Wujek Sknerus i Kaczor Donald - Don Rosa - Książka | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Wujek Sknerus i Kaczor Donald (twarda)

Tom 5 Najbogatszy kaczor świata

 • Promocja
  image-promocja

Wujek Sknerus i Kaczor Donald, Tom 5 Najbogatszy kaczor świata - opis produktu:

Narodziny legendy!

Saga `Życie i czasy Sknerusa McKwacza` osiąga punkt kulminacyjny - w opowieści `Król Klondike` Sknerus uczestniczy w słynnej gorączce złota i znajduje cenny kruszec. W `Miliarderze z Ponurych Wzgórz` wraca w rodzinne szkockie strony pragnąc, aby serce jego powstającego imperium biło właśnie tam. Zmienia jednak plany i postanawia dalej robić karierę w Ameryce, a na pytanie, jak to się kończy, odpowiada tytuł ostatniego rozdziału cyklu, a zarazem całego zbioru: `Najbogatszy kaczor świata`. W tomie znalazły się także dwie historie nienależące do `Życia i czasów` - w `Skarbnicy wiedzy` kaczory poszukują księgozbioru Biblioteki Aleksandryjskiej, a w `Najdłuższym skoku` Donald jedzie na igrzyska olimpijskie.

Kolekcja, składająca się z dziesięciu tomów, to pierwsze kompletne, chronologiczne wydanie kaczych przygód autorstwa ulubieńca czytelników Dona Rosy, podążającego śladem legendarnego disnejowskiego autora Carla Barksa, lecz posiadającego własny, niepowtarzalny styl. Rosa, który zasłynął cyklem `Życie i czasy Sknerusa McKwacza`, przez dwie dekady snuł opowieści o Sknerusie i Donaldzie!

Więcej produktów z tej serii

Wujek Sknerus i Kaczor Donald - o czym jest książka?


Przed Tobą kolejna pozycja książkowa warta uwagi- Wujek Sknerus i Kaczor Donald, od Don Rosa. Wujek Sknerus i Kaczor Donald spełnia wszystkie cechy swojego gatunku, przypadnie więc do gustu nawet tym najbardziej wymagającym czytelnikom. Jeśli zainteresowała Cię ta pozycja, sięgnij po inne tytuły autora- Don Rosa. Nie będziesz żałował! Wujek Sknerus i Kaczor Donald i o wiele więcej tylko na Gandalf.com.pl!

Wujek Sknerus i Kaczor Donald - opinie


Jeśli nadal nie jesteś pewny książki Wujek Sknerus i Kaczor Donald, zapoznaj się z ocenami i recenzjami naszych klientów. Może oni przekonają Cię, że Wujek Sknerus i Kaczor Donald - Don Rosa to pozycja warta Twojej uwagi. Po przeczytaniu książki Wujek Sknerus i Kaczor Donald nie zapomnij zostawić swojej recenzji i wziąć udziału w konkursie! Wybierz książkę Wujek Sknerus i Kaczor Donald, sprawdź inne tytuły, których autorem jest Don Rosa i przeczytaj biografię. To wszystko tylko na Gandalf.com.pl!
Zobacz pozostałe recenzje!

Książka Wujek Sknerus i Kaczor Donald Tom 5 Najbogatszy kaczor świata, pochodzi z wydawnictwa Egmont. Autorem książki jest Don Rosa. Należy do gatunków: komiks, dla dzieci i młodzieży. Książka Wujek Sknerus i Kaczor Donald liczy 192 stron. Jej wymiary to 170x260. Oprawa jest twarda. Wujek Sknerus i Kaczor Donald jest częścią serii Wujek Sknerus i Kaczor Donald.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Promocje: Egmont - najlepsze tytuły
Kategoria: komiks,  dla dzieci i młodzieży
Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Wymiary: 170x260
Ilość stron: 192
ISBN: 9788328198555
Wprowadzono: 23.11.2020

RECENZJE - książki - Wujek Sknerus i Kaczor Donald, Tom 5 Najbogatszy kaczor świata - Don Rosa

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

5/5 ( 1 ocena )
 • 5
  1
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

M

ilość recenzji:1654

11-12-2020 07:29

OD KRÓLA KLONDIKE DO ZGORZKNIAŁEGO MILIARDERA

Mnóstw komiksów o disnejowskich kaczkach jest wznawianych co jakiś czas na polskim rynku. Klasyczne dzieła Barksa publikowane zarówno w magazynie ?Kaczor Donald?, jak i kolekcji ?Kaczogród? czy niektóre z opowieści powracających w kolejnych odsłonach ?Gigantów? znane są chyba każdemu miłośnikowi tematu. Żadna z nich jednak nie doczekała się tylu reedycji co monumentalna saga ?Życie i czasy Sknerusa McKwacza?, opus magnum Dona Rosy, która w niniejszej kolekcji ukazuje się na polskim rynku już po raz czwarty. Ale nic w tym dziwnego, bo to nie tylko najdoskonalsza kacza opowieść, ale po prostu jeden z najlepszych komiksów w dziejach, który znać powinien dosłownie każdy.

