mesjasza (twarda)

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja

książka

Wydawnictwo Egmont
Data wydania 2022
z serii X-Men Punkty zwrotne
Oprawa twarda
Liczba stron 248

Opis produktu:

Poznajcie przełomowe momenty historii mutantów Marvela w serii `X-Men - Punkty zwrotne`! Hope, pierwsza mutantka urodzona po Dniu M i zarazem ostatnia nadzieja na przetrwanie gatunku homo superior, uciekła w przyszłość, gdzie miała bezpiecznie dorosnąć pod opieką Cable`a. Są jednak tacy, którzy widzą w dziewczynce śmiertelne zagrożenie i nie spoczną, dopóki jej nie zabiją. Czy X-Force - grupa do zadań specjalnych pod dowództwem Wolverine`a - zdąży ją ocalić przed Bishopem i jego nowym straszliwym sojusznikiem? Jaką rolę odegra Deadpool? I czy Hope rzeczywiście uratuje mutantów przed wyginięciem, czy raczej... sprowadzi na nich zagładę? Autorami tej opowieści, kontynuującej wątki z albumu `X-Men. Punkty zwrotne - Kompleks mesjasza`, są Duane Swierczynski (`Deadpool: Wojna Wade`a Wilsona`, `Punisher Max`) oraz Craig Kyle i Christopher Yost - współtwórcy scenariusza do filmu `Thor: Ragnarok`. Rysunki stworzyli Mike Choi, Clayton Crain, Sonia Oback oraz Ariel Olivetti. Album zawiera zeszyty `X-Force/Cable: Messiah War`, `Cable` #13-15 i `X-Force` #14-16.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Promocje: Egmont - najlepsze tytuły
Wydawnictwa: Egmont
Kategoria: Komiks,  Fantasy,  superbohaterowie
Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Rok publikacji: 2022
Wymiary: 170x260
Liczba stron: 248
ISBN: 9788328154414
Wprowadzono: 25.04.2022

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - książki - X-Men Punkty zwrotne Wojna o mesjasza - Mike Choi

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4/5 ( 1 ocena )
 • 5
  0
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Froszti

ilość recenzji:1152

13-05-2022 11:11

Świat obdarzonych mocami ludzi podzielił się na dwie odrębne grupy. Jedna za wszelką cenę chciała uratować dziewczynkę, druga zaś widziała w niej wielkie zagrożenie, które trzeba wyeliminować. Do pierwszej z nich zaliczyć należy Cable?a, który przygarnął dziecko i uciekł w przyszłość (XXX wiek), gdzie miało ono spokojnie dorosnąć. Plany szybko jednak legły w gruzach, szczególnie kiedy ich śladem wyruszył Bishop wraz ze swoim zaskakującym sojusznikiem. Do przyszłości przenosi się również Wolverine, który wraz z X-Force ma za zadanie zapewnienie bezpieczeństwa młodej mutantce. Na dodatek swoje miejsce fabule znajdzie również Deadpool, który zawsze oznacza coś szalonego i nieprzewidywalnego.

Wydany na naszym rynku album zawiera materiały pierwotnie publikowane w zeszytach X-Force/Cable: Messiah War, Cable 13?15 i X-Force 14?16. Każdy z nich to mieszanka sporej widowiskowości i akcji, która potrafi nie tylko zaciekawić, ale również w kilku momentach miło zaskoczyć. Nikt nie powinien więc tutaj narzekać na nudę, a historia powinna trzymać czytelników w napięciu do samego końca. Fabuła jest niezła. W wybranych fragmentach skłania ona odbiorcę do większej refleksji oraz emanuje pewną dawką mroku.

Nie należy jednak oczekiwać, że pod twardą oprawą znajdziemy głęboką, wielowątkową historię, która zachwyci każdego. Przede wszystkim jest to dzieło z gatunku ?superhero?, co oznacza wykorzystanie pewnych sprawdzonych prostych pomysłów. Ma być przede wszystkim widowiskowo i pod tym względem album prezentuje się znakomicie. To, że w kilku momentach mamy do czynienia z infantylną opowieścią, która troszkę przesadza z suspensem to już inna sprawa. Na całe szczęście są to tylko drobne wady, które nie wpływają znacząco na ocenę końcową.

Z wielką ciekawością i przyjemnością śledzi się tutaj losy troszkę mniej znanych bohaterów uniwersum Marvela. Niektóre z postaci mogą być nieznane dla kokoś, kto nie ma całego uniwersum X-Men w małym palcu. Z pomocą przychodzą wtedy liczne materiały dodatkowe, które można znaleźć w albumie. W krótki i bardzo przystępny sposób zaprezentują one sylwetki konkretnych bohaterów i wyjaśnią ich rolę w całej historii.

Najmniejszych uwag nie można mieć za to do oprawy graficznej albumu. Artyści odpowiedzialni za poszczególne zeszyty wykonali naprawdę kawał solidnej pracy. Każdy powinien znaleźć tutaj coś wizualnie interesującego dla siebie. Począwszy od komiksowego klasycyzmu (rodem z prac Jima Lee), przez mocno cartoonowe rysunki, kończąc na bardziej wysublimowanej sztuce.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?