Sknerus McKwacz wyruszył ze Szkocji do Ameryki szukać szczęścia, pieniędzy i spełnienia. Zaczął jako pucybut, potem pływał na statku po Missisipi, był też hodowcą bydła i szukał złota w Afryce. Teraz wyrusza oddać się gorączce złota w Klondike, gdzie spotka piękną Złotkę. Czeka go także powrót do Szkocji, a potem poszukiwanie szczęścia w Kaczogrodzie, gdzie będzie musiał zmierzyć się z problemami, jakich nawet on nie przewidział. Trafi też na Titanica, spotka zombie, zapomnie o rodzinie, a wszystko to na dodrze do zostania najbogatszym kaczorem świata. Ale czy pieniądze to wszystko? Co z bliskimi? I czy ma jeszcze szansę przypomnieć sobie, jak to było być kimś biednym, ale kochanym?

W czym tkwi taka niezwykła siła tego dzieła? Przede wszystkim w tym, że opowieść tu ukazana idzie pod prąd wyznaczonego przez Disneya nurtu. Rosa wprowadza tu bowiem wiele elementów, które dotąd nie miały miejsca, albo po prostu nie były traktowane w taki sposób, w jaki on je traktuje. Pierwszą z nich jest wierność historyczna i odtworzenie realiów danych czasów. Może i w filmowym stylu, może rzeczywiście bardziej tak, jak chce tego od nas popkultura niż fakty, a jednak w sposób fascynujący, urzekający i przekonujący. Nawet pomimo tego, że mamy przecież do czynienia z komiksem humorystycznym. Kolejną rzeczą, jakiej nigdy wcześniej w opowieściach o kaczkach się nie spotkało, jest konkretne umiejscowienie akcji w czasie i na świecie. Komiksy z tej serii zawsze były ponadczasowe z tego też względu, że nie rozgrywały się w ramach konkretnych dat (a co za tym idzie i krajów ? były wyjątki od tych reguł, ale luźno traktowały podobne elementy). Don Rosa się tym nie przejął i dzięki tak prostemu i oczywistemu zabiegowi, pokazał realizm, prawdę i niezwykłą siłę.

Skąd to się wzięło? Oczywiście z faktu, że autor z pełną powagą podszedł do materii opowieści. Rosa nigdy nie traktował swoich bohaterów, jak papierowych postaci z bajek. Dla niego były to osoby z krwi i kości, a co za tym idzie takie, które zmieniają się, starzeją się, umierają. A kwestia czasów? Wynika to z komiksów jego poprzednika i twórcy postaci Sknerusa, Carla Barksa. Sknerus bowiem debiutował w roku 1947 w komiksie ?Wielka niedźwiedzica? (wydanym w Polsce w jednym z tomów kolekcji ?Kaczogród?) jako starzec. Rosa obrał te wydarzenia, jako punkt na kalendarzu, w którym kończą się jego ?Życie i czasy?, reszta wymagała ustalenia na podstawie faktów podawanych przez Barksa. Tak oto krok po kroku zbierając wszystkie te informacje Rosa stworzył biografię Sknerusa ? zaakceptowaną zresztą przez jego twórcę ? i osadził na tle wielkiej historii. Dzięki temu zrodziła się ponadczasowa, przepełniona emocjami i wielką siłą historia dla czytelników w każdym wieku. Historia nad wyraz dojrzała, przepełniona prawdami i przesłaniem, uzupełniona o smaczki, które zrozumianą tylko dorośli i aż ociekająca pasją i miłością do disnejowskich kaczek.

W skrócie: prawdziwe arcydzieło komiksu, genialnie, bo z dbałością o detale zilustrowane, i świetnie wydane. W tej edycji zmieniono nieco kolor, w stosunku do poprzednich wydań, to samo dotyczy czcionki w niektórych kadrach, onomatopei i nawet pewnych tekstów (siostra Sknerusa zamiast gu, gu, gu mówi glu, glu, glu itp.). Do tego dochodzą inne komiksy, wyśmienita ?Skarbnica wiedzy? ? uznawana za jedną z najlepszych opowieści Rosy historia wyjaśniająca skąd wziął się ?Poradnik Młodego Skauta? ? i udany ?Najdłuższy skok?. Całość zaś wieńczą tradycyjne dodatki, które pozwalają nam cieszyć się odkrywaniem kulisów powstawania kolejnych komiksów Rosy i jego życia. A wszystko to w albumie, który poznać powinien każdy. Nie ważne, jakie komiksy lubicie i czy lubicie je w ogóle, ?Życie i czasy Sknerusa McKwacza? to jedna z tych opowieści, które koniecznie powinny znaleźć się na Waszej półce. Potrafią bowiem przekonać do siebie nawet największego sceptyka, a że są jednocześnie wybitną w swym gatunku opowieścią, dostarczają o wiele większej satysfakcji, niż można by sądzić. Do dziś pamiętam, jak po raz pierwszy ją przeczytałem i od tamtej pory dosłownie polowałem na każdy komiks Rosy, jaki pojawił się na polskim rynku. Wy teraz polować nie musicie ? kolekcja ?Kaczor Donald i Wujek Sknerus? zbiera je wszystkie w formie grubych tomów. Ale nawet jeśli mielibyście jakimś cudem nie chcieć poznać innych dzieł autora, ?Życie i czasy? to rzecz, jakiej nie wolno Wam pominąć.

Czy recenzja była pomocna?